EasyTAG-2.1.2 - en to sr translation catalogue (929 entries)

en:     EasyTAG is an utility for viewing and editing tags for MP3, MP2, FLAC, Ogg Vorbis, MP4/AAC, MusePack and Monkey's Audio files. Its simple and nice GTK+ interface makes tagging easier under GNU/Linux.
sr:     EasyTAG је алат за преглед и уређивање ознака у MP3, MP2, FLAC, Ogg Vorbis, MP4/AAC, MusePack и Monkey аудио датотекама. Његово једноставно и лепо ГТК+ окружење чини означавање у ГНУ/Линуксу системима лакшим.

en:   STOP the search...
sr: Прекини претрагу...

en:  Apply
sr: Примени

en:  Browse...
sr: Нађи...

en:  Cancel
sr: Занемари

en:  Categories
sr: Категорије

en:  Close
sr: Затвори

en:  Do you really want to exit the program?
sr: Да ли заиста желите да изађете из програма?

en:  Execute
sr: Покрени

en:  Load
sr: Учитај

en:  No
sr: Не

en:  OK
sr: У реду

en:  Save
sr: Сачувај

en:  Search
sr: Тражи

en:  The selected path for 'Default path to files' isn't valid!
    '%s'
    (%s)
sr: Изабрана путања за подразумевану стазу до датотека није исправна!n„%s“
    (%s)

en:  Write
sr: Упиши

en:  Yes
sr: Да

en: # Albums
sr: #Албуми

en: # Files
sr: #Датотеке

en: # Tracks
sr: # Нумере

en: %a : artist
sr: %a : извођач

en: %b : album
sr: %b : албум

en: %c : comment
sr: %c : коментар

en: %d : disc number
sr: %d : број ЦД-а

en: %e : encoded by
sr: %e : кодирано помоћу

en: %g : genre
sr: %g : жанр

en: %i : ignored
sr: %i : игнорисано

en: %l : number of tracks
sr: %l : број нумера

en: %n : track
sr: %n : нумера

en: %o : orig. artist
sr: %o : ориг. ивођач

en: %p : composer
sr: %p : композитор

en: %r : copyright
sr: %r : ауторско право

en: %s %s by %s (compiled %s, %s)
sr: %s %s од %s (преведен %s, %s)

en: %t : title
sr: %t : наслов

en: %u : URL
sr: %u : УРЛ

en: %u file(s)
sr: %u датотека(е)

en: %y : year
sr: %y : година

en: (Brazilian Portuguese translation)
sr: (Бразилско-португалски превод)

en: (Bulgarian translation)
sr: (Бугарски превод)

en: (Chinese translation)
sr: (Кинески превод)

en: (Czech translation)
sr: (Чешки превод)

en: (Danish translation)
sr: (Дански превод)

en: (Dutch translation)
sr: (Холандски превод)

en: (Example : %.*d_-_Track_name_1.mp3)
sr: (Пример:%.*d_-_Име_нумере_1.mp3 )

en: (German translation)
sr: (Немачки превод)

en: (Greek translation)
sr: (Грчки превод)

en: (Hebrew translation)
sr: (Хебрејски превод)

en: (Hungarian translation)
sr: (Мађарски translation)

en: (Italian translation)
sr: (Италијански превод)

en: (Japanese translation)
sr: (Јапански превод)

en: (Polish translation)
sr: (Пољски превод)

en: (Romanian translation)
sr: (Румунски превод)

en: (Russian translation)
sr: (Руски превод)

en: (Spanish translation)
sr: (Шпански превод)

en: (Swedish translation)
sr: (Шветски превод)

en: (Ukrainian translation)
sr: (Украински превод)

en: (compiled: %s)
sr: (Превео: %s)

en: (using: GTK+ %d.%d.%d)
sr: (Користи: GTK+ %d.%d.%d)

en: //IGNORE
sr: Игнориши

en: //TRANSLIT
sr: Преведи

en: 32x32 pixel PNG file icon
sr: PNG иконица, 32x32 пиксела

en: <All albums>
sr: <Сви албуми>

en: ?, Layer ?
sr: ?. Слој ?

en: A bright coloured fish
sr: Светло обојена риба

en: A space is inserted before each upper case letter. Example, before: 'TextInAnEntry', after: 'Text In An Entry'.
sr: Додаје размак пре сваког великог слова. На пример „ТекстУНекомПољу“ ће постати „Текст У Неком Пољу“.

en: APE Tag
sr: APE ознака

en: About
sr: О програму

en: About...
sr: О програму...

en: Activate this option if you want to put the following string into the comment field when using the 'Fill Tag' scanner.
sr: Активирајте ову опцију уколико желите да ставите следећи низ карактера у поље коментара при коришћењу „Скенера за попуњавање ознака“

en: Activate this option to open automatically the scanner window when EasyTAG starts.
sr: Активирање ове опције ће аутоматски отворити прозор скенера при покретању EasyTAG програма.

en: Add Default Masks
sr: Додај подразумевану маску

en: Add pictures
sr: Додај слике

en: Add pictures to the tag (drag and drop is also available).
sr: Додај слике у ознаку (превлачење је такође доступно).

en: Additional settings for iconv():
sr: Додатне поставке за iconv():

en: Al
sr: А

en: Album
sr: Албум

en: Album:
sr: Албум:

en: Album: '%s', artist: '%s', length: '%s', year: '%s', genre: '%s', ID: '%s'
sr: Албум: '%s', извођач: '%s', дужина нумере: '%s', година: '%s', жанр: '%s', ИД: '%s'

en: All
sr: Све

en: All Categories
sr: Све категорије

en: All Fields
sr: Сва поља

en: All Files
sr: Све датотеке

en: All downcase
sr: Сва слова мала

en: All files have been deleted...
sr: Све датотеке су уклоњене...

en: All files have been saved...
sr: Све датотеке су сачуване...

en: All spaces between words are removed. Example, before: 'Text In An Entry', after: 'TextInAnEntry'.
sr: Уклања све размаке између речи. На пример „Текст У Неком Пољу“ ће постати „ТекстУНекомПољу“.

en: All tags have been removed
sr: Све ознаке су уклоњене

en: All tags have been scanned
sr: Све ознаке су скениране

en: All uppercase
sr: Сва слова велика

en: Apply changes (but don't save) and close this window
sr: Примени измене (али немој да их сачуваш) и затвори овај прозор

en: Ar
sr: И

en: Arabic (IBM-864)
sr: Арапски (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
sr: Арапски (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
sr: Арапски (Windows-1256)

en: Artist
sr: Извођач

en: Artist & Album
sr: Извођач и албум

en: Artist / Album
sr: Извођач / Албум

en: Artist/performer
sr: Уметник/Извођач

en: Artist:
sr: Извођач:

en: As ID3v2 tags may contain other data than Title, Artist, Album, Year, Track, Genre or Comment (as an attached picture, lyrics, ...), this option allows you to strip the whole tag when these seven standard data fields have been set to blank.
sr: Пошто ID3v2 ознаке могу да садрже и друге податке који не спадају у Наслов, Извођач, Албум, Година, Жанр, Коментар (као што су слике, текстови,...), ова опција вам омогућава да обришете целу ознаку када су ова стандардна седам поља празна.

en: As the following corrupted file: '%s'
    will cause an error in id3lib, it will not be processed by the program.
sr: Следећа оштећена датотека: „%s“
    ће проузроковати грешку у id3lib, па неће бити обрађена од стране програма.

en: Ascending album
sr: Растући, по албуму

en: Ascending artist
sr: Растући, по извођачу

en: Ascending by URL
sr: Растуће, по УРЛ

en: Ascending by album
sr: Растуће, по албуму

en: Ascending by artist
sr: Растуће, по извођачу

en: Ascending by bitrate
sr: Растуће, по битском протоку

en: Ascending by comment
sr: Растуће, по коментару

en: Ascending by composer
sr: Растуће, по композитору

en: Ascending by copyright
sr: Растуће, по ауторским правима

en: Ascending by creation date
sr: Растуће, по датуму настанка

en: Ascending by duration
sr: Растуће, по дужини нумере

en: Ascending by encoder name
sr: Растуће, по имену кодера

en: Ascending by file size
sr: Растуће, по величини датотеке

en: Ascending by file type
sr: Растуће, по типу датотеке

en: Ascending by filename
sr: Растуће, по имену датотеке

en: Ascending by genre
sr: Растуће, по жанру

en: Ascending by original artist
sr: Растуће, по оригиналном извођачу

en: Ascending by samplerate
sr: Растуће по учестаности тока

en: Ascending by title
sr: Растуће, по наслову

en: Ascending by track number
sr: Растуће, по броју нумере

en: Ascending by year
sr: Растуће, по години

en: Ascending comment
sr: Растући, по коментару

en: Ascending creation date
sr: Растући, по времену настанка

en: Ascending file name
sr: Растући, по имену датотека

en: Ascending genre
sr: Растући, по жанру

en: Ascending title
sr: Растући, по називу

en: Ascending track number
sr: Растући, по броју нумере

en: Ascending year
sr: Растући, по години

en: Attempting to write to a read-only file
sr: Покушавам са упишем у датотеку без дозвола за упис

en: Audio
sr: Аудио

en: Audio player: '%s'
sr: Програм за репродукцију звука: „%s“

en: Author: %s
sr: Аутор: %s

en: Auto completion of date if not complete
sr: Аутоматска допуна датума ако није цео

en: Automatic Search
sr: Аутоматска претрага

en: Automatically convert old ID3v2 tag versions
sr: Аутоматски преведи стару ID3v2 верзију ознака

en: Automatically search files, when EasyTAG starts, into the default directory. Note that this path may be overriden by the parameter passed to easytag (easytag /path_to/mp3_files).
sr: Аутоматски тражи датотеке у подразумеваном директоријуму када се покрене EasyTAG. Ова путања може бити преписана параметром прослеђеним програму (easytag /путања_до/mp3_датотека).

en: Baltic (ISO-8859-13)
sr: Балтички (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
sr: Балтички (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
sr: Балтички (Windows-1257)

en: Band/Artist logotype
sr: Лого бенда/извођача

en: Band/Orchestra
sr: Бенд/Оркестар

en: Be careful, you are applying %d lines of the CDDB results to %d lines in the list of files!
    
    Do you want to continue ?
sr: Будите опрезни, примењујете %d ред(а) из резултата ЦД базе на %d ред(а) у листи датотека!
    
    Да ли желите да наставите?

en: Bitrate:
sr: Битски проток:

en: Blues
sr: Блуз

en: Bold style
sr: Подебљано

en: Browse Directory with ...
sr: Отвори директоријум са...

en: Browse _Sub-directories
sr: Претражуј _под-директоријуме

en: Browser
sr: Прегледач

en: Buffer is too small
sr: Бафер је сувише мало

en: CD
sr: ЦД

en: CD Data Base
sr: ЦД база података

en: CD Data Base Search
sr: Претрага базе ЦД података

en: CD Data _Base Search ...
sr: Претрага _базе ЦД података...

en: CD:
sr: ЦД:

en: CDDB Search ...
sr: ЦД база, тражи...

en: CDDB Search File(s)...
sr: Нађи датотеку(е) у ЦД бази...

en: CGI Path :
sr: CGI путања :

en: Calculates the CRC-32 value of the file and writes it into the comment field when using the 'Fill Tag' scanner.
sr: Прорачунава CRC-32 вредност датотека и уписује их у поље са коментаром при коришћењу скенера за попуњавање ознака.

en: Can't connect to host '%s' (%s)!
sr: Не могу да се повежем са сервером „%s“ (%s)!

en: Can't create a new socket (%s)!
sr: Не могу да направим нову утичницу (%s)!

en: Can't create file '%s' (%s)
sr: Не могу да направим датотеку „%s“ (%s)

en: Can't create or open file '%s' (%s)
sr: Не могу да направим или отворим датотеку „%s“ (%s)

en: Can't create target directory
    '%s'!
    (%s)
sr: Не могу да направим директоријум
    „%s“!
    (%s)

en: Can't display the picture, as not enough data has been read to determine how to create the image buffer.
sr: Не могу да прикажем слику јер је недовољно података учитано да бих знао како да направим бафер слике.

en: Can't execute %s (%s)!
sr: Не могу да покренем %s (%s)!

en: Can't execute %s (error %d)!
sr: Не могу да покренем %s (грешка %d)!

en: Can't fork another process!
sr: Не могу да разгранам у још један процес!

en: Can't load file: '%s' (%s)!
sr: Не могу да учитам датотеку: „%s“ (%s)!

en: Can't move file '%s'
     to 
    '%s'!
    (%s)
sr: Не могу да преместим датотеку „%s“
     to 
    „%s“!
    (%s)

en: Can't open configuration file '%s' (%s)
sr: Не могу да отворим датотеку са поставкама „%s“ (%s)

en: Can't open file '%s' (%s)
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ (%s)

en: Can't open file '%s' (%s)
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ (%s)

en: Can't open file :
    '%s'!
    (%s)
sr: Не могу да отворим датотеку :
    „%s“!
    (%s)

en: Can't read directory :
    '%s'
    (%s)
sr: Не могу да читам директоријум:
    „%s“
    (%s)

en: Can't remove old directory
    '%s'!
    (%s)
sr: Не могу да уклоним стари директоријум
    „%s“!
    (%s)

en: Can't rename because this directory name already exists!
    (%s)
sr: Не могу да преименујем јер директоријум са тим именом већ постоји!
    (%s)

en: Can't rename directory 
    '%s'
     to 
    '%s'!
    (%s)
sr: Не могу да преименујем директоријум 
    „%s“
     to 
    „%s“!
    (%s)

en: Can't rename file 
    '%s'
    because the following file already exists:
    '%s'
sr: Не могу да преименујем датотеку 
    „%s“
    јер следећа већ постоји:
    „%s“

en: Can't rename file '%s'
     to 
    '%s'!
    (%s)
sr: Не могу да преименујем датотеку „%s“
     у 
    „%s“!
    (%s)

en: Can't resolve host '%s' (%s)!
sr: Не могу да приступим серверу „%s“ (%s)!

en: Can't send the request (%s)!
sr: Не могу да пошаљем захтев (%s)!

en: Can't write playlist file '%s'!
    (%s)
sr: Не могу да упишем листу нумера „%s“!
    (%s)

en: Can't write tag in file '%s'!
    (%s)
sr: Не могу да упишем ознаку у датотеку „%s“!
    (%s)

en: Case sensitive
sr: Разликуј велика и мала лова

en: Category
sr: Категорија

en: Celtic (ISO-8859-14)
sr: Келтски (ISO-8859-14)

en: Center of the main window
sr: Центар главног прозора

en: Center of the screen
sr: Центар екрана

en: Central European (IBM-852)
sr: Централно европски (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
sr: Централно европски (ISO-8859-2)

en: Central European (Windows-1250)
sr: Централно европски (Windows-1250)

en: Changes
sr: Промене

en: Changes applied
sr: Измене су примењене

en: Channels:
sr: Канала:

en: Character Set for File Name
sr: Сет карактера за имена датотека

en: Character Set for reading ID3 tags
sr: Сет карактера за читање ID3 ознака.

en: Character Set for writing ID3 tags
sr: Сет карактера за упис ID3 ознака.

en: Character set used to read tag data in the file.
sr: Сет карактера коришћен при читању ознака у датотекама.

en: Character set used to write ID3v1 tag data in the file.
sr: Сет карактера за упис ID3v1 ознака у датотеци.

en: Character set used to write the tag data in the file.
sr: Сет карактера коришћен за упис ознака у датотеци.

en: Charset:
sr: Сет карактера:

en: Chinese Simplified (GB18030)
sr: Упрошћени кинески (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
sr: Упрошћени кинески (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
sr: Традиционални кинески (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
sr: Традиционални кинески (Big5-HKSCS)

en: Classical
sr: Класика

en: Clean Log
sr: Очисти дневник измена

en: Close this window
sr: Затвори овај прозор

en: Close this window without saving
sr: Затвори овај прозор без чувања

en: Cm
sr: К

en: Comment
sr: Коментар

en: Comment:
sr: Коментар:

en: Common
sr: Честа поља

en: Composer
sr: Композитор

en: Composer:
sr: Композитор:

en: Conductor
sr: Диригент

en: Configuration saved
sr: Поставке су сачуване

en: Configuration unchanged
sr: Поставке нису мењане

en: Confirm deleting of file
sr: Потврди брисање датотеке

en: Confirm exit from program
sr: Потврди излазак из програма

en: Confirm renaming of file
sr: Потврди преименовање датотеке

en: Confirm writing of file tag
sr: Потврди упис ознаке и датотеку

en: Confirm writing of playlist
sr: Потврди прављење листе нумера

en: Confirm...
sr: Потврди...

en: Confirmation
sr: Потврде

en: Connected to host '%s'
sr: Успостављена веза са сервером „%s“

en: Connecting to host '%s', port '%d' ...
sr: Повезивање на сервер „%s“, порт „%d“ ...

en: Convert ' ' to '_'
sr: Преведи „ “ у „_“

en: Convert '_' and '%20' to ' '
sr: Преведи „_“ и „%20“ у „ “

en: Convert '_' and '%20' to spaces
sr: Преведи „_“ и „%20“ у размак

en: Convert all words in all fields to lower case. Example, before: 'TEXT IN an entry', after: 'text in an entry'.
sr: Све речи у пољима испиши малим словима. На пример „ТЕКСТ У неком пољу“ ће постати „текст у неком пољу“.

en: Convert all words in all fields to upper case. Example, before: 'Text IN AN entry', after: 'TEXT IN AN ENTRY'.
sr: Све речи у пољима испиши великим словима. На пример „Текст У НЕКОМ пољу“ ће постати „ТЕКСТ У НЕКОМ ПОЉУ“.

en: Convert filename extension to :
sr: Промени екстензију датотеке у :

en: Convert illegal characters for FAT32/16 and ISO9660 + Joliet filesystems ('\', ':', ';', '*', '?', '"', '<', '>', '|') of the filename to avoid problem when renaming the file. This is usefull when renaming the file from the tag with the scanner.
sr: Замени недозвољене карактере за FAT32/16 и ISO9660 + Joliet систем датотека („\“, „:“, „;“, „*“, „?“, „", „<“, „>“, „|“) у сваком имену датотеке да би избегао проблеме са преименовањем датотеке. Ово је корисно при преименовању датотека из ознака, скенером.

en: Convert space ' ' to underscore '_'
sr: Преведи размак „ “ у дољу цртицу „_“

en: Convert the initial of each word in all fields to upper case. Example, before: 'Text in an ENTRY', after: 'Text In An Entry'.
sr: Свако прво слово речи у пољима промени у велико. На пример „Текст у неком ПОЉУ“ ће постати „Текст У Неком Пољу“.

en: Convert the initial of the first word in all fields to upper case. Example, before: 'text IN An ENTRY', after: 'Text in an entry'.
sr: Прво слово сваког поља промени у велико. На пример „текст У Неком ПОЉУ“ ће постати „Текст у неком пољу“.

en: Convert underscore character '_' and string '%20' to space ' '
sr: Преведи доње цртице „_“ и карактер „%20“ у размак „ “

en: Convert:
sr: Преведи:

en: Copy: No row selected!
sr: Умножи: Није изабран ред!

en: Copyright
sr: Ауторско право

en: Copyright:
sr: Ауторско право:

en: Corrupt or missing data, continuing...
sr: Оштећени или непостојећи подаци, настављам...

en: Corrupt secondary header.
sr: Оштећено секундарно заглавље.

en: Corrupted file...
sr: Оштећена датотека

en: Could not convert '%s' into filename encoding. Please use another name.
sr: Не могу да преведем „%s“ у кодирање за име датотеке. Користите друго име.

en: Could not convert filename '%s' into system filename encoding.
sr: Не могу да преведем име датотеке „%s“ у систем кодирања имена датотеке

en: Could not convert filename : '%s'
    into system filename encoding
    (Try setting the environment variable G_FILENAME_ENCODING).
sr: Не могу да преведем име датотеке : „%s“
    у кодирање потребно за систем датотека
    (Покушајте да наместите променљиву G_FILENAME_ENCODING).

en: Could not merge UI, error was: %s
sr: Не могу да спојим UI, грешка: %s

en: Country
sr: Кантри

en: Cover (back)
sr: Омот (полеђина)

en: Cover (front)
sr: Омот (лице)

en: Cp
sr: Кп

en: Cr
sr: Ап

en: Create New Mask
sr: Направи нову маску

en: Create playlist in the parent directory
sr: Начини листу нумера у родитељском директоријуму

en: Currently using id3lib version %d.%d.%d ...
sr: Користим id3lib верзије %d.%d.%d ...

en: Currently using libid3tag version %s ...
sr: Користим libid3tag верзије %s ...

en: Currently using locale '%s' (and eventually '%s')...
sr: Тренутно користим локализацију „%s„ (и евентуално „%s“)...

en: Cyrillic (IBM-855)
sr: Ћирилични (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
sr: Ћирилични (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
sr: Ћирилични (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
sr: Ћирилични (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
sr: Ћирилични (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
sr: Ћирилични/Руски (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
sr: Ћирилични/Украински (KOI8-U)

en: DLL '%s' could not be loaded
sr: DLL „%s“ не може бити учитан

en: DLL '%s' not found. Try loading it...
sr: DLL „%s“ није нађен. Покушајте да га учитате...

en: Default directory :
sr: Подразумевани директоријум:

en: Delete File(s)
sr: Уклони датотеку(е)

en: Delete File...
sr: Уклони датотеку...

en: Delete all blank lines
sr: Уклони све празне редове

en: Delete this line
sr: Уклони овај ред

en: Descending album
sr: Опадајући, по албуму

en: Descending artist
sr: Опадајући, по извођачу

en: Descending by URL
sr: Опадајуће, по УРЛ

en: Descending by album
sr: Опадајуће, по албуму

en: Descending by artist
sr: Опадајуће, по извођачу

en: Descending by bitrate
sr: Опадајуће, по битском протоку

en: Descending by comment
sr: Опадајуће, по коментару

en: Descending by composer
sr: Опадајуће, по композитору

en: Descending by copyright
sr: Опадајуће, по ауторским правима

en: Descending by creation date
sr: Опадајуће, по датуму настанка

en: Descending by duration
sr: Опадајуће, по дужини нумере

en: Descending by encoder name
sr: Опадајуће, по имену кодера

en: Descending by file size
sr: Опадајуће, по величини датотеке

en: Descending by file type
sr: Опадајуће, по типу датотеке

en: Descending by filename
sr: Опадајуће, по имену датотеке

en: Descending by genre
sr: Опадајуће, по жанру

en: Descending by original artist
sr: Опадајуће, по оригиналном извођачу

en: Descending by samplerate
sr: Опадајуће, по учестаности тока

en: Descending by title
sr: Опадајуће, по наслову

en: Descending by track number
sr: Опадајуће, по броју нумере

en: Descending by year
sr: Опадајуће, по години

en: Descending comment
sr: Опадајући, по коментару

en: Descending creation date
sr: Опадајући, по времену настанка

en: Descending file name
sr: Опадајући, по имену датотека

en: Descending genre
sr: Опадајући, по жанру

en: Descending title
sr: Опадајући, по називу

en: Descending track number
sr: Опадајући, по броју нумере

en: Descending year
sr: Опадајући, по години

en: Description
sr: Опис

en: Description:
sr: Опис:

en: Directory renamed
sr: Директоријум преименован

en: Display changed files in list using :
sr: Прикажи измењене датотеке у листи користећи :

en: Do you really want to delete definitively the file
    '%s' ?
sr: Да ли заиста желите да уклоните датотеку
    „%s“ ?

en: Do you want to rename the directory 
    '%s'
    to 
    '%s' ?
sr: Желите ли да преименујете директоријум 
    „%s“
    у 
    „%s“ ?

en: Do you want to rename the file 
    '%s'
    to 
    '%s' ?
sr: Желите ли да преименујете датотеку 
    „%s“
    у 
    „%s“ ?

en: Do you want to rename the file and directory 
    '%s'
    to 
    '%s' ?
sr: Желите ли да преименујете датотеку и директоријум
    „%s“
    у 
    „%s“ ?

en: Do you want to write the tag of file
    '%s' ?
sr: Да ли желите да упишете ознаку датотеке
    „%s“ ?

en: Don't convert first letter of the words like prepositions, articles and words like feat., when using the scanner 'First letter uppercase of each word' (for example, you will obtain 'Text in an Entry' instead of 'Text In An Entry').
sr: Немој да преводиш прво слово сваке речи као што су енглески предлози, чланови и речи типа feat., када скенер користи опцију „Прво слово сваке речи велико“ (на пример, добићете „Text in an Entry“ уместо „Text In An Entry“).

en: Don't uppercase first letter of words for some prepositions and articles.
sr: Немој да повећаш прво слово речи за неке предлоге и чланове.

en: Dual channel
sr: Два канала

en: Duplicate Mask
sr: Размножи маску

en: Duplicated spaces or underscores are removed. Example, before: 'Text__In__An   Entry', after: 'Text_In_An Entry'.
sr: Уклања дупле размаке или доње линије. На пример „Текст__У__Неком  Пољу“ ће постати „Текст_У_Неком Пољу“.

en: During performance
sr: У току извођења

en: During recording
sr: У току снимања

en: E
sr: Кд

en: E-mail: %s
sr: Мејл адреса: %s

en: EOF before end of vorbis headers.
sr: Крај датотеке пре краја vorbis заглавља.

en: ERROR while opening file: '%s' (%s).
sr: Грешка при отварању датотеке: „%s“ (%s).

en: ERROR while opening file: '%s' as FLAC (%s).
sr: Грешка при отварању датотеке: „%s“ као FLAC (%s).

en: ERROR: Can't create directory '%s' (%s)!
sr: Грешка: Не могу да направим директоријум „%s“ (%s)!

en: ERROR: Can't write config file: %s (%s)
sr: Грешка: Не могу да упишем датотеку са поставкама: %s (%s)

en: ERROR: Can't write list to file: %s (%s)
sr: Грешка: Не могу да упишем листу у датотеку: %s (%s)

en: ERROR: Failed to open file: '%s' as vorbis (%s).
sr: Грешка: Неуспело отварање датотеке: „%s“ као vorbis (%s).

en: ERROR: Failed to write comments to file '%s' (%s).
sr: Грешка: неуспео упис коментара у датотеку „%s“ (%s).

en: ERROR: The environment variable HOME is not defined!
sr: Грешка: Промењљива окружења „HOME“ није одређена!

en: EasyTAG %s: Abnormal exit! (PId: %d).
sr: EasyTAG %s: Ненормално изашао! (ПИД: %d).

en: EasyTAG settings dir: '%s'
sr: Директоријум са поставкама: „%s“

en: EasyTAG: Normal exit.
sr: EasyTAG: Нормалан излаз.

en: Edit Masks
sr: Уреди маске

en: Encoded by
sr: Кодирано помоћу

en: Encoded by:
sr: Кодирано помоћу:

en: Encoder:
sr: Кодер:

en: English (US-ASCII)
sr: Енглески (US-ASCII)

en: Enter a directory to browse.
sr: Унеси директоријум за претрагу.

en: Enter the program to run. It will receive the current directory as parameter.
sr: Унесите програм за покретање. Он ће добити тренутни директоријум као параметар.

en: Enter the program to run. It will receive the current file as parameter.
sr: Унесите програм за покретање. Он ће добити означену датотеку као параметар.

en: Enter the program used to play the files. Some arguments can be passed for the program (as 'xmms -p') before to receive files as other arguments.
sr: Унеси програм који ће бити коришћен за репродукцију датотека. Неки аргументи могу бити прослеђени програму (нпр. „xmms -p“) пре добијања датотека као последњег аргумента.

en: Enter the words to search (separated by a space or '+')
sr: Унеси речи за претрагу (раздвојене размаком или знаком „+“)

en: Enter the words to search in the list below
sr: Упишите кључне речи за претрагу у листи поред

en: Error in compression/uncompression
sr: Грешка при компресији/декомпресији

en: Error reading first page of Ogg bitstream.
sr: Грешка при читању прве стране Ogg битског тома.

en: Error reading initial header packet.
sr: Грешка при читању почетног пакета заглавља.

en: Error when reading cddb response (%s)!
sr: Грешка при читању одговора из ЦД базе (%s)!

en: Error while removing ID3v1 tag of '%s' (%s)
sr: Грешка при уклањању ID3v1 ознаке из „%s“ (%s)

en: Error while removing ID3v2 tag of '%s' (%s)
sr: Грешка при уклањању ID3v2 ознаке из „%s“ (%s)

en: Error while updating ID3v1 tag of '%s' (%s)
sr: Грешка при промени ID3v1 ознаке у „%s“ (%s)

en: Error while updating ID3v2 tag of '%s' (%s)
sr: Грешка при промени ID3v2 ознаке у „%s“ (%s)

en: Error writing stream to output. Output stream may be corrupted or truncated.
sr: Грешка при упису тока у излаз. Излазни ток је можда оштећен или скраћен.

en: Error...
sr: Грешка...

en: Error: Searching for %s, could not find node %s in tree.
sr: Грешка: При тражењу %s, не могу да нађем чвор %s у стаблу.

en: Executed command : '%s %s'
sr: Извршена команда : „%s %s“

en: F
sr: Д

en: FLAC File
sr: FLAC датотека

en: FLAC Vorbis Tag
sr: FLAC Vorbis ознака

en: Fields
sr: Поља

en: File
sr: Датотека

en: File '%s' deleted
sr: Датотека „%s“ уклођена

en: File :
sr: Датотека :

en: File Audio Player
sr: Програм за репродукцију звука

en: File Browser
sr: Разгледач датотека

en: File Link Broken
sr: Веза са датотеком прекинута

en: File Name
sr: Име датотеке

en: File Options
sr: Опције датотека

en: File Settings
sr: Подешавање датотека

en: File(s) moved...
sr: Датотека(е) премештене...

en: File(s) not moved...
sr: Датотека(е) нисо премештене...

en: File(s) not renamed...
sr: Датотека(е) нису преименоване...

en: File(s) renamed...
sr: Датотека(е) преименоване...

en: File: '%s'
sr: Датотека: „%s“

en: Filename translation
sr: Преводи имена датотеке

en: Files have been partially deleted...
sr: Датотеке су половично уклоњене...

en: Files have been partially saved...
sr: Датотеке су половично сачуване...

en: Fill Tag
sr: Попуни ознаку

en: Fill Tag Scanner - Character Conversion
sr: Скенер за попуњавање ознаке - превођење карактера

en: Fill Tag(s) ...
sr: Испуни ознаку(е)

en: Fill tag preview...
sr: Преглед попуњавања ознаке...

en: First File
sr: Прва датотека

en: First letter uppercase
sr: Прво слово велико

en: First letter uppercase of each word
sr: Прво слово сваке речи велико

en: Folk
sr: Голк

en: For example, the extension will be converted to '.MP3'
sr: На пример, екстензија ће бити преименована у „.MP3“

en: For example, the extension will be converted to '.mp3'
sr: На пример, екстензија ће бити преименована у „.mp3“

en: Force Saving File(s)
sr: Приморај чување датотеке(а)

en: Force using the system character encoding and activate the transliteration
sr: Приморај коришћење системског кодирања карактера и активирај превођење знакова

en: Force using the system character encoding and silently discard some characters
sr: Приморај коришћење системског кодирања карактера и занемари неке карактере

en: Found %d file(s) in this directory and subdirectories.
sr: Нађено %d датотека(е) у овом директоријуму и под-директоријумима.

en: Found %d file(s) in this directory.
sr: Нађено %d датотека(е) у овом директоријуму.

en: Found %d matching album(s)
sr: Нађен(о) %d албум(а) са поклапањем

en: Found %d matching album(s) for DiscID '%s'
sr: Нађено %d албум(а) са поклапањем за диск ИД „%s“

en: Found : %d file(s)
sr: Нађена(о) : %d датотека(е)

en: Freq:
sr: Учестаност:

en: Function '%s' not found in dll '%s'
sr: Функција „%s“ није нађена у dll „%s“

en: G
sr: Ж

en: General:
sr: Опште:

en: Generate a playlist
sr: Начини листу нумера

en: Genre
sr: Жанр

en: Genre:
sr: Жанр:

en: Go to Default Directory
sr: Иди у подразумевани директоријум

en: Go to Home Directory
sr: Иди у лични директоријум

en: Go to _Default Directory
sr: Иди у по_дразумевани директоријум

en: Go to _Home Directory
sr: Иди у _лични директоријум

en: Go to parent directory
sr: Иди у родитељски директоријум

en: Greek (ISO-8859-7)
sr: Грчки (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
sr: Грчки (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
sr: Хебрејски (IBM-862)

en: Hebrew (Windows-1255)
sr: Хебрејски (Windows-1255)

en: Host Name :
sr: Име посредника :

en: ID3 Tag
sr: ID3 ознака

en: ID3 Tag Rules
sr: Правила ID3 ознака

en: ID3 Tag Settings
sr: Поставке ID3 ознака

en: ID3v1 tags
sr: ID3v1 ознаке

en: ID3v2 tags
sr: ID3v2 ознаке

en: If activated, ID3 tags will be also added in the FLAC file (according the two rules above, plus the FLAC tag). Else ID3 tags will be stripped.
sr: Уколико је активирано, ID3 ознаке ће такође бити додате FLAC датотекама (следећи претходна правила, уз постојећу FLAC ознаку). У супротном ID3 ознака ће бити уклоњена.

en: If activated, an ID3v1 tag will be added or updated at the end of the MP3 files. Else it will be stripped.
sr: Уколико је активирано, ID3v1 ознака ће бити додата или промењена на крају MP3 датотека. У супротном ће бити уклоњена.

en: If activated, an ID3v2.4 tag will be added or updated at the beginning of the MP3 files. Else it will be stripped.
sr: Уколико је активирано, ID3v2.4 ознака ће бити додата или промењена на почетку сваке MP3 датотеке. У супротном ће бити уклоњена.

en: If activated, an old ID3v2 tag version (as ID3v2.2) will be updated to the ID3v2.3 version.
sr: Уколико је активирано, стара верзија ID3v2 ознаке (као што је ID3v2.2) ће бити надограђена на верзију ID3v2.3.

en: If activated, informations about the file as the bitrate, the time, the size, will be displayed under the filename entry.
sr: Уколико је активирано, информације о датотекама као што су битски проток, време, величина ће бити приказане испод дела са именом датотеке.

en: If activated, it will use masks to rename directory.
sr: Уколик је активно, користиће маске за преименовање директоријума.

en: If activated, only the selected files will be written in the playlist file. Else, all the files will be written.
sr: Уколико је активирано, само изабране датотеке ће бити уписане у листу нумера. У супротном, све датотеке ће бити уписане.

en: If activated, opens a dialog box to ask confirmation before exiting the program.
sr: Уколико је активирано, отвара се окно за потврду пре изласка из програма.

en: If activated, the playlist will be created in the parent directory.
sr: Уколико је активирано, листа ће бити начињена у родитељском директоријуму.

en: If activated, the scanner will replace existing text in fields by the new one. If deactivated, only blank fields of the tag will be filled.
sr: Уколико је активирано, скенер ће заменити постојећи текст у пољима новим. Уколико није, само празна поља ознака ће бити попуњена.

en: If activated, the sorting of the list will be dependent on the case.
sr: Уколико је активирано, сортирање листе ће бити вршено по одређеним условима.

en: If activated, the track field is written using the number '0' as padding to obtain a number with 'n' digits (Ex. with two digits : '05', '09', '10',...). Else it keeps the 'raw' track value.
sr: Уколико је активирано, поље за број нумере ће бити уписано користећи број „0“ као префикс за бројеве са „n“ цифара (нпр. за бројеве са две цифре „05“, „09“, „10“...). У супротном ће број бити уписан без префикса (нпр. „5“, „9“, „10“...).

en: If activated, the window which contains the masks will stay always over the main window.
sr: Уколико је активирано, прозор који садржи маске ће увек стајати преко главног прозора.

en: If activated, this conversion will be used when applying a mask from the scanner for filenames.
sr: Уколико је активирано, ово превођење ће бити коришћено при примењивању маске из скенера или имена датотека.

en: If activated, this conversion will be used when applying a mask from the scanner for tags.
sr: Уколико је активирано, ово превођење ће бити коришћено при примењивању маске из скенера или ознака.

en: If activated, when selecting a line in the list of tracks name, the corresponding audio file in the main list will be also selected.
sr: Уколико је активирано, при избору реда у листи имена нумера, одговарајућа аудио датотека у главној листи ће такође бити изабрана.

en: Illustration
sr: Илустрација

en: Improperly formatted data
sr: Неисправно форматирани подаци

en: In :
sr: У :

en: Include only the selected files
sr: Укључи само изабране датотеке

en: Input is not an Ogg bitstream.
sr: Улаз није Ogg битски ток.

en: Input truncated or empty.
sr: Улаз је цкраћен или празан.

en: Insert a blank line
sr: Унеси празан ред

en: Insert a space before an uppercase letter
sr: Уметни размак пре великог слова

en: Insert space before uppercase letter
sr: Убаци размак пре велико слова

en: Invalid Scanner Mask
sr: Неисправна маска скенера

en: Invalid UTF-8
sr: Неисправан UTF-8

en: Invalid frame ID
sr: Неисправан ИД оквира

en: Invalid tag version
sr: Неисправна верзија ознаке

en: Invert Files Selection
sr: Обрнуто изабери датотеке

en: Invert Selection
sr: Изабери обратно

en: Invert lines selection
sr: Обрнуто изабери редове

en: Invert selection
sr: Изабери обратно

en: JPEG image
sr: JPEG слика

en: Japanese (EUC-JP)
sr: Јапански (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
sr: Јапански (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
sr: Јапански (Shift_JIS)

en: Jazz
sr: Џез

en: Joint stereo
sr: Придружени стерео

en: Keep focus to the same tag field
sr: Тако да задржиш избор на пољу исте ознаке

en: Korean (EUC-KR)
sr: Корејски (EUC-KR)

en: Last File
sr: Последња датотека

en: Lead artist/lead performer/soloist
sr: Водећи уметник/водећи извођач/солиста

en: Leaflet page
sr: Страна са летком

en: Legend
sr: Легенда

en: Let the Window Manager to place the windows.
sr: Препусти позиционирање управнику прозорима.

en: Load Filenames from TXT ...
sr: Учитај имена датотека из .txt датотеке...

en: Load on startup the default directory or the directory passed as argument
sr: Учитај подразумевани директоријум или директоријум задат као аргумент по покретању програма.

en: Load the filenames from a TXT file
sr: Учитај имена датотека из текстуалног фајла

en: Load the selected lines or all lines (if no line selected).
sr: Учитај изабране редове или све редове (уколико ни једна није изабрана).

en: Loading Picture File...
sr: Учитавам датотеку са сликом...

en: Loading album track list ...
sr: Читам листу нумера албума...

en: Loading default 'Fill Tag' masks...
sr: Учитавам подразумеване маске за „Попуни ознаку“...

en: Loading default 'Rename Directory' masks...
sr: Учитавам подразумеване маске за „Преименуј директоријум“...

en: Loading default 'Rename File' masks...
sr: Учитавам подразумеване маске за „Преименуј датотеку“...

en: Loading default configuration...
sr: Учитавам подразумеване поставке...

en: Local CD Data Base
sr: Локална ЦД баса података

en: Local CD search...
sr: Локална претрага ЦД-а...

en: Log
sr: Дневник измена

en: Lower Case
sr: Мала слова

en: Lyricist/text writer
sr: Аутор текстова

en: M3U Playlist Name
sr: Име M3U листе нумера

en: MP2 File
sr: MP2 даотека

en: MP3 File
sr: MP3 датотека

en: MP4 format invalid
sr: MP4 формат неисправан

en: MP4/AAC File
sr: MP4/AAC датотека

en: MP4/M4A/AAC Tag
sr: MP4/M4A/AAC ознака

en: Manual Search
sr: Ручна претрага

en: Mask Editor
sr: Уређивач маски

en: Match lines with the Levenshtein algorithm
sr: Поклопи редове Левенштајновим алгоритмом

en: Media (e.g. label side of CD)
sr: Медијум (пр. страна са натписом ЦД-а)

en: Message Dialog Position
sr: Позиција прозора за обавештења

en: Misc
sr: Остало

en: Mode:
sr: Мод:

en: Monkey's Audio File
sr: Monkey аудио датотека

en: More results to load ...
sr: Још резултата да учитам...

en: More than 99 files selected! Can't send request!
sr: Више од 99 датотека је изабрано! Не могу да пошаљем захтев!

en: Mouse position
sr: Позиција курсора

en: Move Down this Mask
sr: Помери маску надоле

en: Move Down: No row selected!
sr: Помери надоле: Није изабран ред!

en: Move Up this Mask
sr: Помери маску нагоре

en: Move Up: No row selected!
sr: Помери нагоре: Није изабран ред!

en: Moved file '%s' to '%s'
sr: Премештена датотека „%s“ to „%s“

en: Movie/video screen capture
sr: Филм/Видео запис

en: MusePack File
sr: MusePack датотека

en: Name :
sr: Име :

en: Name of the proxy server.
sr: Име сервера мрежног посредника.

en: Name of user for the the proxy server.
sr: Име корисника мрежног посредника.

en: Need to save extra headers - TODO!!
sr: Потребно је да сачувам додатно заглавље - НЕДОВРШЕНО!

en: New default path for files selected
sr: Изабрана је нова подразумевана путања за датотеке

en: New file name successfully scanned...
sr: Ново име датотеке успешно скенирано...

en: New file name successfully scanned...(%s)
sr: Ново име датотеке успешно скенирано...(%s)

en: New_mask
sr: Нова _маска

en: Newage
sr: Нови талас

en: Next File
sr: Наредна датотека

en: No
sr: Не

en: No Change
sr: Без измене

en: No audio player defined!
sr: Није дефинисан програм за репродукцију звука!

en: No available memory
sr: Немате доступну меморију

en: No buffer to write to
sr: Нема бафера за упис

en: No data to parse
sr: Нема података за обраду

en: No error reported
sr: Нису пријављене грешке

en: No file found in this directory and subdirectories!
sr: Ни једна датотека није пронађена у овом директоријуму и под-директоријумима!

en: No file found in this directory!
sr: Ни једна датотека није пронађена у овом директоријуму!

en: No file selected!
sr: Није изабрана датотека!

en: No file to parse
sr: Нема датотеке за обраду

en: No particular position
sr: Без посебне позиције

en: Non-standart:
sr: Нестандардно:

en: Nordic (ISO-8859-10)
sr: Нордијски (ISO-8859-10)

en: Not a directory
sr: Није директоријум

en: Number selected tracks sequentially. Starts at 01 in each subdirectory.
sr: Број доследно изабраних нумера. Почиње од 01 у сваком под-директоријуму.

en: O
sr: О

en: Ogg Vorbis File
sr: Ogg Vorbis датотека

en: Ogg Vorbis Files : Write also the comment to the XMMS format
sr: Ogg Vorbis датотеке : Упиши коментаре у XMMS-ов формат

en: Ogg Vorbis Tag
sr: Ogg Vorbis ознака

en: Ogg Vorbis: Bitstream is not Vorbis data (file: '%s').
sr: Ogg Vorbis: Битски ток није типа Vorbis (датотека: „%s“).

en: Ogg Vorbis: Internal logic fault, indicates a bug or heap/stack corruption (file: '%s').
sr: Ogg Vorbis: Унутарња логичка грешка, указује на грешку у програму или гомилу оштећења (датотека: „%s“).

en: Ogg Vorbis: Invalid Vorbis bitstream header (file: '%s').
sr: Ogg Vorbis: Погрешно заглавље Vorbis битског тока (датотека: „%s“).

en: Ogg Vorbis: Read from media returned an error (file: '%s').
sr: Ogg Vorbis: Читање са медијума је изазвало грешку (датотека: „%s“).

en: Ogg Vorbis: The specified bitstream does not exist or the file has been initialized improperly (file: '%s').
sr: Ogg Vorbis: Изабрани битски ток не постоји или је датотека лоше започета (датотека: „%s“).

en: Ogg Vorbis: Vorbis version mismatch (file: '%s').
sr: Ogg Vorbis: Верзија Vorbis-а се не поклапа (датотека: „%s“).

en: Ogg bitstream contains neither speex or vorbis data.
sr: Ogg битски ток не задржи ни speex ни vorbis податке.

en: Open File with ...
sr: Отвори датотеку са...

en: Open File(s) with ...
sr: Отвори датотеку(е) са...

en: Open scanner window / Scan selected files
sr: Отвори прозор скенера / Скенирај изабране датотеке

en: Open the Scanner Window on startup
sr: Отвори прозор скенера при покретању програма

en: Orig. Artist
sr: Ориг. извођач

en: Orig. Artist:
sr: Ориг. извођач:

en: Other
sr: Остало

en: Other file icon
sr: Остале иконице датотеке

en: Overwrite fields when scanning tag
sr: Препиши сва поља при скенирању ознаке

en: PNG and JPEG
sr: PNG и JPEG

en: PNG image
sr: PNG слика

en: Password of user for the the proxy server.
sr: Лозинка корисника мрежног посредника.

en: Path :
sr: Путања :

en: Picture Description:
sr: Опис слике:

en: Picture Properties %d/%d
sr: Поставке слике %d/%d

en: Picture Type
sr: Тип слике

en: Picture file not loaded...
sr: Датотека са сликом није учитана...

en: Pictures
sr: Слике

en: Pictures (%d)
sr: Слике (%d)

en: Pictures:
sr: Слике:

en: Player to run :
sr: Свирач за покретање:

en: Playlist Content
sr: Садржај листе нумера

en: Playlist Options
sr: Опције листе нумера

en: Playlist file '%s' already exists!
    Overwrite?
sr: Датотека са листом нумера „%s“ већ постоји!
    Да је препишем?

en: Port :
sr: Порт :

en: Port of the proxy server.
sr: Порт мрежног посредника

en: Preferences ...
sr: Поставке...

en: Preferences...
sr: Поставке...

en: Prefix mask with current path
sr: Маска префикса са тренутном путањом

en: Preserve modification time of the file
sr: Не мењај време измене датотеке

en: Preserve the modification time (in file properties) when saving the file.
sr: Не мењај време измене датотеке (у особинама датотеке) при чувању датотеке.

en: Previous File
sr: Претходна датотека

en: Process Fields
sr: Обради поља

en: Process Fields Scanner - Character Conversion
sr: Скенер за обраду поља - превођење карактера

en: Process Fields(s) ...
sr: Обради поље(а)...

en: Process URL field
sr: Обради поље „УРЛ“.

en: Process album field
sr: Обради поље „Албум“.

en: Process comment field
sr: Обради поље „Коментар“.

en: Process composer field
sr: Обради поље „Композитор“.

en: Process copyright field
sr: Обради поље „Ауторско право“.

en: Process encoder name field
sr: Обради поље „Кодирано поноћу“.

en: Process file artist field
sr: Обради поље „Извођач“.

en: Process file name field
sr: Обради поље за име датотеке.

en: Process genre field
sr: Обради поље „Жанр“.

en: Process original artist field
sr: Обради поље „Оригинални извођач“.

en: Process title field
sr: Обради поље „Наслов“.

en: Profile:
sr: Профил:

en: Program to run :
sr: Програм за покретање:

en: Proxy Settings
sr: Поставке мрежног посредника

en: Publisher/studio logotype
sr: Лого издавача/студија

en: Quit
sr: Изађи

en: R_edo Last File(s) Changes
sr: _Понови последње измене датотеке(а)

en: Read Only File
sr: Неизмењљива датотека

en: Ready to search...
sr: Спремно за претрагу...

en: Ready to start...
sr: Све је спремно за почетак...

en: Received signal %s (%d)
sr: Добијен сигнал %s (%d)

en: Receiving data (%s) ...
sr: Преносим податке (%s) ...

en: Receiving data ...
sr: Примам податке ...

en: Receiving data of page %d (album %d/%d)...
sr: Примам податке странице %d (албум %d/%d)...

en: Receiving data of page %d ...
sr: Примам податке странице %d ...

en: Recording location
sr: Место снимања

en: Red color
sr: Црвена боја

en: Redo Last Changes
sr: Понови последње измене

en: Redo Last File(s) Changes
sr: Понови последње измене датотеке(а)

en: Reggae
sr: Реге

en: Reload
sr: Освежи

en: Reload Directory
sr: Освежи директоријум

en: Remove Mask
sr: Уклони маску

en: Remove Tag(s)
sr: Уклони ознаку(е)

en: Remove duplicate spaces or underscores
sr: Уклони дупле размаке или доње цртице

en: Remove duplicates of space or underscore
sr: Уклони дупле размаке или доње цртице

en: Remove selected pictures, else all pictures.
sr: Уклони изабране слике, у супротном све слике.

en: Remove spaces
sr: Уклони размаке

en: Remove: No row selected!
sr: Уклони: Није изабран ред!

en: Removed URL from selected files.
sr: Уклоњен УРЛ из изабраних датотека.

en: Removed album name from selected files.
sr: Уклоњено име албума из изабраних датотека.

en: Removed artist from selected files.
sr: Уклоњен извођача из изабраних датотека.

en: Removed comment from selected files.
sr: Уклоњен коментар из изабраних датотека.

en: Removed composer from selected files.
sr: Уклоњен композитор из изабраних датотека.

en: Removed copyright from selected files.
sr: Уклоњено ауторско право из изабраних датотека.

en: Removed disc number from selected files.
sr: Уклоњен број диска из изабраних датотека.

en: Removed encoder name from selected files.
sr: Уклоњено име кодера из изабраних датотека.

en: Removed genre from selected files.
sr: Уклоњен жанр из изабраних датотека.

en: Removed original artist from selected files.
sr: Уклоњен оригинални извођач из изабраних датотека.

en: Removed pictures from selected files.
sr: Уклоњене слике из изабраних датотека.

en: Removed tag of '%s'
sr: Уклоњена ознака из „%s“

en: Removed title from selected files.
sr: Уклоњен наслов из изабраних датотека.

en: Removed track number from selected files.
sr: Уклоњен број нумере из изабраних датотека.

en: Removed year from selected files.
sr: Уклоњена година из изабраних датотека.

en: Rename Directory ...
sr: Преименуј директоријум...

en: Rename Directory...
sr: Преименуј директоријум...

en: Rename File Scanner - Character Conversion
sr: Скенер за промену имена датотекама - превођење карактера

en: Rename File and Directory
sr: Преименуј датотеку и директоријум

en: Rename File and Directory...
sr: Преименуј датотеку и директоријум...

en: Rename File(s) and Directory ...
sr: Преименуј датотеку(е) и директоријум

en: Rename File...
sr: Преименуј датотеку...

en: Rename directory preview...
sr: Преглед преименовања директоријума...

en: Rename file preview...
sr: Преглед преименовања датотеке...

en: Rename the directory
sr: Преименуј директоријум

en: Rename the directory '%s' to :
sr: Преименуј директоријум „%s“ у:

en: Renamed file '%s' to '%s'
sr: Преименована датотека „%s“ у „%s“

en: Renaming file '%s'
sr: Преименујем датотеку „%s“

en: Repeat action for the rest of the files
sr: Понови операцију на остатак датотека

en: Replace illegal characters in filename (for Windows and CD-Rom)
sr: Замени недозвољене карактере у имену датотеке (за Windows и ЦД уређаје)

en: Request CD database :
sr: Затражи ЦД базу :

en: Request automatically the CDDB database using the selected files (the order is important!) to generate the CddbID.
sr: Претражује аутоматски ЦД базу користећи изабране датотеке (редослед је важан!) да би начинио ЦД идентификациони код.

en: Requested field not found
sr: Затражено поље није нађено

en: Resolving host '%s' ...
sr: Приступам серверу „%s“ ...

en: Results :
sr: Резултати :

en: Return focus to the first tag field (ie 'Title' field)
sr: Тако да поставиш избор на прво поље (тј. на поље „Наслов“)

en: Rock
sr: Рок

en: Rules to apply if some characters can't be converted to the system character encoding when writing filename:
sr: Правила за примењивање уколико неки карактери не могу бити преведени у системско кодирање при упису имена датотеке:

en: Run Audio Player
sr: Покрени програм за репродукцију звука

en: Run the current scanner for each file
sr: Примени текући скенер за сваку датотеку.

en: S_can File(s)
sr: С_кенирај датотеку(е)

en: S_canner
sr: С_кенер

en: Save File(s)
sr: Сачувај датотеку(е)

en: Save Masks
sr: Сачувај маску

en: Save changes and close this window
sr: Сачува измене и затвори прозор

en: Save file...
sr: Сачувај датотеку...

en: Save picture %d/%d
sr: Сачувај слику %d/%d

en: Save the selected pictures on the hard disk.
sr: Сачувај изабране слике на тврди диск.

en: Scan Error: can't find separator '%s' within '%s'
sr: Грешка скенера: не могу да нађем раздвајач „%s“ у „%s“

en: Scan File(s)
sr: Скенирај датотеку(е)

en: Scanner
sr: Скенер

en: Scanner Options
sr: Опције скенера

en: Scanner Window
sr: Прозор скенера

en: Scanner window always on top
sr: Прозор скенера увек на врху

en: Scanner:
sr: Скенер:

en: Search :
sr: Тражи :

en: Search File(s)...
sr: Тражи датотеку(е)...

en: Search In :
sr: Тражи у :

en: Search Next
sr: Тражи следеће

en: Search Previous
sr: Тражи претходно

en: Search _File(s) ...
sr: _Тражи датотеку(е)...

en: Search a file
sr: Нађи датотеку

en: Search hidden directories
sr: Претражи скривене директоријуме

en: Search hidden directories for files (directories starting by a '.').
sr: Тражи датотеке у скривеним директоријумима (директоријумима који почињу са „.“).

en: Search in progress...
sr: Претрага у току...

en: Search subdirectories
sr: Претражи под-директоријуме

en: Search subdirectories for files when reading a directory into the tree.
sr: Тражи датотеке и у под-директоријумима при учитавању директоријума у стабло.

en: Searching...
sr: Тражим...

en: Select All Files
sr: Изабери све датотеке

en: Select Mode and Mask, and redo the same action
sr: Изабрани мод и маска, и понови су исте команде.

en: Select a directory to browse!
sr: Изабери директоријум за преглед!

en: Select all lines
sr: Изабери све редове

en: Select corresponding audio file (according position or DLM if activated below)
sr: Изабери одговарајућу аудио датотеку (судећи по месту или ДЛМ-у уколико је активирано испод)

en: Select directory...
sr: Одабери директоријум...

en: Select fields:
sr: Изабери поља:

en: Select file...
sr: Одабери датотеку...

en: Select lines to 'apply' to your files list. All lines will be processed if no line is selected.
    You can also reorder lines in this list before using 'apply' button.
sr: Изабери редове за упис у листу датотека. Сви редови ће бити уписане уколико ниједан није изабран.
    Такође можете преуредити редове у овој листи пре коришћења „Примени“ дугмета.

en: Select or type in a mask using codes (see Legend in Scanner Window) to rename the directory from tag fields.
sr: Изабери или упиши маску у облику кодова (види легенду у прозору скенера) за преименовање директоријума из поља ознака.

en: Select or type in a mask using codes (see Legend) to parse file name and path. Used to fill in tag fields.
sr: Изабери или унеси маску користећи кодове (види легенду) за прослеђивање имену датотеке или путањи. Користи се за попуњавање поља ознака.

en: Select or type in a mask using codes (see Legend) to parse tag fields. Used to rename the file.
    Use / to make directories. If the first character is /, it's a absolute path, otherwise is relative to the old path.
sr: Изабери или унеси маску користећи кодове (види легенду) за прослеђивање пољима ознака. Користи се за преименовање датотека.
    Користи / за директоријуме. Уколико је први карактер /, путања је апсолутна, у супротној је релативна у односу на стару путању.

en: Select the ID3v2 tag version to write:
     - ID3v2.3 is written using id3lib,
     - ID3v2.4 is written using libid3tag (recommended).
sr: Изабери ID3v2 ознаку за упис:
     - ID3v2.3 је уписана користећи id3lib,
     - ID3v2.4 је уписана користећи libid3tag (препоручљиво).

en: Select the type of file sorting when loading a directory.
sr: Изабери тип сортирања датотека при учитавању директоријума.

en: Select the type of scanner to use
sr: Изабери тип скенера за употребу

en: Select/Unselect All.
sr: Изабери све/ништа

en: Selected files tagged with URL '%s'.
sr: Изабране датотеке означене УРЛ-ом „%s“.

en: Selected files tagged with album '%s'.
sr: Изабране датотеке означене албумом „%s“.

en: Selected files tagged with artist '%s'.
sr: Изабране датотеке означене извођачем „%s“.

en: Selected files tagged with comment '%s'.
sr: Изабране датотеке означене коментаром „%s“.

en: Selected files tagged with composer '%s'.
sr: Изабране датотеке означене композитором „%s“.

en: Selected files tagged with copyright '%s'.
sr: Изабране датотеке означене ауторским правом „%s“.

en: Selected files tagged with disc number '%s'.
sr: Изабране датотеке означене бројем диска „%s“.

en: Selected files tagged with encoder name '%s'.
sr: Изабране датотеке означене са именом кодера „%s“.

en: Selected files tagged with genre '%s'.
sr: Изабране датотеке означене жанром „%s“.

en: Selected files tagged with original artist '%s'.
sr: Изабране датотеке означене са оригиналним извођачем „%s“.

en: Selected files tagged with pictures.
sr: Изабране датотеке означене сликама.

en: Selected files tagged with title '%s'.
sr: Изабране датотеке означене насловом „%s“.

en: Selected files tagged with track like 'xx'.
sr: Изабране датотеке означене називом типа „xx“.

en: Selected files tagged with track like 'xx/%s'.
sr: Изабране датотеке означене називом типа „xx/%s“.

en: Selected files tagged with year '%s'.
sr: Изабране датотеке означене годином „%s“.

en: Selected tracks numbered sequentially.
sr: Изабране датотеке побројане редом.

en: Sending request (CddbId: %s, #tracks: %d, Disc length: %d) ...
sr: Шаљем захтев (ЦД база: %s, #нумере: %d, дужина диска: %d) ...

en: Sending request ...
sr: Шаљем захтев ...

en: Server Settings for Automatic Search
sr: Поставке сервера за аутоматску претрагу

en: Server Settings for Manual Search
sr: Поставке сервера за ручну претрагу

en: Set CRC32 in the ID3v2 tags
sr: Користи CRC32 у ID3v2 ознакама.

en: Set Compression in the ID3v2 tags
sr: Користи паковање у ID3v2 ознакама.

en: Set Current Path as Default
sr: Постави тренутну путању као подразумевану

en: Set Into :
sr: Унеси у :

en: Set _Current Path as Default
sr: Постави _тренутну путању као подразумевану

en: Set active the settings of the proxy server.
sr: Активира поставке мрежног посредника.

en: Set properties of the selected pictures.
sr: Постави атрибуте изабраних слика.

en: Set the number of files, in the same directory of the displayed file, to the selected tracks.
sr: Унеси број датотека, у истом директоријуму као и приказана датотека, да би изабрао нумере.

en: Set this text as default comment :
sr: Постави овај текст као подразумевани коментар:

en: Setting locale : '%s'
sr: Постављам локализацију: „%s“

en: Show / Hide Legend
sr: Прикажи / Сакриј легенду

en: Show / Hide Masks Editor
sr: Прикажи / Сакриј уређивач маски

en: Show Hidden Directories
sr: Прикажи скривене директоријуме

en: Show header informations of file
sr: Прикажи информације заглавља датотеке

en: Show only red lines (or show all lines) in the 'Artist / Album' list
sr: Прикажи само црвене редове (или прикажи све линије) у “извођач/албум“ листи

en: Show subdirectories when selecting a directory
sr: Прикажи под-директоријуме при избору директоријума

en: Show tree browser / Display by Artist and Album
sr: Прикажи стабло датотека / Прикажи извођача и албум

en: Single channel
sr: Један канал

en: Size:
sr: Величина:

en: Some files have been modified but not saved...
    Do you want to save them before changing the directory?
sr: Неке датотеке су измењене, али нису сачуване...
    Да ли желите да их сачувате пре промене директоријума?

en: Some files have been modified but not saved...
    Do you want to save them before exiting the program?
sr: Неке датотеке су измењене али нису сачуване...
    Желите ли да их сачувате пре изласка из програма?

en: Sorry, the web-based search is currently down!
sr: Нажалост, веб базирана претрага је тренутно онеспособљена!

en: Sort by Track Name
sr: Сортирај по имену нумере

en: Sort by Track Number
sr: Сортирај по броју нумере

en: Sort list by property
sr: Сортирај листу по својству датотеке

en: Sort list by tag
sr: Сортирај листу по ознаци

en: Sort the file list by :
sr: Сортирај листу датотека :

en: Sorting List Options
sr: Опције сортирања листе

en: Soundtrack
sr: Звучна трака

en: South European (ISO-8859-3)
sr: Јужно европски (ISO-8859-3)

en: Specify the directory where are located the local cd data base. The local cd data base contains the eleven following directories 'blues', 'classical', 'country', 'data', 'folk', 'jazz', 'newage', 'reggae', 'rock', 'soundtrack' and 'misc'.
sr: Унеси путању до директоријума где је сачувана локална база ЦД-а. Локална база садржи једанаест директоријума „blues“, „classical“, „country“, „data“, „folk“, „jazz“, „newage“, „reggae“, „rock“, „soundtrack“ и „misc“.

en: Specify the directory where your files are located. This path will be loaded when EasyTAG starts without parameter.
sr: Одреди директоријум где се налазе ваше датотеке. Ова путања ће бити учитана при покретању EasyTAG-а без задатих параметара.

en: Speex File
sr: Speex датотека

en: Starting EasyTAG %s (PId: %d) ...
sr: Покрећем EasyTAG %s (PId: %d) ...

en: Stop the current action
sr: Прекини тренутни задатак

en: Stop the search ...
sr: Прекини претрагу...

en: Strip tags if all fields are set to blank
sr: Обриши ознаке ако су поља празна

en: T
sr: Н

en: Tag
sr: Ознака

en: Tag Options
sr: Опције ознаке

en: Tag Settings
sr: Поставке ознака

en: Tag and File Name scan
sr: Скенер ознака и имена датотека

en: Tag field focus when switching files in list with shortcuts Page Up/Page Down:
sr: Промени избор поља при промени датотеке у листи пречицама Page Up/Page Down:

en: Tag is already attached to a file
sr: Ознака је већ додана датотеци

en: Tag scanner: strange..., the extension '%s' was not found into filename '%s'!
sr: Скенер ознака: чудно... екстензија „%s“ није нађена у имену датотеке „%s“!

en: Tag selected files with these pictures
sr: Додај слике обележеним датотекама

en: Tag selected files with this URL
sr: Додај ознаку УРЛ обележеним датотекама

en: Tag selected files with this album name
sr: Додај ознаку албум обележеним датотекама

en: Tag selected files with this artist
sr: Додај ознаку извођач обележеним датотекама

en: Tag selected files with this comment
sr: Додај ознаку коментар обележеним датотекама

en: Tag selected files with this composer
sr: Додај ознаку композитор обележеним датотекама

en: Tag selected files with this copyright
sr: Додај ознаку ауторско право обележеним датотекама

en: Tag selected files with this disc number
sr: Додај ознаку број ЦД-а обележеним датотекама

en: Tag selected files with this encoder name
sr: Додај ознаку за програм којим су кодиране обележене датотекама

en: Tag selected files with this field
sr: Означи изабране датотеке овим пољем

en: Tag selected files with this genre
sr: Додај ознаку жанр обележеним датотекама

en: Tag selected files with this number of tracks
sr: Додај ознаку број нумера обележеним датотекама

en: Tag selected files with this original artist
sr: Додај ознаку оригинални извођач обележеним датотекама

en: Tag selected files with this title
sr: Додај ознаку наслов обележеним датотекама

en: Tag selected files with this year
sr: Додај ознаку година обележеним датотекама

en: Tag successfully scanned...
sr: Ознака успешно скенирана...

en: Tag successfully scanned...(%s)
sr: Ознака успешно скенирана... (%s)

en: Tag(s) written
sr: Ознака(е) уписане

en: Thai (TIS-620)
sr: Таи (TIS-620)

en: Thanks
sr: Захвалност

en: The UTF-8 string '%s' couldn't be converted into filename encoding (%s)
sr: UTF-8 карактер „%s“ не може бити преведен у кодирање (%s) за име датотеке

en: The audio file player '%s' can't be found!
sr: Програм за репродукцију звука „%s“ није нађен!

en: The buttons on the right represent the fields which can be processed. Select those who interest you.
sr: Дугмићи десно представљају поља која могу бити обрађена. Означите она која вам требају.

en: The extension will not be converted
sr: Екстензија неће бити преименована

en: The filename '%s' couldn't be converted into UTF-8 (%s).
sr: Име датотеке „%s“ не може бити преведено у UTF-8 (%s).

en: The filename '%s' exceeds %d characters and will be truncated!
sr: Име датотеке „%s“ премашује %d карактера и биће скраћено!

en: The following file already exists :
    '%s'
    Do you want to overwrite?
sr: Следећа датотека већ постоји :
    „%s“
    Желите ли да је препишете?

en: The modification time of the parent directory of the file will be updated when saving tag the file. At the present time it is automatically done only when renaming a file.
    This feature is interesting when using applications like Amarok. For performance reasons, they refresh file informations by detecting changes of the parent directory.
sr: Време измене родитељског директоријума датотеке ће ити промењено следећи пут када сачувате ту датотеку.  Данас је то једино могуће при преименовању датотеке.
    Ова опција је интересантна када користите програме за репродукцију звука као што је Amarok. Ради боље перформансе, програм освежава информације само када примети да су над неким директоријумом извршене промене.

en: The path for 'Local CD Data Base' wasn't defined!
    Fill it in the preferences window.
sr: Путања до „локалне ЦД базе“ није дефинисана!
    Унесите је у прозору са поставкама.

en: The program '%s' can't be found!
sr: Програм „%s“ није нађен!

en: The server returned a wrong answer!
sr: Сервер је вратио погрешан одговор!

en: The server returned a wrong answer! (%s)
sr: Сервер је вратио погрешан одговор! (%s)

en: The space character is replaced by one underscore character. Example, before: 'Text In An Entry', after: 'Text_In_An_Entry'.
sr: Размак између речи биће замењен доњом цртицом. На пример „Текст у неком пољу“ ће постати „Текст_у_неком_пољу“.

en: The string '%s' couldn't be converted into UTF-8 (%s).
sr: Карактер „%s“ не може бити преведен у UTF-8 (%s).

en: The underscore character or the string '%20' are replaced by one space. Example, before: 'Text%20In%20An_Entry', after: 'Text In An Entry'.
sr: Доње цртице и карактер „%20“ између речи ће бити замењени размаком. На пример „Текст%20у%20неком_пољу“ ће постати „Тексту неком пољу“.

en: This character set will be used when reading the tag data, to convert each string found in an ISO-8859-1 field in the tag (for ID3v2 or/and ID3v1 tag).
    
    For example :
      - in previous versions of EasyTAG, you can save UTF-8 strings in an ISO-8859-1 field. This is not correct! To convert these tags to Unicode: activate this option and select UTF-8. You must also activate above the option 'Try to save tags to ISO-8859-1. If it isn't possible then use UNICODE (recommended)' or 'Always save tags to UNICODE character set'.
      - If unicode was not used, Russian people can select the character set 'Windows-1251' to load tags written under Windows. And 'KOI8-R' to load tags written under Unix systems.
sr: Овај сет карактера ће бити коришћен при читању података за превођење сваког карактера нађеног у ISO-8859-1 пољу ознаке (на пример ID3v2 и/или ID3v1 ознаке).
    
    На пример :
     - у претходним верзијама EasyTAG-а могли сте сачувати UTF-8 карактер у ISO-8859-1 пољу. Ово није било исправно! Да би превели ове ознаке у Уникод активирајте ову опцију и изаберите UTF-8. Такође морате активирати опцију изнад „Покушај да сачуваш ознаке у ISO-8859-1. Уколико није могуће, користи Уникод (препоручљиво)“ или „Увек сачувај ознаке у Уникод сет карактера“.
     - уколико Уникод није коришћен, Руси могу одабрати „Windows-1251“ сет за читање ознака уписаних под Windows-ом, или „KOI8-R“ за читање ознака уписаним под Уникс системима.

en: This expands the selected node into the file browser to display the sub-directories.
sr: Ово проширује изабрани чвор у разгледачу датотека да би приказао под-директоријуме.

en: This option replaces the UNIX directory separator '/' into DOS separator '\'.
sr: Ова опција мења УНИКС-ов раздвајач датотека „/“ у ДОС-ов раздвајач „\“.

en: This version of '%s' contains '%s'
sr: Ова верзија „%s“-а садржи „%s“

en: Time
sr: Време

en: Time:
sr: Време:

en: Title
sr: Наслов

en: Title:
sr: Наслов:

en: Track
sr: Нумера

en: Track #
sr: Нумера #

en: Track #:
sr: Нумера #:

en: Track Name
sr: Наслов нумере

en: Track Name List
sr: Листа имена нумера

en: Translations:
sr: Преводи:

en: Tree
sr: Стабло

en: Tree View | Artist-Album View
sr: Преглед у стаблу | Преглед Извођач-Албум

en: Try an other character encoding
sr: Пробај друго кодирање карактера

en: Try to complete the year field if you enter only the last numerals of the date (for instance, if the current year is 2005: 5 => 2005, 4 => 2004, 6 => 1996, 95 => 1995, ...).
sr: Покушава да попуни поље са годином уколико унесете само задње децимале датума (нпр. уколико је тренутна година 2005 број 5 ће бити 2005; 4 => 2004; 6 => 1996; 95 => 1995).

en: Turkish (IBM-857)
sr: Турски (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
sr: Турски (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
sr: Турски (Windows-1254)

en: Type
sr: Тип

en: Type the word to search into files. Or type nothing to display all files.
sr: Унеси речи за претрагу унутар датотека. Или не уноси ништа за приказ свих датотека.

en: U
sr: У

en: URL
sr: УРЛ

en: URL:
sr: УРЛ:

en: Undo Last Changes
sr: Опозови последње измене

en: Undo Last File(s) Changes
sr: Опозови последње измене датотеке(а)

en: Unicode
sr: Уникод

en: Unicode (UTF-8)
sr: Уникод (UTF-8)

en: Unicode type to use
sr: Тип Уникода који да користим.

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown error message!
sr: Непозната порука о грешци!

en: Unknown field type
sr: Непознат тип поља

en: Unknown image
sr: Непозната слика

en: Unknown parameter or path '%s'
sr: Непознати параметар у стази „%s“

en: Unknown picture type
sr: Непознати тип слике

en: Unknown signal
sr: Непознат сигнал

en: Unselect All Files
sr: Отпусти све датотеке

en: Unselect all lines
sr: Отпусти све редове

en: Update modification time of the parent directory of the file (recommended when using Amarok)
sr: Промени време измене родитељског директоријума датотеке (препоручљиво ако користите Amarok)

en: Updated tag of '%s'
sr: Ознака у „%s“ промењена

en: Upper Case
sr: Велика слова

en: Use CRC32
sr: Користи CRC32

en: Use CRC32 as the default comment (for files with ID3 tags only).
sr: Користи CRC32 као подразумевани коментар (само за датотеке са ID3 ознакама).

en: Use Compression
sr: Користи паковање

en: Use DOS directory separator
sr: Користи ДОС-ов раздвајач датотека

en: Use a proxy
sr: Користи мрежни посредник

en: Use directory name
sr: Користи име директоријума

en: Use full path for files in playlist
sr: Користи пуне путање за датотеке у листи нумера

en: Use local Cddb
sr: Користи локалну ЦД базу

en: Use mask :
sr: Користи маску:

en: Use relative path for files in playlist
sr: Користи релативне путање за датотеке у листи нумера

en: Use the Levenshtein algorithm (DLM) to match lines (using title) with audio files (using filename)
sr: Користи Левенштајнов алгоритам (ДЛМ) за поклапање редова (користећи наслов) са аудио датотекама (користећи имена датотека)

en: User Interface
sr: Корисничко окружење

en: User Name :
sr: Корисничко име :

en: User Password :
sr: Лозинка :

en: Variable EASYTAGLANG defined. Setting locale : '%s'
sr: Промењљива EASYTAGLANG дефинисана. Постављам локализацију: „%s“

en: Version:
sr: Верзија:

en: Vietnamese (VISCII)
sr: Вијетнамски (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
sr: Вијетнамски (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
sr: Визуелни хебрејски (ISO-8859-8)

en: Warning : The Ogg Vorbis file '%s' contains an ID3v2 tag.
sr: Упозорење : Ogg Vorbis датотека „%s“ садржи ID3v2 ознаку.

en: Warning...
sr: Упозорење...

en: Wavpack File
sr: Wavpack датеотека

en: Wavpack Tag
sr: Wavpack ознака

en: Web Page:
sr: Интернет страница:

en: Web Page: %s
sr: Интернет презентација: %s

en: Western (IBM-850)
sr: Западњачки (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
sr: Западњачки (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
sr: Западњачки (ISO-8859-15)

en: Western (Windows-1252)
sr: Западњачки (Windows-1252)

en: When activating this option, after loading the fields, the current selected scanner will be ran (the scanner window must be opened).
sr: Након активирања ове опције, после учитавања поља, тренутно одабрани скенер ће бити покренут (прозор скенера мора бити отворен).

en: When activating this option, after loading the filenames, the current selected scanner will be ran (the scanner window must be opened).
sr: Активирањем ове опције, након учитавања имена датотека, тренутно изабрани скенер ће бити покренут (прозор скенера мора бити отворено).

en: When activating this option, the Levenshtein algorithm (DLM : Damerau-Levenshtein Metric) will be used to match the CDDB title against every file name in the current folder, and to select the best match. This will be used when selecting the corresponding audio file, or applying cddb results, instead of using directly the position order.
sr: Када активирате ову опцију, Левенштајнов алгоритам (DLM : Damerau-Levenshtein Metric) ће бити коришћен за поклапање имена нумере из ЦД базе са сваким именом датотеке у текућем директоријуму, бирајући најбоља поклапања. Ово ће бити коришћено када изаберете одговарајућу аудио датотеку или примените резултате из ЦД базе података, уместо да директно користи редослед.

en: Windows should be placed at the current mouse position.
sr: Прозори ће бити постављени на тренутну позицију курсора.

en: Windows should be placed in the center of the main window.
sr: Прозори ће вероватно бити постављени у средини главног прозора.

en: Windows should be placed in the center of the screen.
sr: Прозори ће бити постављени у средини екрана.

en: With this option, it will try the conversion to the encoding associated to your locale (for example : ISO-8859-1 for 'fr', KOI8-R for 'ru', ISO-8859-2 for 'ro'). If it fails, it will try the character encoding ISO-8859-1.
sr: Са овом опцијом покушаће се превођење кодирања карактера како то одређује ваша локализација система (на пример : ISO-8859-1 за „fr“, KOI8-R за „ru“, ISO-8859-2 за „ro“). Уколико не успе, покушаће се са ISO-8859-1 кодирањем.

en: With this option, when a character cannot be represented in the target character set, it can be approximated through one or several similarly looking characters.
sr: Са овом опцијом, када карактер не може бити представљен жељеним сетом карактера, биће преведен у неки од њему сличних карактера.

en: With this option, when a characters cannot be represented in the target character set, it will be silently discarded.
sr: Са овом опцијом, када карактер не може бити представљен жељеним сетом карактера, биће занемарен без обавештавања о томе.

en: Words :
sr: Речи :

en: Write ID3 tags in FLAC files (in addition to FLAC tag)
sr: Упиши ID3 ознаке у FLAC датотекама (као додатак FLAC ознакама)

en: Write ID3v1.x tag
sr: Упиши ID3v1.x ознаку

en: Write ID3v2 tag
sr: Упиши ID3v2 ознаке

en: Write Playlist ...
sr: Начини листу нумера...

en: Write Playlist...
sr: Уписујем листу нумера...

en: Write Tag from CDDB...
sr: Упиши ознаке из ЦД базе...

en: Write Tag...
sr: Упиши ознаку...

en: Write info using :
sr: Упиши информације користећи :

en: Write info using filename
sr: Упиши информације користећи име датотеке

en: Write only list of files
sr: Упиши само листу датотека

en: Write the track field with the following number of digits :
sr: Упиши поље са бројем нумере следећим бројем децимала:

en: Writing tag of '%s'
sr: Уписивање ознаке од „%s“

en: Written playlist file '%s'
sr: Листа нумера „%s“ је начињена

en: Written tag of '%s'
sr: Уписана ознаку у „%s“

en: XMMS doesn't make use of the right way to identify a comment in Ogg Vorbis files as other apps do. In fact, this field is usually labeled with 'comment=', whereas XMMS uses only `='. Please, uncheck this option if you don't want other apps to complain about an unknown field. Comments won't be shown in XMMS, though.
sr: XMMS непрописно идентификује коментаре у Ogg Vorbis датотекама, као што то чине остали програми за репродукцију звука. У ствари, ово поље је обично означено са „comment=вредност“, где XMMS користи само „=“. Уколико не желите да се остали програми жале на постојање непознатог поља де-активирајте ову опцију. Додуше, коментари неће бити приказани у XMMS-у.

en: Year
sr: Година

en: Year:
sr: Година:

en: You can use drag and drop to add picture.
sr: Можете превући слике у овај дијалог да би их додали.

en: You have probably found a bug in EasyTAG. Please, send a bug report with a gdb backtrace ('gdb easytag core' then 'bt' and 'l') and informations to reproduce it to easytag@gmail.com
sr: Вероватно сте нашли грешку у програму EasyTAG. Молимо вас, пошаљите нам извештај грешке са gdb повратни ход („gdb easytag core“ затим „bt“ и „l“) и информацијама како се грешка може изазвати на easytag@gmail.com

en: You have tried to save this tag to Unicode but it was detected that your version of id3lib is bugged.
    If you reload this file, some characters in the tag may be not displayed correctly...
    Please, apply to id3lib the patch src/id3lib/patch_id3lib_3.8.3_UTF16_writing_bug.diff
    available in EasyTAG package sources.
    Note that this message will appear only one time.
    
    File : %s
sr: Покушали сте да сачувате ознаку као уникод али је нађено да ваша верзија id3lib-а садржи грешку.
    Уколико поново учитате ову датотеку, неки карактери у ознаци можда неће бити приказани исправно...
    Молимо вас да, примените закрпу src/id3lib/patch_id3lib_3.8.3_UTF16_writing_bug.diff на id3lib
    доступну у изворном коду EasyTAG-а.
    Ова порука ће се приказати само једанпут!.
    
    Датотека : %s

en: You must type a directory name!
sr: Морате да унесете име директоријума!

en: You must type a program name!
sr: Морате унети име програма!

en: _About
sr: _О програму

en: _Browser
sr: П_регледач

en: _Collapse Tree
sr: _Сакупи стабло

en: _File
sr: _Датотека

en: _File Operations
sr: _Операције над датотекама

en: _Fill Tag(s) ...
sr: _Испуни ознаку(е)

en: _First File
sr: П_рва датотека

en: _Force Saving File(s)
sr: При_морај чување датотеке(а)

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Last File
sr: По_следња датотека

en: _Misc
sr: _Остало

en: _Next File
sr: _Наредна датотека

en: _Preferences ...
sr: _Поставке...

en: _Previous File
sr: Пр_етходна датотека

en: _Process Field(s) ...
sr: _Обради поље(а)...

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Refresh Tree
sr: _Освежи стабло

en: _Remove Tag(s)
sr: _Уклони ознаку(е)

en: _Rename File(s) and Directory ...
sr: П_реименуј датотеку(е) у директоријум...

en: _Save File(s)
sr: _Сачувај датотеку(е)

en: _Settings
sr: Поде_шавања

en: _Undo Last File(s) Changes
sr: _Опозови последње измене датотеке(а)

en: included : funk, soul, rap, pop, industrial, metal, etc.
sr: укључује : фанк, соул, реп, поп, индастриал, метал,...

en: movies, shows
sr: филмови, кабаре

en: others that do not fit in the above categories
sr: остало што се не уклапа у горе наведене категорије

en: pixels
sr: пиксела

en: the File Name
sr: име датотеке

en: the Tag
sr: ознака

en: to:
sr: у:
