EasyTAG-2.1.2 - en to sr translation catalogue (902 entries)

en:     EasyTAG is an utility for viewing and editing tags for MP3, MP2, FLAC, Ogg Vorbis, MP4/AAC, MusePack and Monkey's Audio files. Its simple and nice GTK+ interface makes tagging easier under GNU/Linux.
sr:     EasyTAG je alat za pregled i uređivanje oznaka u MP3, MP2, FLAC, Ogg Vorbis, MP4/AAC, MusePack i Monkey audio datotekama. Njegovo jednostavno i lepo GTK+ okruženje čini označavanje u GNU/Linuksu sistemima lakšim.

en:   STOP the search...
sr: Prekini pretragu...

en:  Categories
sr: Kategorije

en:  Do you really want to exit the program?
sr: Da li zaista želite da izađete iz programa?

en:  Load
sr: Učitaj

en:  The selected path for 'Default path to files' isn't valid!
    '%s'
    (%s)
sr: Izabrana putanja za podrazumevanu stazu do datoteka nije ispravna!n„%s“
    (%s)

en: # Albums
sr: #Albumi

en: # Files
sr: #Datoteke

en: # Tracks
sr: # Numere

en: %a : artist
sr: %a : izvođač

en: %c : comment
sr: %c : komentar

en: %d : disc number
sr: %d : broj CD-a

en: %e : encoded by
sr: %e : kodirano pomoću

en: %g : genre
sr: %g : žanr

en: %i : ignored
sr: %i : ignorisano

en: %l : number of tracks
sr: %l : broj numera

en: %n : track
sr: %n : numera

en: %o : orig. artist
sr: %o : orig. ivođač

en: %p : composer
sr: %p : kompozitor

en: %r : copyright
sr: %r : autorsko pravo

en: %s %s by %s (compiled %s, %s)
sr: %s %s od %s (preveden %s, %s)

en: %t : title
sr: %t : naslov

en: %u file(s)
sr: %u datoteka(e)

en: %y : year
sr: %y : godina

en: (Brazilian Portuguese translation)
sr: (Brazilsko-portugalski prevod)

en: (Bulgarian translation)
sr: (Bugarski prevod)

en: (Chinese translation)
sr: (Kineski prevod)

en: (Czech translation)
sr: (Češki prevod)

en: (Danish translation)
sr: (Danski prevod)

en: (Dutch translation)
sr: (Holandski prevod)

en: (Example : %.*d_-_Track_name_1.mp3)
sr: (Primer:%.*d_-_Ime_numere_1.mp3 )

en: (German translation)
sr: (Nemački prevod)

en: (Greek translation)
sr: (Grčki prevod)

en: (Hebrew translation)
sr: (Hebrejski prevod)

en: (Hungarian translation)
sr: (Mađarski translation)

en: (Italian translation)
sr: (Italijanski prevod)

en: (Japanese translation)
sr: (Japanski prevod)

en: (Polish translation)
sr: (Poljski prevod)

en: (Romanian translation)
sr: (Rumunski prevod)

en: (Russian translation)
sr: (Ruski prevod)

en: (Spanish translation)
sr: (Španski prevod)

en: (Swedish translation)
sr: (Švetski prevod)

en: (Ukrainian translation)
sr: (Ukrainski prevod)

en: (compiled: %s)
sr: (Preveo: %s)

en: (using: GTK+ %d.%d.%d)
sr: (Koristi: GTK+ %d.%d.%d)

en: //IGNORE
sr: Ignoriši

en: //TRANSLIT
sr: Prevedi

en: 32x32 pixel PNG file icon
sr: PNG ikonica, 32x32 piksela

en: <All albums>
sr: <Svi albumi>

en: ?, Layer ?
sr: ?. Sloj ?

en: A bright coloured fish
sr: Svetlo obojena riba

en: A space is inserted before each upper case letter. Example, before: 'TextInAnEntry', after: 'Text In An Entry'.
sr: Dodaje razmak pre svakog velikog slova. Na primer „TekstUNekomPolju“ će postati „Tekst U Nekom Polju“.

en: APE Tag
sr: APE oznaka

en: About
sr: O programu

en: About...
sr: O programu...

en: Activate this option if you want to put the following string into the comment field when using the 'Fill Tag' scanner.
sr: Aktivirajte ovu opciju ukoliko želite da stavite sledeći niz karaktera u polje komentara pri korišćenju „Skenera za popunjavanje oznaka“

en: Activate this option to open automatically the scanner window when EasyTAG starts.
sr: Aktiviranje ove opcije će automatski otvoriti prozor skenera pri pokretanju EasyTAG programa.

en: Add Default Masks
sr: Dodaj podrazumevanu masku

en: Add pictures
sr: Dodaj slike

en: Add pictures to the tag (drag and drop is also available).
sr: Dodaj slike u oznaku (prevlačenje je takođe dostupno).

en: Additional settings for iconv():
sr: Dodatne postavke za iconv():

en: Al
sr: A

en: Album: '%s', artist: '%s', length: '%s', year: '%s', genre: '%s', ID: '%s'
sr: Album: '%s', izvođač: '%s', dužina numere: '%s', godina: '%s', žanr: '%s', ID: '%s'

en: All
sr: Sve

en: All Categories
sr: Sve kategorije

en: All Fields
sr: Sva polja

en: All Files
sr: Sve datoteke

en: All downcase
sr: Sva slova mala

en: All files have been deleted...
sr: Sve datoteke su uklonjene...

en: All files have been saved...
sr: Sve datoteke su sačuvane...

en: All spaces between words are removed. Example, before: 'Text In An Entry', after: 'TextInAnEntry'.
sr: Uklanja sve razmake između reči. Na primer „Tekst U Nekom Polju“ će postati „TekstUNekomPolju“.

en: All tags have been removed
sr: Sve oznake su uklonjene

en: All tags have been scanned
sr: Sve oznake su skenirane

en: All uppercase
sr: Sva slova velika

en: Apply changes (but don't save) and close this window
sr: Primeni izmene (ali nemoj da ih sačuvaš) i zatvori ovaj prozor

en: Ar
sr: I

en: Arabic (IBM-864)
sr: Arapski (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
sr: Arapski (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
sr: Arapski (Windows-1256)

en: Artist
sr: Izvođač

en: Artist & Album
sr: Izvođač i album

en: Artist / Album
sr: Izvođač / Album

en: Artist/performer
sr: Umetnik/Izvođač

en: Artist:
sr: Izvođač:

en: As ID3v2 tags may contain other data than Title, Artist, Album, Year, Track, Genre or Comment (as an attached picture, lyrics, ...), this option allows you to strip the whole tag when these seven standard data fields have been set to blank.
sr: Pošto ID3v2 oznake mogu da sadrže i druge podatke koji ne spadaju u Naslov, Izvođač, Album, Godina, Žanr, Komentar (kao što su slike, tekstovi,...), ova opcija vam omogućava da obrišete celu oznaku kada su ova standardna sedam polja prazna.

en: As the following corrupted file: '%s'
    will cause an error in id3lib, it will not be processed by the program.
sr: Sledeća oštećena datoteka: „%s“
    će prouzrokovati grešku u id3lib, pa neće biti obrađena od strane programa.

en: Ascending album
sr: Rastući, po albumu

en: Ascending artist
sr: Rastući, po izvođaču

en: Ascending by URL
sr: Rastuće, po URL

en: Ascending by album
sr: Rastuće, po albumu

en: Ascending by artist
sr: Rastuće, po izvođaču

en: Ascending by bitrate
sr: Rastuće, po bitskom protoku

en: Ascending by comment
sr: Rastuće, po komentaru

en: Ascending by composer
sr: Rastuće, po kompozitoru

en: Ascending by copyright
sr: Rastuće, po autorskim pravima

en: Ascending by creation date
sr: Rastuće, po datumu nastanka

en: Ascending by duration
sr: Rastuće, po dužini numere

en: Ascending by encoder name
sr: Rastuće, po imenu kodera

en: Ascending by file size
sr: Rastuće, po veličini datoteke

en: Ascending by file type
sr: Rastuće, po tipu datoteke

en: Ascending by filename
sr: Rastuće, po imenu datoteke

en: Ascending by genre
sr: Rastuće, po žanru

en: Ascending by original artist
sr: Rastuće, po originalnom izvođaču

en: Ascending by samplerate
sr: Rastuće po učestanosti toka

en: Ascending by title
sr: Rastuće, po naslovu

en: Ascending by track number
sr: Rastuće, po broju numere

en: Ascending by year
sr: Rastuće, po godini

en: Ascending comment
sr: Rastući, po komentaru

en: Ascending creation date
sr: Rastući, po vremenu nastanka

en: Ascending file name
sr: Rastući, po imenu datoteka

en: Ascending genre
sr: Rastući, po žanru

en: Ascending title
sr: Rastući, po nazivu

en: Ascending track number
sr: Rastući, po broju numere

en: Ascending year
sr: Rastući, po godini

en: Attempting to write to a read-only file
sr: Pokušavam sa upišem u datoteku bez dozvola za upis

en: Audio player: '%s'
sr: Program za reprodukciju zvuka: „%s“

en: Author: %s
sr: Autor: %s

en: Auto completion of date if not complete
sr: Automatska dopuna datuma ako nije ceo

en: Automatic Search
sr: Automatska pretraga

en: Automatically convert old ID3v2 tag versions
sr: Automatski prevedi staru ID3v2 verziju oznaka

en: Automatically search files, when EasyTAG starts, into the default directory. Note that this path may be overriden by the parameter passed to easytag (easytag /path_to/mp3_files).
sr: Automatski traži datoteke u podrazumevanom direktorijumu kada se pokrene EasyTAG. Ova putanja može biti prepisana parametrom prosleđenim programu (easytag /putanja_do/mp3_datoteka).

en: Baltic (ISO-8859-13)
sr: Baltički (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
sr: Baltički (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
sr: Baltički (Windows-1257)

en: Band/Artist logotype
sr: Logo benda/izvođača

en: Band/Orchestra
sr: Bend/Orkestar

en: Be careful, you are applying %d lines of the CDDB results to %d lines in the list of files!
    
    Do you want to continue ?
sr: Budite oprezni, primenjujete %d red(a) iz rezultata CD baze na %d red(a) u listi datoteka!
    
    Da li želite da nastavite?

en: Bitrate:
sr: Bitski protok:

en: Blues
sr: Bluz

en: Bold style
sr: Podebljano

en: Browse Directory with ...
sr: Otvori direktorijum sa...

en: Browse _Sub-directories
sr: Pretražuj _pod-direktorijume

en: Browser
sr: Pregledač

en: Buffer is too small
sr: Bafer je suviše malo

en: CD Data Base
sr: CD baza podataka

en: CD Data Base Search
sr: Pretraga baze CD podataka

en: CD Data _Base Search ...
sr: Pretraga _baze CD podataka...

en: CDDB Search ...
sr: CD baza, traži...

en: CDDB Search File(s)...
sr: Nađi datoteku(e) u CD bazi...

en: CGI Path :
sr: CGI putanja :

en: Calculates the CRC-32 value of the file and writes it into the comment field when using the 'Fill Tag' scanner.
sr: Proračunava CRC-32 vrednost datoteka i upisuje ih u polje sa komentarom pri korišćenju skenera za popunjavanje oznaka.

en: Can't connect to host '%s' (%s)!
sr: Ne mogu da se povežem sa serverom „%s“ (%s)!

en: Can't create a new socket (%s)!
sr: Ne mogu da napravim novu utičnicu (%s)!

en: Can't create file '%s' (%s)
sr: Ne mogu da napravim datoteku „%s“ (%s)

en: Can't create or open file '%s' (%s)
sr: Ne mogu da napravim ili otvorim datoteku „%s“ (%s)

en: Can't create target directory
    '%s'!
    (%s)
sr: Ne mogu da napravim direktorijum
    „%s“!
    (%s)

en: Can't display the picture, as not enough data has been read to determine how to create the image buffer.
sr: Ne mogu da prikažem sliku jer je nedovoljno podataka učitano da bih znao kako da napravim bafer slike.

en: Can't execute %s (%s)!
sr: Ne mogu da pokrenem %s (%s)!

en: Can't execute %s (error %d)!
sr: Ne mogu da pokrenem %s (greška %d)!

en: Can't fork another process!
sr: Ne mogu da razgranam u još jedan proces!

en: Can't load file: '%s' (%s)!
sr: Ne mogu da učitam datoteku: „%s“ (%s)!

en: Can't move file '%s'
     to 
    '%s'!
    (%s)
sr: Ne mogu da premestim datoteku „%s“
     to 
    „%s“!
    (%s)

en: Can't open configuration file '%s' (%s)
sr: Ne mogu da otvorim datoteku sa postavkama „%s“ (%s)

en: Can't open file '%s' (%s)
sr: Ne mogu da otvorim datoteku „%s“ (%s)

en: Can't open file '%s' (%s)
sr: Ne mogu da otvorim datoteku „%s“ (%s)

en: Can't open file :
    '%s'!
    (%s)
sr: Ne mogu da otvorim datoteku :
    „%s“!
    (%s)

en: Can't read directory :
    '%s'
    (%s)
sr: Ne mogu da čitam direktorijum:
    „%s“
    (%s)

en: Can't remove old directory
    '%s'!
    (%s)
sr: Ne mogu da uklonim stari direktorijum
    „%s“!
    (%s)

en: Can't rename because this directory name already exists!
    (%s)
sr: Ne mogu da preimenujem jer direktorijum sa tim imenom već postoji!
    (%s)

en: Can't rename directory 
    '%s'
     to 
    '%s'!
    (%s)
sr: Ne mogu da preimenujem direktorijum 
    „%s“
     to 
    „%s“!
    (%s)

en: Can't rename file 
    '%s'
    because the following file already exists:
    '%s'
sr: Ne mogu da preimenujem datoteku 
    „%s“
    jer sledeća već postoji:
    „%s“

en: Can't rename file '%s'
     to 
    '%s'!
    (%s)
sr: Ne mogu da preimenujem datoteku „%s“
     u 
    „%s“!
    (%s)

en: Can't resolve host '%s' (%s)!
sr: Ne mogu da pristupim serveru „%s“ (%s)!

en: Can't send the request (%s)!
sr: Ne mogu da pošaljem zahtev (%s)!

en: Can't write playlist file '%s'!
    (%s)
sr: Ne mogu da upišem listu numera „%s“!
    (%s)

en: Can't write tag in file '%s'!
    (%s)
sr: Ne mogu da upišem oznaku u datoteku „%s“!
    (%s)

en: Case sensitive
sr: Razlikuj velika i mala lova

en: Category
sr: Kategorija

en: Celtic (ISO-8859-14)
sr: Keltski (ISO-8859-14)

en: Center of the main window
sr: Centar glavnog prozora

en: Center of the screen
sr: Centar ekrana

en: Central European (IBM-852)
sr: Centralno evropski (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
sr: Centralno evropski (ISO-8859-2)

en: Central European (Windows-1250)
sr: Centralno evropski (Windows-1250)

en: Changes
sr: Promene

en: Changes applied
sr: Izmene su primenjene

en: Channels:
sr: Kanala:

en: Character Set for File Name
sr: Set karaktera za imena datoteka

en: Character Set for reading ID3 tags
sr: Set karaktera za čitanje ID3 oznaka.

en: Character Set for writing ID3 tags
sr: Set karaktera za upis ID3 oznaka.

en: Character set used to read tag data in the file.
sr: Set karaktera korišćen pri čitanju oznaka u datotekama.

en: Character set used to write ID3v1 tag data in the file.
sr: Set karaktera za upis ID3v1 oznaka u datoteci.

en: Character set used to write the tag data in the file.
sr: Set karaktera korišćen za upis oznaka u datoteci.

en: Charset:
sr: Set karaktera:

en: Chinese Simplified (GB18030)
sr: Uprošćeni kineski (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
sr: Uprošćeni kineski (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
sr: Tradicionalni kineski (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
sr: Tradicionalni kineski (Big5-HKSCS)

en: Classical
sr: Klasika

en: Clean Log
sr: Očisti dnevnik izmena

en: Close this window
sr: Zatvori ovaj prozor

en: Close this window without saving
sr: Zatvori ovaj prozor bez čuvanja

en: Cm
sr: K

en: Comment
sr: Komentar

en: Comment:
sr: Komentar:

en: Common
sr: Česta polja

en: Composer
sr: Kompozitor

en: Composer:
sr: Kompozitor:

en: Conductor
sr: Dirigent

en: Configuration saved
sr: Postavke su sačuvane

en: Configuration unchanged
sr: Postavke nisu menjane

en: Confirm deleting of file
sr: Potvrdi brisanje datoteke

en: Confirm exit from program
sr: Potvrdi izlazak iz programa

en: Confirm renaming of file
sr: Potvrdi preimenovanje datoteke

en: Confirm writing of file tag
sr: Potvrdi upis oznake i datoteku

en: Confirm writing of playlist
sr: Potvrdi pravljenje liste numera

en: Confirm...
sr: Potvrdi...

en: Confirmation
sr: Potvrde

en: Connected to host '%s'
sr: Uspostavljena veza sa serverom „%s“

en: Connecting to host '%s', port '%d' ...
sr: Povezivanje na server „%s“, port „%d“ ...

en: Convert ' ' to '_'
sr: Prevedi „ “ u „_“

en: Convert '_' and '%20' to ' '
sr: Prevedi „_“ i „%20“ u „ “

en: Convert '_' and '%20' to spaces
sr: Prevedi „_“ i „%20“ u razmak

en: Convert all words in all fields to lower case. Example, before: 'TEXT IN an entry', after: 'text in an entry'.
sr: Sve reči u poljima ispiši malim slovima. Na primer „TEKST U nekom polju“ će postati „tekst u nekom polju“.

en: Convert all words in all fields to upper case. Example, before: 'Text IN AN entry', after: 'TEXT IN AN ENTRY'.
sr: Sve reči u poljima ispiši velikim slovima. Na primer „Tekst U NEKOM polju“ će postati „TEKST U NEKOM POLJU“.

en: Convert filename extension to :
sr: Promeni ekstenziju datoteke u :

en: Convert illegal characters for FAT32/16 and ISO9660 + Joliet filesystems ('\', ':', ';', '*', '?', '"', '<', '>', '|') of the filename to avoid problem when renaming the file. This is usefull when renaming the file from the tag with the scanner.
sr: Zameni nedozvoljene karaktere za FAT32/16 i ISO9660 + Joliet sistem datoteka („\“, „:“, „;“, „*“, „?“, „", „<“, „>“, „|“) u svakom imenu datoteke da bi izbegao probleme sa preimenovanjem datoteke. Ovo je korisno pri preimenovanju datoteka iz oznaka, skenerom.

en: Convert space ' ' to underscore '_'
sr: Prevedi razmak „ “ u dolju crticu „_“

en: Convert the initial of each word in all fields to upper case. Example, before: 'Text in an ENTRY', after: 'Text In An Entry'.
sr: Svako prvo slovo reči u poljima promeni u veliko. Na primer „Tekst u nekom POLJU“ će postati „Tekst U Nekom Polju“.

en: Convert the initial of the first word in all fields to upper case. Example, before: 'text IN An ENTRY', after: 'Text in an entry'.
sr: Prvo slovo svakog polja promeni u veliko. Na primer „tekst U Nekom POLJU“ će postati „Tekst u nekom polju“.

en: Convert underscore character '_' and string '%20' to space ' '
sr: Prevedi donje crtice „_“ i karakter „%20“ u razmak „ “

en: Convert:
sr: Prevedi:

en: Copy: No row selected!
sr: Umnoži: Nije izabran red!

en: Copyright
sr: Autorsko pravo

en: Copyright:
sr: Autorsko pravo:

en: Corrupt or missing data, continuing...
sr: Oštećeni ili nepostojeći podaci, nastavljam...

en: Corrupt secondary header.
sr: Oštećeno sekundarno zaglavlje.

en: Corrupted file...
sr: Oštećena datoteka

en: Could not convert '%s' into filename encoding. Please use another name.
sr: Ne mogu da prevedem „%s“ u kodiranje za ime datoteke. Koristite drugo ime.

en: Could not convert filename '%s' into system filename encoding.
sr: Ne mogu da prevedem ime datoteke „%s“ u sistem kodiranja imena datoteke

en: Could not convert filename : '%s'
    into system filename encoding
    (Try setting the environment variable G_FILENAME_ENCODING).
sr: Ne mogu da prevedem ime datoteke : „%s“
    u kodiranje potrebno za sistem datoteka
    (Pokušajte da namestite promenljivu G_FILENAME_ENCODING).

en: Could not merge UI, error was: %s
sr: Ne mogu da spojim UI, greška: %s

en: Country
sr: Kantri

en: Cover (back)
sr: Omot (poleđina)

en: Cover (front)
sr: Omot (lice)

en: Cp
sr: Kp

en: Cr
sr: Ap

en: Create New Mask
sr: Napravi novu masku

en: Create playlist in the parent directory
sr: Načini listu numera u roditeljskom direktorijumu

en: Currently using id3lib version %d.%d.%d ...
sr: Koristim id3lib verzije %d.%d.%d ...

en: Currently using libid3tag version %s ...
sr: Koristim libid3tag verzije %s ...

en: Currently using locale '%s' (and eventually '%s')...
sr: Trenutno koristim lokalizaciju „%s„ (i eventualno „%s“)...

en: Cyrillic (IBM-855)
sr: Ćirilični (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
sr: Ćirilični (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
sr: Ćirilični (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
sr: Ćirilični (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
sr: Ćirilični (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
sr: Ćirilični/Ruski (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
sr: Ćirilični/Ukrainski (KOI8-U)

en: DLL '%s' could not be loaded
sr: DLL „%s“ ne može biti učitan

en: DLL '%s' not found. Try loading it...
sr: DLL „%s“ nije nađen. Pokušajte da ga učitate...

en: Default directory :
sr: Podrazumevani direktorijum:

en: Delete File(s)
sr: Ukloni datoteku(e)

en: Delete File...
sr: Ukloni datoteku...

en: Delete all blank lines
sr: Ukloni sve prazne redove

en: Delete this line
sr: Ukloni ovaj red

en: Descending album
sr: Opadajući, po albumu

en: Descending artist
sr: Opadajući, po izvođaču

en: Descending by URL
sr: Opadajuće, po URL

en: Descending by album
sr: Opadajuće, po albumu

en: Descending by artist
sr: Opadajuće, po izvođaču

en: Descending by bitrate
sr: Opadajuće, po bitskom protoku

en: Descending by comment
sr: Opadajuće, po komentaru

en: Descending by composer
sr: Opadajuće, po kompozitoru

en: Descending by copyright
sr: Opadajuće, po autorskim pravima

en: Descending by creation date
sr: Opadajuće, po datumu nastanka

en: Descending by duration
sr: Opadajuće, po dužini numere

en: Descending by encoder name
sr: Opadajuće, po imenu kodera

en: Descending by file size
sr: Opadajuće, po veličini datoteke

en: Descending by file type
sr: Opadajuće, po tipu datoteke

en: Descending by filename
sr: Opadajuće, po imenu datoteke

en: Descending by genre
sr: Opadajuće, po žanru

en: Descending by original artist
sr: Opadajuće, po originalnom izvođaču

en: Descending by samplerate
sr: Opadajuće, po učestanosti toka

en: Descending by title
sr: Opadajuće, po naslovu

en: Descending by track number
sr: Opadajuće, po broju numere

en: Descending by year
sr: Opadajuće, po godini

en: Descending comment
sr: Opadajući, po komentaru

en: Descending creation date
sr: Opadajući, po vremenu nastanka

en: Descending file name
sr: Opadajući, po imenu datoteka

en: Descending genre
sr: Opadajući, po žanru

en: Descending title
sr: Opadajući, po nazivu

en: Descending track number
sr: Opadajući, po broju numere

en: Descending year
sr: Opadajući, po godini

en: Description
sr: Opis

en: Description:
sr: Opis:

en: Directory renamed
sr: Direktorijum preimenovan

en: Display changed files in list using :
sr: Prikaži izmenjene datoteke u listi koristeći :

en: Do you really want to delete definitively the file
    '%s' ?
sr: Da li zaista želite da uklonite datoteku
    „%s“ ?

en: Do you want to rename the directory 
    '%s'
    to 
    '%s' ?
sr: Želite li da preimenujete direktorijum 
    „%s“
    u 
    „%s“ ?

en: Do you want to rename the file 
    '%s'
    to 
    '%s' ?
sr: Želite li da preimenujete datoteku 
    „%s“
    u 
    „%s“ ?

en: Do you want to rename the file and directory 
    '%s'
    to 
    '%s' ?
sr: Želite li da preimenujete datoteku i direktorijum
    „%s“
    u 
    „%s“ ?

en: Do you want to write the tag of file
    '%s' ?
sr: Da li želite da upišete oznaku datoteke
    „%s“ ?

en: Don't convert first letter of the words like prepositions, articles and words like feat., when using the scanner 'First letter uppercase of each word' (for example, you will obtain 'Text in an Entry' instead of 'Text In An Entry').
sr: Nemoj da prevodiš prvo slovo svake reči kao što su engleski predlozi, članovi i reči tipa feat., kada skener koristi opciju „Prvo slovo svake reči veliko“ (na primer, dobićete „Text in an Entry“ umesto „Text In An Entry“).

en: Don't uppercase first letter of words for some prepositions and articles.
sr: Nemoj da povećaš prvo slovo reči za neke predloge i članove.

en: Dual channel
sr: Dva kanala

en: Duplicate Mask
sr: Razmnoži masku

en: Duplicated spaces or underscores are removed. Example, before: 'Text__In__An   Entry', after: 'Text_In_An Entry'.
sr: Uklanja duple razmake ili donje linije. Na primer „Tekst__U__Nekom  Polju“ će postati „Tekst_U_Nekom Polju“.

en: During performance
sr: U toku izvođenja

en: During recording
sr: U toku snimanja

en: E
sr: Kd

en: E-mail: %s
sr: Mejl adresa: %s

en: EOF before end of vorbis headers.
sr: Kraj datoteke pre kraja vorbis zaglavlja.

en: ERROR while opening file: '%s' (%s).
sr: Greška pri otvaranju datoteke: „%s“ (%s).

en: ERROR while opening file: '%s' as FLAC (%s).
sr: Greška pri otvaranju datoteke: „%s“ kao FLAC (%s).

en: ERROR: Can't create directory '%s' (%s)!
sr: Greška: Ne mogu da napravim direktorijum „%s“ (%s)!

en: ERROR: Can't write config file: %s (%s)
sr: Greška: Ne mogu da upišem datoteku sa postavkama: %s (%s)

en: ERROR: Can't write list to file: %s (%s)
sr: Greška: Ne mogu da upišem listu u datoteku: %s (%s)

en: ERROR: Failed to open file: '%s' as vorbis (%s).
sr: Greška: Neuspelo otvaranje datoteke: „%s“ kao vorbis (%s).

en: ERROR: Failed to write comments to file '%s' (%s).
sr: Greška: neuspeo upis komentara u datoteku „%s“ (%s).

en: ERROR: The environment variable HOME is not defined!
sr: Greška: Promenjljiva okruženja „HOME“ nije određena!

en: EasyTAG %s: Abnormal exit! (PId: %d).
sr: EasyTAG %s: Nenormalno izašao! (PID: %d).

en: EasyTAG settings dir: '%s'
sr: Direktorijum sa postavkama: „%s“

en: EasyTAG: Normal exit.
sr: EasyTAG: Normalan izlaz.

en: Edit Masks
sr: Uredi maske

en: Encoded by
sr: Kodirano pomoću

en: Encoded by:
sr: Kodirano pomoću:

en: Encoder:
sr: Koder:

en: English (US-ASCII)
sr: Engleski (US-ASCII)

en: Enter a directory to browse.
sr: Unesi direktorijum za pretragu.

en: Enter the program to run. It will receive the current directory as parameter.
sr: Unesite program za pokretanje. On će dobiti trenutni direktorijum kao parametar.

en: Enter the program to run. It will receive the current file as parameter.
sr: Unesite program za pokretanje. On će dobiti označenu datoteku kao parametar.

en: Enter the program used to play the files. Some arguments can be passed for the program (as 'xmms -p') before to receive files as other arguments.
sr: Unesi program koji će biti korišćen za reprodukciju datoteka. Neki argumenti mogu biti prosleđeni programu (npr. „xmms -p“) pre dobijanja datoteka kao poslednjeg argumenta.

en: Enter the words to search (separated by a space or '+')
sr: Unesi reči za pretragu (razdvojene razmakom ili znakom „+“)

en: Enter the words to search in the list below
sr: Upišite ključne reči za pretragu u listi pored

en: Error in compression/uncompression
sr: Greška pri kompresiji/dekompresiji

en: Error reading first page of Ogg bitstream.
sr: Greška pri čitanju prve strane Ogg bitskog toma.

en: Error reading initial header packet.
sr: Greška pri čitanju početnog paketa zaglavlja.

en: Error when reading cddb response (%s)!
sr: Greška pri čitanju odgovora iz CD baze (%s)!

en: Error while removing ID3v1 tag of '%s' (%s)
sr: Greška pri uklanjanju ID3v1 oznake iz „%s“ (%s)

en: Error while removing ID3v2 tag of '%s' (%s)
sr: Greška pri uklanjanju ID3v2 oznake iz „%s“ (%s)

en: Error while updating ID3v1 tag of '%s' (%s)
sr: Greška pri promeni ID3v1 oznake u „%s“ (%s)

en: Error while updating ID3v2 tag of '%s' (%s)
sr: Greška pri promeni ID3v2 oznake u „%s“ (%s)

en: Error writing stream to output. Output stream may be corrupted or truncated.
sr: Greška pri upisu toka u izlaz. Izlazni tok je možda oštećen ili skraćen.

en: Error...
sr: Greška...

en: Error: Searching for %s, could not find node %s in tree.
sr: Greška: Pri traženju %s, ne mogu da nađem čvor %s u stablu.

en: Executed command : '%s %s'
sr: Izvršena komanda : „%s %s“

en: F
sr: D

en: FLAC File
sr: FLAC datoteka

en: FLAC Vorbis Tag
sr: FLAC Vorbis oznaka

en: Fields
sr: Polja

en: File
sr: Datoteka

en: File '%s' deleted
sr: Datoteka „%s“ uklođena

en: File :
sr: Datoteka :

en: File Audio Player
sr: Program za reprodukciju zvuka

en: File Browser
sr: Razgledač datoteka

en: File Link Broken
sr: Veza sa datotekom prekinuta

en: File Name
sr: Ime datoteke

en: File Options
sr: Opcije datoteka

en: File Settings
sr: Podešavanje datoteka

en: File(s) moved...
sr: Datoteka(e) premeštene...

en: File(s) not moved...
sr: Datoteka(e) niso premeštene...

en: File(s) not renamed...
sr: Datoteka(e) nisu preimenovane...

en: File(s) renamed...
sr: Datoteka(e) preimenovane...

en: File: '%s'
sr: Datoteka: „%s“

en: Filename translation
sr: Prevodi imena datoteke

en: Files have been partially deleted...
sr: Datoteke su polovično uklonjene...

en: Files have been partially saved...
sr: Datoteke su polovično sačuvane...

en: Fill Tag
sr: Popuni oznaku

en: Fill Tag Scanner - Character Conversion
sr: Skener za popunjavanje oznake - prevođenje karaktera

en: Fill Tag(s) ...
sr: Ispuni oznaku(e)

en: Fill tag preview...
sr: Pregled popunjavanja oznake...

en: First File
sr: Prva datoteka

en: First letter uppercase
sr: Prvo slovo veliko

en: First letter uppercase of each word
sr: Prvo slovo svake reči veliko

en: Folk
sr: Golk

en: For example, the extension will be converted to '.MP3'
sr: Na primer, ekstenzija će biti preimenovana u „.MP3“

en: For example, the extension will be converted to '.mp3'
sr: Na primer, ekstenzija će biti preimenovana u „.mp3“

en: Force Saving File(s)
sr: Primoraj čuvanje datoteke(a)

en: Force using the system character encoding and activate the transliteration
sr: Primoraj korišćenje sistemskog kodiranja karaktera i aktiviraj prevođenje znakova

en: Force using the system character encoding and silently discard some characters
sr: Primoraj korišćenje sistemskog kodiranja karaktera i zanemari neke karaktere

en: Found %d file(s) in this directory and subdirectories.
sr: Nađeno %d datoteka(e) u ovom direktorijumu i pod-direktorijumima.

en: Found %d file(s) in this directory.
sr: Nađeno %d datoteka(e) u ovom direktorijumu.

en: Found %d matching album(s)
sr: Nađen(o) %d album(a) sa poklapanjem

en: Found %d matching album(s) for DiscID '%s'
sr: Nađeno %d album(a) sa poklapanjem za disk ID „%s“

en: Found : %d file(s)
sr: Nađena(o) : %d datoteka(e)

en: Freq:
sr: Učestanost:

en: Function '%s' not found in dll '%s'
sr: Funkcija „%s“ nije nađena u dll „%s“

en: G
sr: Ž

en: General:
sr: Opšte:

en: Generate a playlist
sr: Načini listu numera

en: Genre
sr: Žanr

en: Genre:
sr: Žanr:

en: Go to Default Directory
sr: Idi u podrazumevani direktorijum

en: Go to Home Directory
sr: Idi u lični direktorijum

en: Go to _Default Directory
sr: Idi u po_drazumevani direktorijum

en: Go to _Home Directory
sr: Idi u _lični direktorijum

en: Go to parent directory
sr: Idi u roditeljski direktorijum

en: Greek (ISO-8859-7)
sr: Grčki (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
sr: Grčki (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
sr: Hebrejski (IBM-862)

en: Hebrew (Windows-1255)
sr: Hebrejski (Windows-1255)

en: Host Name :
sr: Ime posrednika :

en: ID3 Tag
sr: ID3 oznaka

en: ID3 Tag Rules
sr: Pravila ID3 oznaka

en: ID3 Tag Settings
sr: Postavke ID3 oznaka

en: ID3v1 tags
sr: ID3v1 oznake

en: ID3v2 tags
sr: ID3v2 oznake

en: If activated, ID3 tags will be also added in the FLAC file (according the two rules above, plus the FLAC tag). Else ID3 tags will be stripped.
sr: Ukoliko je aktivirano, ID3 oznake će takođe biti dodate FLAC datotekama (sledeći prethodna pravila, uz postojeću FLAC oznaku). U suprotnom ID3 oznaka će biti uklonjena.

en: If activated, an ID3v1 tag will be added or updated at the end of the MP3 files. Else it will be stripped.
sr: Ukoliko je aktivirano, ID3v1 oznaka će biti dodata ili promenjena na kraju MP3 datoteka. U suprotnom će biti uklonjena.

en: If activated, an ID3v2.4 tag will be added or updated at the beginning of the MP3 files. Else it will be stripped.
sr: Ukoliko je aktivirano, ID3v2.4 oznaka će biti dodata ili promenjena na početku svake MP3 datoteke. U suprotnom će biti uklonjena.

en: If activated, an old ID3v2 tag version (as ID3v2.2) will be updated to the ID3v2.3 version.
sr: Ukoliko je aktivirano, stara verzija ID3v2 oznake (kao što je ID3v2.2) će biti nadograđena na verziju ID3v2.3.

en: If activated, informations about the file as the bitrate, the time, the size, will be displayed under the filename entry.
sr: Ukoliko je aktivirano, informacije o datotekama kao što su bitski protok, vreme, veličina će biti prikazane ispod dela sa imenom datoteke.

en: If activated, it will use masks to rename directory.
sr: Ukolik je aktivno, koristiće maske za preimenovanje direktorijuma.

en: If activated, only the selected files will be written in the playlist file. Else, all the files will be written.
sr: Ukoliko je aktivirano, samo izabrane datoteke će biti upisane u listu numera. U suprotnom, sve datoteke će biti upisane.

en: If activated, opens a dialog box to ask confirmation before exiting the program.
sr: Ukoliko je aktivirano, otvara se okno za potvrdu pre izlaska iz programa.

en: If activated, the playlist will be created in the parent directory.
sr: Ukoliko je aktivirano, lista će biti načinjena u roditeljskom direktorijumu.

en: If activated, the scanner will replace existing text in fields by the new one. If deactivated, only blank fields of the tag will be filled.
sr: Ukoliko je aktivirano, skener će zameniti postojeći tekst u poljima novim. Ukoliko nije, samo prazna polja oznaka će biti popunjena.

en: If activated, the sorting of the list will be dependent on the case.
sr: Ukoliko je aktivirano, sortiranje liste će biti vršeno po određenim uslovima.

en: If activated, the track field is written using the number '0' as padding to obtain a number with 'n' digits (Ex. with two digits : '05', '09', '10',...). Else it keeps the 'raw' track value.
sr: Ukoliko je aktivirano, polje za broj numere će biti upisano koristeći broj „0“ kao prefiks za brojeve sa „n“ cifara (npr. za brojeve sa dve cifre „05“, „09“, „10“...). U suprotnom će broj biti upisan bez prefiksa (npr. „5“, „9“, „10“...).

en: If activated, the window which contains the masks will stay always over the main window.
sr: Ukoliko je aktivirano, prozor koji sadrži maske će uvek stajati preko glavnog prozora.

en: If activated, this conversion will be used when applying a mask from the scanner for filenames.
sr: Ukoliko je aktivirano, ovo prevođenje će biti korišćeno pri primenjivanju maske iz skenera ili imena datoteka.

en: If activated, this conversion will be used when applying a mask from the scanner for tags.
sr: Ukoliko je aktivirano, ovo prevođenje će biti korišćeno pri primenjivanju maske iz skenera ili oznaka.

en: If activated, when selecting a line in the list of tracks name, the corresponding audio file in the main list will be also selected.
sr: Ukoliko je aktivirano, pri izboru reda u listi imena numera, odgovarajuća audio datoteka u glavnoj listi će takođe biti izabrana.

en: Illustration
sr: Ilustracija

en: Improperly formatted data
sr: Neispravno formatirani podaci

en: In :
sr: U :

en: Include only the selected files
sr: Uključi samo izabrane datoteke

en: Input is not an Ogg bitstream.
sr: Ulaz nije Ogg bitski tok.

en: Input truncated or empty.
sr: Ulaz je ckraćen ili prazan.

en: Insert a blank line
sr: Unesi prazan red

en: Insert a space before an uppercase letter
sr: Umetni razmak pre velikog slova

en: Insert space before uppercase letter
sr: Ubaci razmak pre veliko slova

en: Invalid Scanner Mask
sr: Neispravna maska skenera

en: Invalid UTF-8
sr: Neispravan UTF-8

en: Invalid frame ID
sr: Neispravan ID okvira

en: Invalid tag version
sr: Neispravna verzija oznake

en: Invert Files Selection
sr: Obrnuto izaberi datoteke

en: Invert Selection
sr: Izaberi obratno

en: Invert lines selection
sr: Obrnuto izaberi redove

en: Invert selection
sr: Izaberi obratno

en: JPEG image
sr: JPEG slika

en: Japanese (EUC-JP)
sr: Japanski (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
sr: Japanski (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
sr: Japanski (Shift_JIS)

en: Jazz
sr: Džez

en: Joint stereo
sr: Pridruženi stereo

en: Keep focus to the same tag field
sr: Tako da zadržiš izbor na polju iste oznake

en: Korean (EUC-KR)
sr: Korejski (EUC-KR)

en: Last File
sr: Poslednja datoteka

en: Lead artist/lead performer/soloist
sr: Vodeći umetnik/vodeći izvođač/solista

en: Leaflet page
sr: Strana sa letkom

en: Legend
sr: Legenda

en: Let the Window Manager to place the windows.
sr: Prepusti pozicioniranje upravniku prozorima.

en: Load Filenames from TXT ...
sr: Učitaj imena datoteka iz .txt datoteke...

en: Load on startup the default directory or the directory passed as argument
sr: Učitaj podrazumevani direktorijum ili direktorijum zadat kao argument po pokretanju programa.

en: Load the filenames from a TXT file
sr: Učitaj imena datoteka iz tekstualnog fajla

en: Load the selected lines or all lines (if no line selected).
sr: Učitaj izabrane redove ili sve redove (ukoliko ni jedna nije izabrana).

en: Loading Picture File...
sr: Učitavam datoteku sa slikom...

en: Loading album track list ...
sr: Čitam listu numera albuma...

en: Loading default 'Fill Tag' masks...
sr: Učitavam podrazumevane maske za „Popuni oznaku“...

en: Loading default 'Rename Directory' masks...
sr: Učitavam podrazumevane maske za „Preimenuj direktorijum“...

en: Loading default 'Rename File' masks...
sr: Učitavam podrazumevane maske za „Preimenuj datoteku“...

en: Loading default configuration...
sr: Učitavam podrazumevane postavke...

en: Local CD Data Base
sr: Lokalna CD basa podataka

en: Local CD search...
sr: Lokalna pretraga CD-a...

en: Log
sr: Dnevnik izmena

en: Lower Case
sr: Mala slova

en: Lyricist/text writer
sr: Autor tekstova

en: M3U Playlist Name
sr: Ime M3U liste numera

en: MP2 File
sr: MP2 daoteka

en: MP3 File
sr: MP3 datoteka

en: MP4 format invalid
sr: MP4 format neispravan

en: MP4/AAC File
sr: MP4/AAC datoteka

en: MP4/M4A/AAC Tag
sr: MP4/M4A/AAC oznaka

en: Manual Search
sr: Ručna pretraga

en: Mask Editor
sr: Uređivač maski

en: Match lines with the Levenshtein algorithm
sr: Poklopi redove Levenštajnovim algoritmom

en: Media (e.g. label side of CD)
sr: Medijum (pr. strana sa natpisom CD-a)

en: Message Dialog Position
sr: Pozicija prozora za obaveštenja

en: Misc
sr: Ostalo

en: Mode:
sr: Mod:

en: Monkey's Audio File
sr: Monkey audio datoteka

en: More results to load ...
sr: Još rezultata da učitam...

en: More than 99 files selected! Can't send request!
sr: Više od 99 datoteka je izabrano! Ne mogu da pošaljem zahtev!

en: Mouse position
sr: Pozicija kursora

en: Move Down this Mask
sr: Pomeri masku nadole

en: Move Down: No row selected!
sr: Pomeri nadole: Nije izabran red!

en: Move Up this Mask
sr: Pomeri masku nagore

en: Move Up: No row selected!
sr: Pomeri nagore: Nije izabran red!

en: Moved file '%s' to '%s'
sr: Premeštena datoteka „%s“ to „%s“

en: Movie/video screen capture
sr: Film/Video zapis

en: MusePack File
sr: MusePack datoteka

en: Name :
sr: Ime :

en: Name of the proxy server.
sr: Ime servera mrežnog posrednika.

en: Name of user for the the proxy server.
sr: Ime korisnika mrežnog posrednika.

en: Need to save extra headers - TODO!!
sr: Potrebno je da sačuvam dodatno zaglavlje - NEDOVRŠENO!

en: New default path for files selected
sr: Izabrana je nova podrazumevana putanja za datoteke

en: New file name successfully scanned...
sr: Novo ime datoteke uspešno skenirano...

en: New file name successfully scanned...(%s)
sr: Novo ime datoteke uspešno skenirano...(%s)

en: New_mask
sr: Nova _maska

en: Newage
sr: Novi talas

en: Next File
sr: Naredna datoteka

en: No
sr: Ne

en: No Change
sr: Bez izmene

en: No audio player defined!
sr: Nije definisan program za reprodukciju zvuka!

en: No available memory
sr: Nemate dostupnu memoriju

en: No buffer to write to
sr: Nema bafera za upis

en: No data to parse
sr: Nema podataka za obradu

en: No error reported
sr: Nisu prijavljene greške

en: No file found in this directory and subdirectories!
sr: Ni jedna datoteka nije pronađena u ovom direktorijumu i pod-direktorijumima!

en: No file found in this directory!
sr: Ni jedna datoteka nije pronađena u ovom direktorijumu!

en: No file selected!
sr: Nije izabrana datoteka!

en: No file to parse
sr: Nema datoteke za obradu

en: No particular position
sr: Bez posebne pozicije

en: Non-standart:
sr: Nestandardno:

en: Nordic (ISO-8859-10)
sr: Nordijski (ISO-8859-10)

en: Not a directory
sr: Nije direktorijum

en: Number selected tracks sequentially. Starts at 01 in each subdirectory.
sr: Broj dosledno izabranih numera. Počinje od 01 u svakom pod-direktorijumu.

en: Ogg Vorbis File
sr: Ogg Vorbis datoteka

en: Ogg Vorbis Files : Write also the comment to the XMMS format
sr: Ogg Vorbis datoteke : Upiši komentare u XMMS-ov format

en: Ogg Vorbis Tag
sr: Ogg Vorbis oznaka

en: Ogg Vorbis: Bitstream is not Vorbis data (file: '%s').
sr: Ogg Vorbis: Bitski tok nije tipa Vorbis (datoteka: „%s“).

en: Ogg Vorbis: Internal logic fault, indicates a bug or heap/stack corruption (file: '%s').
sr: Ogg Vorbis: Unutarnja logička greška, ukazuje na grešku u programu ili gomilu oštećenja (datoteka: „%s“).

en: Ogg Vorbis: Invalid Vorbis bitstream header (file: '%s').
sr: Ogg Vorbis: Pogrešno zaglavlje Vorbis bitskog toka (datoteka: „%s“).

en: Ogg Vorbis: Read from media returned an error (file: '%s').
sr: Ogg Vorbis: Čitanje sa medijuma je izazvalo grešku (datoteka: „%s“).

en: Ogg Vorbis: The specified bitstream does not exist or the file has been initialized improperly (file: '%s').
sr: Ogg Vorbis: Izabrani bitski tok ne postoji ili je datoteka loše započeta (datoteka: „%s“).

en: Ogg Vorbis: Vorbis version mismatch (file: '%s').
sr: Ogg Vorbis: Verzija Vorbis-a se ne poklapa (datoteka: „%s“).

en: Ogg bitstream contains neither speex or vorbis data.
sr: Ogg bitski tok ne zadrži ni speex ni vorbis podatke.

en: Open File with ...
sr: Otvori datoteku sa...

en: Open File(s) with ...
sr: Otvori datoteku(e) sa...

en: Open scanner window / Scan selected files
sr: Otvori prozor skenera / Skeniraj izabrane datoteke

en: Open the Scanner Window on startup
sr: Otvori prozor skenera pri pokretanju programa

en: Orig. Artist
sr: Orig. izvođač

en: Orig. Artist:
sr: Orig. izvođač:

en: Other
sr: Ostalo

en: Other file icon
sr: Ostale ikonice datoteke

en: Overwrite fields when scanning tag
sr: Prepiši sva polja pri skeniranju oznake

en: PNG and JPEG
sr: PNG i JPEG

en: PNG image
sr: PNG slika

en: Password of user for the the proxy server.
sr: Lozinka korisnika mrežnog posrednika.

en: Path :
sr: Putanja :

en: Picture Description:
sr: Opis slike:

en: Picture Properties %d/%d
sr: Postavke slike %d/%d

en: Picture Type
sr: Tip slike

en: Picture file not loaded...
sr: Datoteka sa slikom nije učitana...

en: Pictures
sr: Slike

en: Pictures (%d)
sr: Slike (%d)

en: Pictures:
sr: Slike:

en: Player to run :
sr: Svirač za pokretanje:

en: Playlist Content
sr: Sadržaj liste numera

en: Playlist Options
sr: Opcije liste numera

en: Playlist file '%s' already exists!
    Overwrite?
sr: Datoteka sa listom numera „%s“ već postoji!
    Da je prepišem?

en: Port of the proxy server.
sr: Port mrežnog posrednika

en: Preferences ...
sr: Postavke...

en: Preferences...
sr: Postavke...

en: Prefix mask with current path
sr: Maska prefiksa sa trenutnom putanjom

en: Preserve modification time of the file
sr: Ne menjaj vreme izmene datoteke

en: Preserve the modification time (in file properties) when saving the file.
sr: Ne menjaj vreme izmene datoteke (u osobinama datoteke) pri čuvanju datoteke.

en: Previous File
sr: Prethodna datoteka

en: Process Fields
sr: Obradi polja

en: Process Fields Scanner - Character Conversion
sr: Skener za obradu polja - prevođenje karaktera

en: Process Fields(s) ...
sr: Obradi polje(a)...

en: Process URL field
sr: Obradi polje „URL“.

en: Process album field
sr: Obradi polje „Album“.

en: Process comment field
sr: Obradi polje „Komentar“.

en: Process composer field
sr: Obradi polje „Kompozitor“.

en: Process copyright field
sr: Obradi polje „Autorsko pravo“.

en: Process encoder name field
sr: Obradi polje „Kodirano ponoću“.

en: Process file artist field
sr: Obradi polje „Izvođač“.

en: Process file name field
sr: Obradi polje za ime datoteke.

en: Process genre field
sr: Obradi polje „Žanr“.

en: Process original artist field
sr: Obradi polje „Originalni izvođač“.

en: Process title field
sr: Obradi polje „Naslov“.

en: Profile:
sr: Profil:

en: Program to run :
sr: Program za pokretanje:

en: Proxy Settings
sr: Postavke mrežnog posrednika

en: Publisher/studio logotype
sr: Logo izdavača/studija

en: Quit
sr: Izađi

en: R_edo Last File(s) Changes
sr: _Ponovi poslednje izmene datoteke(a)

en: Read Only File
sr: Neizmenjljiva datoteka

en: Ready to search...
sr: Spremno za pretragu...

en: Ready to start...
sr: Sve je spremno za početak...

en: Received signal %s (%d)
sr: Dobijen signal %s (%d)

en: Receiving data (%s) ...
sr: Prenosim podatke (%s) ...

en: Receiving data ...
sr: Primam podatke ...

en: Receiving data of page %d (album %d/%d)...
sr: Primam podatke stranice %d (album %d/%d)...

en: Receiving data of page %d ...
sr: Primam podatke stranice %d ...

en: Recording location
sr: Mesto snimanja

en: Red color
sr: Crvena boja

en: Redo Last Changes
sr: Ponovi poslednje izmene

en: Redo Last File(s) Changes
sr: Ponovi poslednje izmene datoteke(a)

en: Reggae
sr: Rege

en: Reload
sr: Osveži

en: Reload Directory
sr: Osveži direktorijum

en: Remove Mask
sr: Ukloni masku

en: Remove Tag(s)
sr: Ukloni oznaku(e)

en: Remove duplicate spaces or underscores
sr: Ukloni duple razmake ili donje crtice

en: Remove duplicates of space or underscore
sr: Ukloni duple razmake ili donje crtice

en: Remove selected pictures, else all pictures.
sr: Ukloni izabrane slike, u suprotnom sve slike.

en: Remove spaces
sr: Ukloni razmake

en: Remove: No row selected!
sr: Ukloni: Nije izabran red!

en: Removed URL from selected files.
sr: Uklonjen URL iz izabranih datoteka.

en: Removed album name from selected files.
sr: Uklonjeno ime albuma iz izabranih datoteka.

en: Removed artist from selected files.
sr: Uklonjen izvođača iz izabranih datoteka.

en: Removed comment from selected files.
sr: Uklonjen komentar iz izabranih datoteka.

en: Removed composer from selected files.
sr: Uklonjen kompozitor iz izabranih datoteka.

en: Removed copyright from selected files.
sr: Uklonjeno autorsko pravo iz izabranih datoteka.

en: Removed disc number from selected files.
sr: Uklonjen broj diska iz izabranih datoteka.

en: Removed encoder name from selected files.
sr: Uklonjeno ime kodera iz izabranih datoteka.

en: Removed genre from selected files.
sr: Uklonjen žanr iz izabranih datoteka.

en: Removed original artist from selected files.
sr: Uklonjen originalni izvođač iz izabranih datoteka.

en: Removed pictures from selected files.
sr: Uklonjene slike iz izabranih datoteka.

en: Removed tag of '%s'
sr: Uklonjena oznaka iz „%s“

en: Removed title from selected files.
sr: Uklonjen naslov iz izabranih datoteka.

en: Removed track number from selected files.
sr: Uklonjen broj numere iz izabranih datoteka.

en: Removed year from selected files.
sr: Uklonjena godina iz izabranih datoteka.

en: Rename Directory ...
sr: Preimenuj direktorijum...

en: Rename Directory...
sr: Preimenuj direktorijum...

en: Rename File Scanner - Character Conversion
sr: Skener za promenu imena datotekama - prevođenje karaktera

en: Rename File and Directory
sr: Preimenuj datoteku i direktorijum

en: Rename File and Directory...
sr: Preimenuj datoteku i direktorijum...

en: Rename File(s) and Directory ...
sr: Preimenuj datoteku(e) i direktorijum

en: Rename File...
sr: Preimenuj datoteku...

en: Rename directory preview...
sr: Pregled preimenovanja direktorijuma...

en: Rename file preview...
sr: Pregled preimenovanja datoteke...

en: Rename the directory
sr: Preimenuj direktorijum

en: Rename the directory '%s' to :
sr: Preimenuj direktorijum „%s“ u:

en: Renamed file '%s' to '%s'
sr: Preimenovana datoteka „%s“ u „%s“

en: Renaming file '%s'
sr: Preimenujem datoteku „%s“

en: Repeat action for the rest of the files
sr: Ponovi operaciju na ostatak datoteka

en: Replace illegal characters in filename (for Windows and CD-Rom)
sr: Zameni nedozvoljene karaktere u imenu datoteke (za Windows i CD uređaje)

en: Request CD database :
sr: Zatraži CD bazu :

en: Request automatically the CDDB database using the selected files (the order is important!) to generate the CddbID.
sr: Pretražuje automatski CD bazu koristeći izabrane datoteke (redosled je važan!) da bi načinio CD identifikacioni kod.

en: Requested field not found
sr: Zatraženo polje nije nađeno

en: Resolving host '%s' ...
sr: Pristupam serveru „%s“ ...

en: Results :
sr: Rezultati :

en: Return focus to the first tag field (ie 'Title' field)
sr: Tako da postaviš izbor na prvo polje (tj. na polje „Naslov“)

en: Rock
sr: Rok

en: Rules to apply if some characters can't be converted to the system character encoding when writing filename:
sr: Pravila za primenjivanje ukoliko neki karakteri ne mogu biti prevedeni u sistemsko kodiranje pri upisu imena datoteke:

en: Run Audio Player
sr: Pokreni program za reprodukciju zvuka

en: Run the current scanner for each file
sr: Primeni tekući skener za svaku datoteku.

en: S_can File(s)
sr: S_keniraj datoteku(e)

en: S_canner
sr: S_kener

en: Save File(s)
sr: Sačuvaj datoteku(e)

en: Save Masks
sr: Sačuvaj masku

en: Save changes and close this window
sr: Sačuva izmene i zatvori prozor

en: Save file...
sr: Sačuvaj datoteku...

en: Save picture %d/%d
sr: Sačuvaj sliku %d/%d

en: Save the selected pictures on the hard disk.
sr: Sačuvaj izabrane slike na tvrdi disk.

en: Scan Error: can't find separator '%s' within '%s'
sr: Greška skenera: ne mogu da nađem razdvajač „%s“ u „%s“

en: Scan File(s)
sr: Skeniraj datoteku(e)

en: Scanner
sr: Skener

en: Scanner Options
sr: Opcije skenera

en: Scanner Window
sr: Prozor skenera

en: Scanner window always on top
sr: Prozor skenera uvek na vrhu

en: Scanner:
sr: Skener:

en: Search :
sr: Traži :

en: Search File(s)...
sr: Traži datoteku(e)...

en: Search In :
sr: Traži u :

en: Search Next
sr: Traži sledeće

en: Search Previous
sr: Traži prethodno

en: Search _File(s) ...
sr: _Traži datoteku(e)...

en: Search a file
sr: Nađi datoteku

en: Search hidden directories
sr: Pretraži skrivene direktorijume

en: Search hidden directories for files (directories starting by a '.').
sr: Traži datoteke u skrivenim direktorijumima (direktorijumima koji počinju sa „.“).

en: Search in progress...
sr: Pretraga u toku...

en: Search subdirectories
sr: Pretraži pod-direktorijume

en: Search subdirectories for files when reading a directory into the tree.
sr: Traži datoteke i u pod-direktorijumima pri učitavanju direktorijuma u stablo.

en: Searching...
sr: Tražim...

en: Select All Files
sr: Izaberi sve datoteke

en: Select Mode and Mask, and redo the same action
sr: Izabrani mod i maska, i ponovi su iste komande.

en: Select a directory to browse!
sr: Izaberi direktorijum za pregled!

en: Select all lines
sr: Izaberi sve redove

en: Select corresponding audio file (according position or DLM if activated below)
sr: Izaberi odgovarajuću audio datoteku (sudeći po mestu ili DLM-u ukoliko je aktivirano ispod)

en: Select directory...
sr: Odaberi direktorijum...

en: Select fields:
sr: Izaberi polja:

en: Select file...
sr: Odaberi datoteku...

en: Select lines to 'apply' to your files list. All lines will be processed if no line is selected.
    You can also reorder lines in this list before using 'apply' button.
sr: Izaberi redove za upis u listu datoteka. Svi redovi će biti upisane ukoliko nijedan nije izabran.
    Takođe možete preurediti redove u ovoj listi pre korišćenja „Primeni“ dugmeta.

en: Select or type in a mask using codes (see Legend in Scanner Window) to rename the directory from tag fields.
sr: Izaberi ili upiši masku u obliku kodova (vidi legendu u prozoru skenera) za preimenovanje direktorijuma iz polja oznaka.

en: Select or type in a mask using codes (see Legend) to parse file name and path. Used to fill in tag fields.
sr: Izaberi ili unesi masku koristeći kodove (vidi legendu) za prosleđivanje imenu datoteke ili putanji. Koristi se za popunjavanje polja oznaka.

en: Select or type in a mask using codes (see Legend) to parse tag fields. Used to rename the file.
    Use / to make directories. If the first character is /, it's a absolute path, otherwise is relative to the old path.
sr: Izaberi ili unesi masku koristeći kodove (vidi legendu) za prosleđivanje poljima oznaka. Koristi se za preimenovanje datoteka.
    Koristi / za direktorijume. Ukoliko je prvi karakter /, putanja je apsolutna, u suprotnoj je relativna u odnosu na staru putanju.

en: Select the ID3v2 tag version to write:
     - ID3v2.3 is written using id3lib,
     - ID3v2.4 is written using libid3tag (recommended).
sr: Izaberi ID3v2 oznaku za upis:
     - ID3v2.3 je upisana koristeći id3lib,
     - ID3v2.4 je upisana koristeći libid3tag (preporučljivo).

en: Select the type of file sorting when loading a directory.
sr: Izaberi tip sortiranja datoteka pri učitavanju direktorijuma.

en: Select the type of scanner to use
sr: Izaberi tip skenera za upotrebu

en: Select/Unselect All.
sr: Izaberi sve/ništa

en: Selected files tagged with URL '%s'.
sr: Izabrane datoteke označene URL-om „%s“.

en: Selected files tagged with album '%s'.
sr: Izabrane datoteke označene albumom „%s“.

en: Selected files tagged with artist '%s'.
sr: Izabrane datoteke označene izvođačem „%s“.

en: Selected files tagged with comment '%s'.
sr: Izabrane datoteke označene komentarom „%s“.

en: Selected files tagged with composer '%s'.
sr: Izabrane datoteke označene kompozitorom „%s“.

en: Selected files tagged with copyright '%s'.
sr: Izabrane datoteke označene autorskim pravom „%s“.

en: Selected files tagged with disc number '%s'.
sr: Izabrane datoteke označene brojem diska „%s“.

en: Selected files tagged with encoder name '%s'.
sr: Izabrane datoteke označene sa imenom kodera „%s“.

en: Selected files tagged with genre '%s'.
sr: Izabrane datoteke označene žanrom „%s“.

en: Selected files tagged with original artist '%s'.
sr: Izabrane datoteke označene sa originalnim izvođačem „%s“.

en: Selected files tagged with pictures.
sr: Izabrane datoteke označene slikama.

en: Selected files tagged with title '%s'.
sr: Izabrane datoteke označene naslovom „%s“.

en: Selected files tagged with track like 'xx'.
sr: Izabrane datoteke označene nazivom tipa „xx“.

en: Selected files tagged with track like 'xx/%s'.
sr: Izabrane datoteke označene nazivom tipa „xx/%s“.

en: Selected files tagged with year '%s'.
sr: Izabrane datoteke označene godinom „%s“.

en: Selected tracks numbered sequentially.
sr: Izabrane datoteke pobrojane redom.

en: Sending request (CddbId: %s, #tracks: %d, Disc length: %d) ...
sr: Šaljem zahtev (CD baza: %s, #numere: %d, dužina diska: %d) ...

en: Sending request ...
sr: Šaljem zahtev ...

en: Server Settings for Automatic Search
sr: Postavke servera za automatsku pretragu

en: Server Settings for Manual Search
sr: Postavke servera za ručnu pretragu

en: Set CRC32 in the ID3v2 tags
sr: Koristi CRC32 u ID3v2 oznakama.

en: Set Compression in the ID3v2 tags
sr: Koristi pakovanje u ID3v2 oznakama.

en: Set Current Path as Default
sr: Postavi trenutnu putanju kao podrazumevanu

en: Set Into :
sr: Unesi u :

en: Set _Current Path as Default
sr: Postavi _trenutnu putanju kao podrazumevanu

en: Set active the settings of the proxy server.
sr: Aktivira postavke mrežnog posrednika.

en: Set properties of the selected pictures.
sr: Postavi atribute izabranih slika.

en: Set the number of files, in the same directory of the displayed file, to the selected tracks.
sr: Unesi broj datoteka, u istom direktorijumu kao i prikazana datoteka, da bi izabrao numere.

en: Set this text as default comment :
sr: Postavi ovaj tekst kao podrazumevani komentar:

en: Setting locale : '%s'
sr: Postavljam lokalizaciju: „%s“

en: Show / Hide Legend
sr: Prikaži / Sakrij legendu

en: Show / Hide Masks Editor
sr: Prikaži / Sakrij uređivač maski

en: Show Hidden Directories
sr: Prikaži skrivene direktorijume

en: Show header informations of file
sr: Prikaži informacije zaglavlja datoteke

en: Show only red lines (or show all lines) in the 'Artist / Album' list
sr: Prikaži samo crvene redove (ili prikaži sve linije) u “izvođač/album“ listi

en: Show subdirectories when selecting a directory
sr: Prikaži pod-direktorijume pri izboru direktorijuma

en: Show tree browser / Display by Artist and Album
sr: Prikaži stablo datoteka / Prikaži izvođača i album

en: Single channel
sr: Jedan kanal

en: Size:
sr: Veličina:

en: Some files have been modified but not saved...
    Do you want to save them before changing the directory?
sr: Neke datoteke su izmenjene, ali nisu sačuvane...
    Da li želite da ih sačuvate pre promene direktorijuma?

en: Some files have been modified but not saved...
    Do you want to save them before exiting the program?
sr: Neke datoteke su izmenjene ali nisu sačuvane...
    Želite li da ih sačuvate pre izlaska iz programa?

en: Sorry, the web-based search is currently down!
sr: Nažalost, veb bazirana pretraga je trenutno onesposobljena!

en: Sort by Track Name
sr: Sortiraj po imenu numere

en: Sort by Track Number
sr: Sortiraj po broju numere

en: Sort list by property
sr: Sortiraj listu po svojstvu datoteke

en: Sort list by tag
sr: Sortiraj listu po oznaci

en: Sort the file list by :
sr: Sortiraj listu datoteka :

en: Sorting List Options
sr: Opcije sortiranja liste

en: Soundtrack
sr: Zvučna traka

en: South European (ISO-8859-3)
sr: Južno evropski (ISO-8859-3)

en: Specify the directory where are located the local cd data base. The local cd data base contains the eleven following directories 'blues', 'classical', 'country', 'data', 'folk', 'jazz', 'newage', 'reggae', 'rock', 'soundtrack' and 'misc'.
sr: Unesi putanju do direktorijuma gde je sačuvana lokalna baza CD-a. Lokalna baza sadrži jedanaest direktorijuma „blues“, „classical“, „country“, „data“, „folk“, „jazz“, „newage“, „reggae“, „rock“, „soundtrack“ i „misc“.

en: Specify the directory where your files are located. This path will be loaded when EasyTAG starts without parameter.
sr: Odredi direktorijum gde se nalaze vaše datoteke. Ova putanja će biti učitana pri pokretanju EasyTAG-a bez zadatih parametara.

en: Speex File
sr: Speex datoteka

en: Starting EasyTAG %s (PId: %d) ...
sr: Pokrećem EasyTAG %s (PId: %d) ...

en: Stop the current action
sr: Prekini trenutni zadatak

en: Stop the search ...
sr: Prekini pretragu...

en: Strip tags if all fields are set to blank
sr: Obriši oznake ako su polja prazna

en: T
sr: N

en: Tag
sr: Oznaka

en: Tag Options
sr: Opcije oznake

en: Tag Settings
sr: Postavke oznaka

en: Tag and File Name scan
sr: Skener oznaka i imena datoteka

en: Tag field focus when switching files in list with shortcuts Page Up/Page Down:
sr: Promeni izbor polja pri promeni datoteke u listi prečicama Page Up/Page Down:

en: Tag is already attached to a file
sr: Oznaka je već dodana datoteci

en: Tag scanner: strange..., the extension '%s' was not found into filename '%s'!
sr: Skener oznaka: čudno... ekstenzija „%s“ nije nađena u imenu datoteke „%s“!

en: Tag selected files with these pictures
sr: Dodaj slike obeleženim datotekama

en: Tag selected files with this URL
sr: Dodaj oznaku URL obeleženim datotekama

en: Tag selected files with this album name
sr: Dodaj oznaku album obeleženim datotekama

en: Tag selected files with this artist
sr: Dodaj oznaku izvođač obeleženim datotekama

en: Tag selected files with this comment
sr: Dodaj oznaku komentar obeleženim datotekama

en: Tag selected files with this composer
sr: Dodaj oznaku kompozitor obeleženim datotekama

en: Tag selected files with this copyright
sr: Dodaj oznaku autorsko pravo obeleženim datotekama

en: Tag selected files with this disc number
sr: Dodaj oznaku broj CD-a obeleženim datotekama

en: Tag selected files with this encoder name
sr: Dodaj oznaku za program kojim su kodirane obeležene datotekama

en: Tag selected files with this field
sr: Označi izabrane datoteke ovim poljem

en: Tag selected files with this genre
sr: Dodaj oznaku žanr obeleženim datotekama

en: Tag selected files with this number of tracks
sr: Dodaj oznaku broj numera obeleženim datotekama

en: Tag selected files with this original artist
sr: Dodaj oznaku originalni izvođač obeleženim datotekama

en: Tag selected files with this title
sr: Dodaj oznaku naslov obeleženim datotekama

en: Tag selected files with this year
sr: Dodaj oznaku godina obeleženim datotekama

en: Tag successfully scanned...
sr: Oznaka uspešno skenirana...

en: Tag successfully scanned...(%s)
sr: Oznaka uspešno skenirana... (%s)

en: Tag(s) written
sr: Oznaka(e) upisane

en: Thai (TIS-620)
sr: Tai (TIS-620)

en: Thanks
sr: Zahvalnost

en: The audio file player '%s' can't be found!
sr: Program za reprodukciju zvuka „%s“ nije nađen!

en: The buttons on the right represent the fields which can be processed. Select those who interest you.
sr: Dugmići desno predstavljaju polja koja mogu biti obrađena. Označite ona koja vam trebaju.

en: The extension will not be converted
sr: Ekstenzija neće biti preimenovana

en: The filename '%s' exceeds %d characters and will be truncated!
sr: Ime datoteke „%s“ premašuje %d karaktera i biće skraćeno!

en: The following file already exists :
    '%s'
    Do you want to overwrite?
sr: Sledeća datoteka već postoji :
    „%s“
    Želite li da je prepišete?

en: The modification time of the parent directory of the file will be updated when saving tag the file. At the present time it is automatically done only when renaming a file.
    This feature is interesting when using applications like Amarok. For performance reasons, they refresh file informations by detecting changes of the parent directory.
sr: Vreme izmene roditeljskog direktorijuma datoteke će iti promenjeno sledeći put kada sačuvate tu datoteku.  Danas je to jedino moguće pri preimenovanju datoteke.
    Ova opcija je interesantna kada koristite programe za reprodukciju zvuka kao što je Amarok. Radi bolje performanse, program osvežava informacije samo kada primeti da su nad nekim direktorijumom izvršene promene.

en: The program '%s' can't be found!
sr: Program „%s“ nije nađen!

en: The server returned a wrong answer!
sr: Server je vratio pogrešan odgovor!

en: The server returned a wrong answer! (%s)
sr: Server je vratio pogrešan odgovor! (%s)

en: The space character is replaced by one underscore character. Example, before: 'Text In An Entry', after: 'Text_In_An_Entry'.
sr: Razmak između reči biće zamenjen donjom crticom. Na primer „Tekst u nekom polju“ će postati „Tekst_u_nekom_polju“.

en: The underscore character or the string '%20' are replaced by one space. Example, before: 'Text%20In%20An_Entry', after: 'Text In An Entry'.
sr: Donje crtice i karakter „%20“ između reči će biti zamenjeni razmakom. Na primer „Tekst%20u%20nekom_polju“ će postati „Tekstu nekom polju“.

en: This character set will be used when reading the tag data, to convert each string found in an ISO-8859-1 field in the tag (for ID3v2 or/and ID3v1 tag).
    
    For example :
      - in previous versions of EasyTAG, you can save UTF-8 strings in an ISO-8859-1 field. This is not correct! To convert these tags to Unicode: activate this option and select UTF-8. You must also activate above the option 'Try to save tags to ISO-8859-1. If it isn't possible then use UNICODE (recommended)' or 'Always save tags to UNICODE character set'.
      - If unicode was not used, Russian people can select the character set 'Windows-1251' to load tags written under Windows. And 'KOI8-R' to load tags written under Unix systems.
sr: Ovaj set karaktera će biti korišćen pri čitanju podataka za prevođenje svakog karaktera nađenog u ISO-8859-1 polju oznake (na primer ID3v2 i/ili ID3v1 oznake).
    
    Na primer :
     - u prethodnim verzijama EasyTAG-a mogli ste sačuvati UTF-8 karakter u ISO-8859-1 polju. Ovo nije bilo ispravno! Da bi preveli ove oznake u Unikod aktivirajte ovu opciju i izaberite UTF-8. Takođe morate aktivirati opciju iznad „Pokušaj da sačuvaš oznake u ISO-8859-1. Ukoliko nije moguće, koristi Unikod (preporučljivo)“ ili „Uvek sačuvaj oznake u Unikod set karaktera“.
     - ukoliko Unikod nije korišćen, Rusi mogu odabrati „Windows-1251“ set za čitanje oznaka upisanih pod Windows-om, ili „KOI8-R“ za čitanje oznaka upisanim pod Uniks sistemima.

en: This expands the selected node into the file browser to display the sub-directories.
sr: Ovo proširuje izabrani čvor u razgledaču datoteka da bi prikazao pod-direktorijume.

en: This option replaces the UNIX directory separator '/' into DOS separator '\'.
sr: Ova opcija menja UNIKS-ov razdvajač datoteka „/“ u DOS-ov razdvajač „\“.

en: This version of '%s' contains '%s'
sr: Ova verzija „%s“-a sadrži „%s“

en: Time
sr: Vreme

en: Time:
sr: Vreme:

en: Title
sr: Naslov

en: Title:
sr: Naslov:

en: Track
sr: Numera

en: Track #
sr: Numera #

en: Track #:
sr: Numera #:

en: Track Name
sr: Naslov numere

en: Track Name List
sr: Lista imena numera

en: Translations:
sr: Prevodi:

en: Tree
sr: Stablo

en: Tree View | Artist-Album View
sr: Pregled u stablu | Pregled Izvođač-Album

en: Try an other character encoding
sr: Probaj drugo kodiranje karaktera

en: Try to complete the year field if you enter only the last numerals of the date (for instance, if the current year is 2005: 5 => 2005, 4 => 2004, 6 => 1996, 95 => 1995, ...).
sr: Pokušava da popuni polje sa godinom ukoliko unesete samo zadnje decimale datuma (npr. ukoliko je trenutna godina 2005 broj 5 će biti 2005; 4 => 2004; 6 => 1996; 95 => 1995).

en: Turkish (IBM-857)
sr: Turski (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
sr: Turski (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
sr: Turski (Windows-1254)

en: Type
sr: Tip

en: Type the word to search into files. Or type nothing to display all files.
sr: Unesi reči za pretragu unutar datoteka. Ili ne unosi ništa za prikaz svih datoteka.

en: Undo Last Changes
sr: Opozovi poslednje izmene

en: Undo Last File(s) Changes
sr: Opozovi poslednje izmene datoteke(a)

en: Unicode
sr: Unikod

en: Unicode (UTF-8)
sr: Unikod (UTF-8)

en: Unicode type to use
sr: Tip Unikoda koji da koristim.

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Unknown error message!
sr: Nepoznata poruka o grešci!

en: Unknown field type
sr: Nepoznat tip polja

en: Unknown image
sr: Nepoznata slika

en: Unknown parameter or path '%s'
sr: Nepoznati parametar u stazi „%s“

en: Unknown picture type
sr: Nepoznati tip slike

en: Unknown signal
sr: Nepoznat signal

en: Unselect All Files
sr: Otpusti sve datoteke

en: Unselect all lines
sr: Otpusti sve redove

en: Update modification time of the parent directory of the file (recommended when using Amarok)
sr: Promeni vreme izmene roditeljskog direktorijuma datoteke (preporučljivo ako koristite Amarok)

en: Updated tag of '%s'
sr: Oznaka u „%s“ promenjena

en: Upper Case
sr: Velika slova

en: Use CRC32
sr: Koristi CRC32

en: Use CRC32 as the default comment (for files with ID3 tags only).
sr: Koristi CRC32 kao podrazumevani komentar (samo za datoteke sa ID3 oznakama).

en: Use Compression
sr: Koristi pakovanje

en: Use DOS directory separator
sr: Koristi DOS-ov razdvajač datoteka

en: Use a proxy
sr: Koristi mrežni posrednik

en: Use directory name
sr: Koristi ime direktorijuma

en: Use full path for files in playlist
sr: Koristi pune putanje za datoteke u listi numera

en: Use local Cddb
sr: Koristi lokalnu CD bazu

en: Use mask :
sr: Koristi masku:

en: Use relative path for files in playlist
sr: Koristi relativne putanje za datoteke u listi numera

en: Use the Levenshtein algorithm (DLM) to match lines (using title) with audio files (using filename)
sr: Koristi Levenštajnov algoritam (DLM) za poklapanje redova (koristeći naslov) sa audio datotekama (koristeći imena datoteka)

en: User Interface
sr: Korisničko okruženje

en: User Name :
sr: Korisničko ime :

en: User Password :
sr: Lozinka :

en: Variable EASYTAGLANG defined. Setting locale : '%s'
sr: Promenjljiva EASYTAGLANG definisana. Postavljam lokalizaciju: „%s“

en: Version:
sr: Verzija:

en: Vietnamese (VISCII)
sr: Vijetnamski (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
sr: Vijetnamski (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
sr: Vizuelni hebrejski (ISO-8859-8)

en: Warning : The Ogg Vorbis file '%s' contains an ID3v2 tag.
sr: Upozorenje : Ogg Vorbis datoteka „%s“ sadrži ID3v2 oznaku.

en: Warning...
sr: Upozorenje...

en: Wavpack File
sr: Wavpack dateoteka

en: Wavpack Tag
sr: Wavpack oznaka

en: Web Page:
sr: Internet stranica:

en: Web Page: %s
sr: Internet prezentacija: %s

en: Western (IBM-850)
sr: Zapadnjački (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
sr: Zapadnjački (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
sr: Zapadnjački (ISO-8859-15)

en: Western (Windows-1252)
sr: Zapadnjački (Windows-1252)

en: When activating this option, after loading the fields, the current selected scanner will be ran (the scanner window must be opened).
sr: Nakon aktiviranja ove opcije, posle učitavanja polja, trenutno odabrani skener će biti pokrenut (prozor skenera mora biti otvoren).

en: When activating this option, after loading the filenames, the current selected scanner will be ran (the scanner window must be opened).
sr: Aktiviranjem ove opcije, nakon učitavanja imena datoteka, trenutno izabrani skener će biti pokrenut (prozor skenera mora biti otvoreno).

en: When activating this option, the Levenshtein algorithm (DLM : Damerau-Levenshtein Metric) will be used to match the CDDB title against every file name in the current folder, and to select the best match. This will be used when selecting the corresponding audio file, or applying cddb results, instead of using directly the position order.
sr: Kada aktivirate ovu opciju, Levenštajnov algoritam (DLM : Damerau-Levenshtein Metric) će biti korišćen za poklapanje imena numere iz CD baze sa svakim imenom datoteke u tekućem direktorijumu, birajući najbolja poklapanja. Ovo će biti korišćeno kada izaberete odgovarajuću audio datoteku ili primenite rezultate iz CD baze podataka, umesto da direktno koristi redosled.

en: Windows should be placed at the current mouse position.
sr: Prozori će biti postavljeni na trenutnu poziciju kursora.

en: Windows should be placed in the center of the main window.
sr: Prozori će verovatno biti postavljeni u sredini glavnog prozora.

en: Windows should be placed in the center of the screen.
sr: Prozori će biti postavljeni u sredini ekrana.

en: With this option, it will try the conversion to the encoding associated to your locale (for example : ISO-8859-1 for 'fr', KOI8-R for 'ru', ISO-8859-2 for 'ro'). If it fails, it will try the character encoding ISO-8859-1.
sr: Sa ovom opcijom pokušaće se prevođenje kodiranja karaktera kako to određuje vaša lokalizacija sistema (na primer : ISO-8859-1 za „fr“, KOI8-R za „ru“, ISO-8859-2 za „ro“). Ukoliko ne uspe, pokušaće se sa ISO-8859-1 kodiranjem.

en: With this option, when a character cannot be represented in the target character set, it can be approximated through one or several similarly looking characters.
sr: Sa ovom opcijom, kada karakter ne može biti predstavljen željenim setom karaktera, biće preveden u neki od njemu sličnih karaktera.

en: With this option, when a characters cannot be represented in the target character set, it will be silently discarded.
sr: Sa ovom opcijom, kada karakter ne može biti predstavljen željenim setom karaktera, biće zanemaren bez obaveštavanja o tome.

en: Words :
sr: Reči :

en: Write ID3 tags in FLAC files (in addition to FLAC tag)
sr: Upiši ID3 oznake u FLAC datotekama (kao dodatak FLAC oznakama)

en: Write ID3v1.x tag
sr: Upiši ID3v1.x oznaku

en: Write ID3v2 tag
sr: Upiši ID3v2 oznake

en: Write Playlist ...
sr: Načini listu numera...

en: Write Playlist...
sr: Upisujem listu numera...

en: Write Tag from CDDB...
sr: Upiši oznake iz CD baze...

en: Write Tag...
sr: Upiši oznaku...

en: Write info using :
sr: Upiši informacije koristeći :

en: Write info using filename
sr: Upiši informacije koristeći ime datoteke

en: Write only list of files
sr: Upiši samo listu datoteka

en: Write the track field with the following number of digits :
sr: Upiši polje sa brojem numere sledećim brojem decimala:

en: Writing tag of '%s'
sr: Upisivanje oznake od „%s“

en: Written playlist file '%s'
sr: Lista numera „%s“ je načinjena

en: Written tag of '%s'
sr: Upisana oznaku u „%s“

en: XMMS doesn't make use of the right way to identify a comment in Ogg Vorbis files as other apps do. In fact, this field is usually labeled with 'comment=', whereas XMMS uses only `='. Please, uncheck this option if you don't want other apps to complain about an unknown field. Comments won't be shown in XMMS, though.
sr: XMMS nepropisno identifikuje komentare u Ogg Vorbis datotekama, kao što to čine ostali programi za reprodukciju zvuka. U stvari, ovo polje je obično označeno sa „comment=vrednost“, gde XMMS koristi samo „=“. Ukoliko ne želite da se ostali programi žale na postojanje nepoznatog polja de-aktivirajte ovu opciju. Doduše, komentari neće biti prikazani u XMMS-u.

en: Year
sr: Godina

en: Year:
sr: Godina:

en: You can use drag and drop to add picture.
sr: Možete prevući slike u ovaj dijalog da bi ih dodali.

en: You have probably found a bug in EasyTAG. Please, send a bug report with a gdb backtrace ('gdb easytag core' then 'bt' and 'l') and informations to reproduce it to easytag@gmail.com
sr: Verovatno ste našli grešku u programu EasyTAG. Molimo vas, pošaljite nam izveštaj greške sa gdb povratni hod („gdb easytag core“ zatim „bt“ i „l“) i informacijama kako se greška može izazvati na easytag@gmail.com

en: You have tried to save this tag to Unicode but it was detected that your version of id3lib is bugged.
    If you reload this file, some characters in the tag may be not displayed correctly...
    Please, apply to id3lib the patch src/id3lib/patch_id3lib_3.8.3_UTF16_writing_bug.diff
    available in EasyTAG package sources.
    Note that this message will appear only one time.
    
    File : %s
sr: Pokušali ste da sačuvate oznaku kao unikod ali je nađeno da vaša verzija id3lib-a sadrži grešku.
    Ukoliko ponovo učitate ovu datoteku, neki karakteri u oznaci možda neće biti prikazani ispravno...
    Molimo vas da, primenite zakrpu src/id3lib/patch_id3lib_3.8.3_UTF16_writing_bug.diff na id3lib
    dostupnu u izvornom kodu EasyTAG-a.
    Ova poruka će se prikazati samo jedanput!.
    
    Datoteka : %s

en: You must type a directory name!
sr: Morate da unesete ime direktorijuma!

en: You must type a program name!
sr: Morate uneti ime programa!

en: _About
sr: _O programu

en: _Browser
sr: P_regledač

en: _Collapse Tree
sr: _Sakupi stablo

en: _File
sr: _Datoteka

en: _File Operations
sr: _Operacije nad datotekama

en: _Fill Tag(s) ...
sr: _Ispuni oznaku(e)

en: _First File
sr: P_rva datoteka

en: _Force Saving File(s)
sr: Pri_moraj čuvanje datoteke(a)

en: _Help
sr: _Pomoć

en: _Last File
sr: Po_slednja datoteka

en: _Misc
sr: _Ostalo

en: _Next File
sr: _Naredna datoteka

en: _Preferences ...
sr: _Postavke...

en: _Previous File
sr: Pr_ethodna datoteka

en: _Process Field(s) ...
sr: _Obradi polje(a)...

en: _Quit
sr: _Izađi

en: _Refresh Tree
sr: _Osveži stablo

en: _Remove Tag(s)
sr: _Ukloni oznaku(e)

en: _Rename File(s) and Directory ...
sr: P_reimenuj datoteku(e) u direktorijum...

en: _Save File(s)
sr: _Sačuvaj datoteku(e)

en: _Settings
sr: Pode_šavanja

en: _Undo Last File(s) Changes
sr: _Opozovi poslednje izmene datoteke(a)

en: included : funk, soul, rap, pop, industrial, metal, etc.
sr: uključuje : fank, soul, rep, pop, indastrial, metal,...

en: movies, shows
sr: filmovi, kabare

en: others that do not fit in the above categories
sr: ostalo što se ne uklapa u gore navedene kategorije

en: pixels
sr: piksela

en: the File Name
sr: ime datoteke

en: the Tag
sr: oznaka

en: to:
sr: u:
