EasyTAG-2.1.2 - en to pl translation catalogue (894 entries)

en:     EasyTAG is an utility for viewing and editing tags for MP3, MP2, FLAC, Ogg Vorbis, MP4/AAC, MusePack and Monkey's Audio files. Its simple and nice GTK+ interface makes tagging easier under GNU/Linux.
pl:     EasyTAG jest narzędziem do przeglądania, edytowania i zapisywania tagów w plikach MP3, MP2, FLAC, Ogg Vorbis, MusePack i Monkey's Audio. Jego prosty i ładny interfejs sprawia, że tagowanie plików staje się łatwiejsze pod GNU/Linuksem.

en:   STOP the search...
pl:   ZATRZYMAJ wyszukiwanie...

en:  Apply
pl:  Zastosuj

en:  Browse...
pl: Przeglądaj...

en:  Cancel
pl:  Anuluj

en:  Categories
pl:  Kategorie

en:  Close
pl:  Zamknij

en:  Do you really want to exit the program?
pl:  Czy na pewno chcesz wyjść z programu?

en:  Execute
pl:  Wykonaj

en:  Load
pl:  Wczytaj

en:  No
pl:  Nie

en:  Save
pl:  Zapisz

en:  Search
pl:  Szukaj

en:  The selected path for 'Default path to files' isn't valid!
    '%s'
    (%s)
pl: Ścieżka wybrana jako "Domyślna ścieżka do plików" nie jest poprawna!
    "%s"
    (%s)

en:  Write
pl:  Zapisz

en:  Yes
pl:  Tak

en: # Albums
pl: # Album

en: # Files
pl: # Pliki

en: # Tracks
pl: # Ścieżek

en: %a : artist
pl: %a: artysta

en: %b : album
pl: %b: album

en: %c : comment
pl: %c: komentarz

en: %d : disc number
pl: %d: numer dysku

en: %d file(s) selected!
pl: %d plików zaznaczonych!

en: %e : encoded by
pl: %e: skompresowany przez

en: %g : genre
pl: %g: gatunek

en: %i : ignored
pl: %i: ignorowane

en: %l : number of tracks
pl: %l: liczba ścieżek

en: %n : track
pl: %n: ścieżka

en: %o : orig. artist
pl: %o: oryg. artysta

en: %p : composer
pl: %p : kompozytor

en: %r : copyright
pl: %r: prawa autorskie

en: %s %s by %s (compiled %s, %s)
pl: %s %s - autor %s (kompilacja %s, %s)

en: %t : title
pl: %t: tytuł

en: %u : URL
pl: %u: URL

en: %u file(s)
pl: %u plik(ów)

en: %y : year
pl: %y: rok

en: (Brazilian Portuguese translation)
pl: (Brazyliskie Portugalskie tłumaczenie)

en: (Bulgarian translation)
pl: (Bułgarskie tłumaczenie)

en: (Chinese translation)
pl: (Chińskie tłumaczenie)

en: (Czech translation)
pl: (Czeskie tłumaczenie)

en: (Danish translation)
pl: (Duńskie tłumaczenie)

en: (Dutch translation)
pl: (Holenderskie tłumaczenie)

en: (Example : %.*d_-_Track_name_1.mp3)
pl: (Przykład: %.*d_-_Nazwa_ścieżki_1.mp3)

en: (German translation)
pl: (Niemieckie tłumaczenie)

en: (Greek translation)
pl: (Greckie tłumaczenie)

en: (Hebrew translation)
pl: (Hebrajskie tłumaczenie)

en: (Hungarian translation)
pl: (Węgierskie tłumaczenie)

en: (Italian translation)
pl: (Włoskie tłumaczenie)

en: (Japanese translation)
pl: (Japońskie tłumaczenie)

en: (Polish translation)
pl: (Polskie tłumaczenie)

en: (Romanian translation)
pl: (Rumuńskie tłumaczenie)

en: (Russian translation)
pl: (Rosyjskie tłumaczenie)

en: (Spanish translation)
pl: (Hiszpańskie tłumaczenie)

en: (Swedish translation)
pl: (Szwedzkie tłumaczenie)

en: (Ukrainian translation)
pl: (Ukraińskie tłumaczenie)

en: (compiled: %s)
pl: (kompilacja: %s)

en: (using: GTK+ %d.%d.%d)
pl: (używanie: GTK+ %d.%d.%d)

en: 32x32 pixel PNG file icon
pl: Ikona 32x32 pikseli (PNG)

en: <All albums>
pl: <Wszystkie albumy>

en: ?, Layer ?
pl: ?, Warstwa ?

en: A bright coloured fish
pl: Jaskrawa pokolorowana ryba

en: A space is inserted before each upper case letter. Example, before: 'TextInAnEntry', after: 'Text In An Entry'.
pl: Spacja jest wstawiana przed każdą wielką literą. Przykład, przed: "TekstWJakimśPolu", po: "Tekst W Jakimś Polu".

en: About
pl: Informacje o

en: About...
pl: Informacje o...

en: Activate this option if you want to put the following string into the comment field when using the 'Fill Tag' scanner.
pl: Aktywuj tą opcję jeśli chcesz wstawić ten tekst do pola "komentarz" podczas używania skanera "Wypełnij znacznik".

en: Activate this option to open automatically the scanner window when EasyTAG starts.
pl: Automatycznie otwieranie okno skanera podczas uruchamiania EasyTAG.

en: Add Default Masks
pl: Dodaj domyślną maskę

en: Add pictures
pl: Dodaj obrazy

en: Add pictures to the tag (drag and drop is also available).
pl: Dodaj obrazy do pliku (przeciągnij i upuść dozwolone).

en: Additional settings for iconv():
pl: Dodatkowe ustawienia dla iconv():

en: Album: '%s', artist: '%s', length: '%s', year: '%s', genre: '%s', ID: '%s'
pl: Album "%s", artysta: "%s", długość: "%s", rok: "%s", gatunek: "%s", ID: "%s"

en: All
pl: Wszystkie

en: All Categories
pl: Wszystkie kategorie

en: All Fields
pl: Wszystkie pola

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All downcase
pl: Wszystko małą literą

en: All files have been deleted...
pl: Wszystkie pliki zostały skasowane...

en: All files have been saved...
pl: Wszystkie pliki zostały zapisane...

en: All spaces between words are removed. Example, before: 'Text In An Entry', after: 'TextInAnEntry'.
pl: Wszystkie spacje pomiędzy słowami są usuwane. Przykład, przed: "Tekst W Jakimś Polu", po: "TekstWJakimśPolu".

en: All tags have been removed
pl: Wszystkie tagi zostały usunięte

en: All tags have been scanned
pl: Wszystkie tagi zostały zeskanowane

en: All uppercase
pl: Wszystko dużą literą

en: Apply changes (but don't save) and close this window
pl: Zastosuj zmiany (lecz nie zapisuj) i zamknij to okno

en: Arabic (IBM-864)
pl: Arabskie (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
pl: Arabskie (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
pl: Arabskie (Windows-1256)

en: Artist
pl: Artysta

en: Artist & Album
pl: Artysta i Album

en: Artist / Album
pl: Artysta / Album

en: Artist/performer
pl: Artysta/wykonawca

en: Artist:
pl: Artysta:

en: As ID3v2 tags may contain other data than Title, Artist, Album, Year, Track, Genre or Comment (as an attached picture, lyrics, ...), this option allows you to strip the whole tag when these seven standard data fields have been set to blank.
pl: Tag ID3v2 może zawierać inne dane niż Tytuł, Artysta, Album, Rok, Numer Ścieżki, Rodzaj lub Komentarz (takie jak dołączony obraz, tekst utworu, itp). Ta opcja pozwala usunąć cały tag, wtedy gdy te siedem podstawowych pól zostało wyczyszczonych.

en: As the following corrupted file: '%s'
    will cause an error in id3lib, it will not be processed by the program.
pl: Uszkodzony plik "%s" spowoduje
    błąd w id3lib, więc nie będzie on przetwarzany przez program.

en: Ascending album
pl: Rosnąco według albumu

en: Ascending artist
pl: Rosnąco według artysty

en: Ascending by URL
pl: Rosnąco według URLa

en: Ascending by album
pl: Rosnąco według albumu

en: Ascending by artist
pl: Rosnąco według artysty

en: Ascending by bitrate
pl: Rosnąco według próbkowania

en: Ascending by comment
pl: Rosnąco według komentarza

en: Ascending by composer
pl: Rosnąco według kompozytora

en: Ascending by copyright
pl: Rosnąco według praw autorskich

en: Ascending by creation date
pl: Rosnąco według daty utworzenia

en: Ascending by duration
pl: Rosnąco według czasu trwania

en: Ascending by encoder name
pl: Rosnąco według imienia kodującego

en: Ascending by file size
pl: Rosnąco według rozmiaru pliku

en: Ascending by file type
pl: Rosnąco według typu pliku

en: Ascending by filename
pl: Sortuj listę według nazw plików

en: Ascending by genre
pl: Rosnąco według gatunku

en: Ascending by original artist
pl: Rosnąco według artysty

en: Ascending by samplerate
pl: Rosnąco według częstotliwości

en: Ascending by title
pl: Rosnąco według tytułu

en: Ascending by track number
pl: Rosnąco według numeru ścieżki

en: Ascending by year
pl: Rosnąco według roku

en: Ascending comment
pl: Rosnąco według komentarza

en: Ascending creation date
pl: Rosnąco według daty utworzenia

en: Ascending file name
pl: Rosnąco według nazw plików

en: Ascending genre
pl: Rosnąco według rodzaju

en: Ascending title
pl: Rosnąco według tytułu

en: Ascending track number
pl: Rosnąco według numeru ścieżki

en: Ascending year
pl: Rosnąco według roku

en: Attempting to write to a read-only file
pl: Próba zapisania do pliku tylko do odczytu

en: Author: %s
pl: Autor: %s

en: Auto completion of date if not complete
pl: Auto-uzupełnianie danych

en: Automatic Search
pl: Automatyczne wyszukiwanie

en: Automatically convert old ID3v2 tag versions
pl: Automatyczne uaktualnienie starszych wersji tagów ID3v2

en: Automatically search files, when EasyTAG starts, into the default directory. Note that this path may be overriden by the parameter passed to easytag (easytag /path_to/mp3_files).
pl: Automatyczne przeszukiwanie wskazanego katalogu podczas startu EasyTAG. Katalog ten może być nadpisany przez parametr przekazany w linii poleceń (np. easytag /sciezka_do/plikow_audio).

en: Baltic (ISO-8859-13)
pl: Bałtyckie (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
pl: Bałtyckie (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
pl: Bałtyckie (Windows-1257)

en: Band/Artist logotype
pl: Logo zespołu/artysty

en: Band/Orchestra
pl: Zespół/Orkiestra

en: Be careful, you are applying %d lines of the CDDB results to %d lines in the list of files!
    
    Do you want to continue ?
pl: Album z CDDB zawiera %d ścieżek w przeciwieństwie do %d plików w liście!
    
    Czy chcesz kontynuować ?

en: Bitrate:
pl: Próbkowanie:

en: Bold style
pl: Pogrubienia

en: Browse Directory with ...
pl: Przeglądaj katalog za pomocą...

en: Browse _Sub-directories
pl: Przeglądaj podkatalogi

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Buffer is too small
pl: Bufor jest za mały

en: CD Data Base
pl: Baza danych CD

en: CD Data Base Search
pl: Wyszukiwanie w CDDB

en: CD Data _Base Search ...
pl: Wyszukiwanie w CDDB ...

en: CDDB Search ...
pl: Wyszukiwanie w CDDB ...

en: CDDB Search File(s)...
pl: Szukaj pliku w CDDB...

en: CGI Path :
pl: Ścieżka CGI :

en: Calculates the CRC-32 value of the file and writes it into the comment field when using the 'Fill Tag' scanner.
pl: Oblicza sumę CRC-32 pliku i zapisuje ją jako "komentarz" podczas używania skanera "Wypełnij znacznik".

en: Can't connect to host '%s' (%s)!
pl: Nie można połączyć się z serwerem "%s" (%s)!

en: Can't create a new socket (%s)!
pl: Nie można utworzyć nowego gniazda (%s)!

en: Can't create file '%s' (%s)
pl: Nie można utworzyć pliku "%s" (%s)

en: Can't create or open file '%s' (%s)
pl: Nie można otworzyć lub utworzyć pliku "%s" (%s)

en: Can't create target directory
    '%s'!
    (%s)
pl: Nie utworzyć katalogu docelowego: 
    "%s"
    (%s)

en: Can't display the picture, as not enough data has been read to determine how to create the image buffer.
pl: Nie mogę wyświetlić obrazu, ponieważ za mała ilość danych została przeczytana by stwierdzić jak utworzyć bufor obrazu.

en: Can't execute %s (%s)!
pl: Nie można uruchomić %s (%s)!

en: Can't execute %s (error %d)!
pl: Nie można uruchomić %s (błąd %d)!

en: Can't fork another process!
pl: Nie można utworzyć procesu potomnego!

en: Can't load file: '%s' (%s)!
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" (%s)!

en: Can't move file '%s'
     to 
    '%s'!
    (%s)
pl: Nie mogę przenieść pliku "%s"
    do 
    "%s"!
    (%s)

en: Can't open configuration file '%s' (%s)
pl: Nie można otworzyć pliku konfiguracji "%s" (%s)

en: Can't open file '%s' (%s)
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" (%s)

en: Can't open file '%s' (%s)
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" (%s)

en: Can't open file :
    '%s'!
    (%s)
pl: Nie można otworzyć pliku:
    "%s"!
    (%s)

en: Can't read directory :
    '%s'
    (%s)
pl: Nie można odczytać katalogu: 
    "%s"
    (%s)

en: Can't remove old directory
    '%s'!
    (%s)
pl: Nie można usunąc starego katalogu
    "%s"
    (%s)

en: Can't rename because this directory name already exists!
    (%s)
pl: Zmiana nazwy katalogu nie jest możliwa. Katalog już istnieje!
    (%s)

en: Can't rename directory 
    '%s'
     to 
    '%s'!
    (%s)
pl: Nie można zmienić nazwy katalogu 
    "%s"
     na 
    "%s"!
    (%s)

en: Can't rename file 
    '%s'
    because the following file already exists:
    '%s'
pl: Nie można zmienić nazwy pliku 
    "%s"
    Plik o podanej nazwie już istnieje:
    "%s"

en: Can't rename file '%s'
     to 
    '%s'!
    (%s)
pl: Nie mogę zmienić nazwy pliku "%s"
    na 
    "%s"!
    (%s)

en: Can't resolve host '%s' (%s)!
pl: Nie można znaleźć serwera "%s" (%s)!

en: Can't send the request (%s)!
pl: Nie można wysłać zapytania (%s)!

en: Can't write playlist file '%s'!
    (%s)
pl: Nie można zapisać listy odtwarzania "%s"!
    (%s)

en: Can't write tag in file '%s'!
    (%s)
pl: Nie mogę zapisać taga w pliku "%s"!
    (%s)

en: Case sensitive
pl: Rozróżnianie wielkości liter

en: Category
pl: Kategoria

en: Celtic (ISO-8859-14)
pl: Celtyckie (ISO-8859-14)

en: Center of the main window
pl: Środek okna głównego

en: Center of the screen
pl: Środek ekranu

en: Central European (IBM-852)
pl: Środkowoeuropejskie (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
pl: Środkowoeuropejskie (ISO-8859-2)

en: Central European (Windows-1250)
pl: Środkowoeuropejskie (Windows-1250)

en: Changes
pl: Zmiany

en: Changes applied
pl: Zastosowano zmiany

en: Channels:
pl: Kanały:

en: Character Set for File Name
pl: Zestawów znaków dla nazw plików

en: Character Set for reading ID3 tags
pl: Zestawów znaków dla odczytu tagów ID3

en: Character Set for writing ID3 tags
pl: Zestawów znaków dla zapisu tagów ID3

en: Character set used to read tag data in the file.
pl: Zestaw znaków używany do czytania danych znaczników w pliku.

en: Character set used to write ID3v1 tag data in the file.
pl: Zestaw znaków używany do zapisywania tagów ID3v1 w pliku.

en: Character set used to write the tag data in the file.
pl: Zestaw znaków używany do zapisywania tagów w pliku.

en: Charset:
pl: Zestaw znaków:

en: Chinese Simplified (GB18030)
pl: Chińskie uproszczone (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
pl: Chińskie uproszczone (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
pl: Chińskie tradycyjne (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
pl: Chińskie tradycyjne (Big5-HKSCS)

en: Classical
pl: Klasyczna

en: Clean Log
pl: Wyczyść dziennik

en: Close this window
pl: Zamyka bieżące okno

en: Close this window without saving
pl: Zamknij to okno bez zapisywania zmian

en: Cm
pl: Km

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Common
pl: Ogólne

en: Composer
pl: Kompozytor

en: Composer:
pl: Kompozytor:

en: Conductor
pl: Dyrygent

en: Configuration saved
pl: Konfiguracja zapisana

en: Configuration unchanged
pl: Konfiguracja nie zmieniona

en: Confirm deleting of file
pl: Potwierdź kasowanie pliku

en: Confirm exit from program
pl: Potwierdź wyjście z programu

en: Confirm renaming of file
pl: Potwierdź zmianę nazwy pliku

en: Confirm writing of file tag
pl: Potwierdź zapisanie tagów pliku

en: Confirm writing of playlist
pl: Potwierdź zapisanie listy odtwarzania

en: Confirm...
pl: Potwierdź...

en: Confirmation
pl: Potwierdzenia

en: Connected to host '%s'
pl: Połączony z serwerem "%s"

en: Connecting to host '%s', port '%d' ...
pl: Łączenie z serwerem "%s", port "%d" ...

en: Convert ' ' to '_'
pl: Zamiana " " na "_"

en: Convert '_' and '%20' to ' '
pl: Konwersja "_" i "%20" na " "

en: Convert '_' and '%20' to spaces
pl: Zamiana "_" i "%20" na spacje

en: Convert all words in all fields to lower case. Example, before: 'TEXT IN an entry', after: 'text in an entry'.
pl: Konwertuje wszystkie słowa we wszystkich polach na małe litery. Przykład, przed: "TEKST W jakimś polu", po: "tekst w jakimś polu".

en: Convert all words in all fields to upper case. Example, before: 'Text IN AN entry', after: 'TEXT IN AN ENTRY'.
pl: Konwertuje wszystkie słowa we wszystkich polach na wielkie litery. Przykład, przed: "Tekst W JAKIMŚ polu", po: "TEKST W JAKIMŚ POLU".

en: Convert filename extension to :
pl: Zmień rozszerzenie pliku na:

en: Convert illegal characters for FAT32/16 and ISO9660 + Joliet filesystems ('\', ':', ';', '*', '?', '"', '<', '>', '|') of the filename to avoid problem when renaming the file. This is usefull when renaming the file from the tag with the scanner.
pl: Konwersja niedozwolonych znaków dla systemu plików FAT32/16 i ISO9660 + Joliet ("\", ":", ";", "*", "?", """, "<", ">", "|") na podobne (ale bezpieczne) podczas zmiany nazw plików. Przydatne podczas zmieniania nazw plikom przy użyciu skanera na podstawie taga.

en: Convert space ' ' to underscore '_'
pl: Zmień spacje " " na podkreślenia "_"

en: Convert the initial of each word in all fields to upper case. Example, before: 'Text in an ENTRY', after: 'Text In An Entry'.
pl: Konwertuje pierwszą literę każdego słowa we wszystkich polach na wielką literę. Przykład, przed: "Tekst w jakimś POLU", po: "Tekst W Jakimś Polu".

en: Convert the initial of the first word in all fields to upper case. Example, before: 'text IN An ENTRY', after: 'Text in an entry'.
pl: Konwertuje pierwszą literę pierwszego słowa we wszystkich polach na wielką literę. Przykład, przed: "Tekst W Jakimś POLU", po: "Tekst w jakimś polu".

en: Convert underscore character '_' and string '%20' to space ' '
pl: Zmień znaki podkreślenia "_" i ciągi "%20" na spacje " "

en: Convert:
pl: Konwersja:

en: Copy: No row selected!
pl: Kopiowanie: Nie wybrano wiersza!

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Copyright:
pl: Prawa autorskie:

en: Corrupt or missing data, continuing...
pl: Niepoprawne lub brakujące dane, kontynuowanie...

en: Corrupt secondary header.
pl: Uszkodzony zapasowy nagłówek.

en: Corrupted file...
pl: Uszkodzony plik...

en: Could not convert '%s' into filename encoding. Please use another name.
pl: Nie można przekonwertować "%s" na daną nazwę pliku. Proszę użyć innej nazwy.

en: Could not convert filename '%s' into system filename encoding.
pl: Nie mogę przekonwertować nazwy pliku "%s" na systemowe kodowanie znaków.

en: Could not convert filename : '%s'
    into system filename encoding
    (Try setting the environment variable G_FILENAME_ENCODING).
pl: Nie mogłem przekonwertować nazwy pliku "%s"
    na systemowe kodowanie nazw plików
    (Spróbuj zmienić wartość zmiennej systemowej G_FILENAME_ENCODING).

en: Could not merge UI, error was: %s
pl: Nie można scalić UI, błąd: %s

en: Cover (back)
pl: Okładka (tył)

en: Cover (front)
pl: Okładka (przód)

en: Cp
pl: Kp

en: Create New Mask
pl: Utwórz nową maskę

en: Create playlist in the parent directory
pl: Utworzenie listy odtwarzania w katalogu nadrzędnym

en: Currently using id3lib version %d.%d.%d ...
pl: Używanie id3lib w wersji %d.%d.%d ...

en: Currently using libid3tag version %s ...
pl: Używanie libid3tag w wersji %s ...

en: Currently using locale '%s' (and eventually '%s')...
pl: Aktualnie używam lokalizacji "%s" (i ewentualnie "%s")...

en: Cyrillic (IBM-855)
pl: Cyrylica (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
pl: Cyrylica (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
pl: Cyrylica (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
pl: Cyrylica (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
pl: Cyrylica (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
pl: Cyrylica/Rosyjskie (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
pl: Cyrylica/Ukraińskie (KOI8-U)

en: DLL '%s' could not be loaded
pl: Biblioteka DLL "%s" nie może być załadowana

en: DLL '%s' not found. Try loading it...
pl: Biblioteka DLL "%s" nie znaleziona. Próba jej załadowania...

en: Default directory :
pl: Katalog domyślny :

en: Delete File(s)
pl: Usuń plik(i)

en: Delete File...
pl: Usunięcie pliku...

en: Delete all blank lines
pl: Usuń wszystkie puste linie

en: Delete this line
pl: Usuń tą linię

en: Descending album
pl: Malejąco według albumu

en: Descending artist
pl: Malejąco według artysty

en: Descending by URL
pl: Malejąco według URLa

en: Descending by album
pl: Malejąco według albumu

en: Descending by artist
pl: Malejąco według artysty

en: Descending by bitrate
pl: Malejąco według próbkowania

en: Descending by comment
pl: Malejąco według komentarza

en: Descending by composer
pl: Malejąco według kompozytora

en: Descending by copyright
pl: Malejąco według praw autorskich

en: Descending by creation date
pl: Malejąco według daty utworzenia

en: Descending by duration
pl: Malejąco według czasu trwania

en: Descending by encoder name
pl: Malejąco według imienia kodującego

en: Descending by file size
pl: Malejąco według rozmiaru pliku

en: Descending by file type
pl: Malejąco według typu pliku

en: Descending by filename
pl: Malejąco według nazw plików

en: Descending by genre
pl: Malejąco według gatunku

en: Descending by original artist
pl: Malejąco według artysty

en: Descending by samplerate
pl: Malejąco według częstotliwości

en: Descending by title
pl: Malejąco według tytułu

en: Descending by track number
pl: Malejąco według numeru ścieżki

en: Descending by year
pl: Malejąco według roku

en: Descending comment
pl: Malejąco według komentarza

en: Descending creation date
pl: Malejąco według daty utworzenia

en: Descending file name
pl: Malejąco według nazw plików

en: Descending genre
pl: Malejąco według rodzaju

en: Descending title
pl: Malejąco według tytułu

en: Descending track number
pl: Malejąco według numeru ścieżki

en: Descending year
pl: Malejąco według roku

en: Description
pl: Opis

en: Description:
pl: Opis:

en: Directory renamed
pl: Nazwa katalogu zmieniona

en: Display changed files in list using :
pl: Pokaż zmiany w plikach na liście używając:

en: Do you really want to delete definitively the file
    '%s' ?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć plik
    "%s" ?

en: Do you want to rename the directory 
    '%s'
    to 
    '%s' ?
pl: Czy chcesz zmienić nazwę katalogu 
    "%s"
    na 
    "%s" ?

en: Do you want to rename the file 
    '%s'
    to 
    '%s' ?
pl: Czy chcesz zmienić nazwę pliku 
    "%s"
    na 
    "%s" ?

en: Do you want to rename the file and directory 
    '%s'
    to 
    '%s' ?
pl: Czy chcesz zmienić nazwę pliku i katalogu z
    "%s"
    na 
    "%s" ?

en: Do you want to write the tag of file
    '%s' ?
pl: Czy chcesz zapisać taga pliku
    "%s" ?

en: Don't convert first letter of the words like prepositions, articles and words like feat., when using the scanner 'First letter uppercase of each word' (for example, you will obtain 'Text in an Entry' instead of 'Text In An Entry').
pl: Nie zmieniaj pierwszych liter słów takich jak "feat." na duże podczas używania skanera i opcji zmiany pierwszych liter każdego słowa na duże (np. zamiast "Text In An Entry" otrzymasz "Text in an Entry").

en: Don't uppercase first letter of words for some prepositions and articles.
pl: Nie zmieniaj pierwszych liter słów kluczowych na duże.

en: Dual channel
pl: Dwukanałowy

en: Duplicate Mask
pl: Zduplikuj maskę

en: Duplicated spaces or underscores are removed. Example, before: 'Text__In__An   Entry', after: 'Text_In_An Entry'.
pl: Zduplikowane spacje lub podkreślenia są usuwane. Przykład, przed: "Tekst__W__Jakimś  Polu", po: "Tekst_W_Jakimś Polu".

en: During performance
pl: Podczas występu

en: During recording
pl: Podczas nagrywania

en: EOF before end of vorbis headers.
pl: Koniec pliku przed końcem nagłówków Vorbis.

en: ERROR while opening file: '%s' (%s).
pl: BŁĄD podczas otwierania pliku: "%s" (%s).

en: ERROR while opening file: '%s' as FLAC (%s).
pl: BŁĄD podczas otwierania pliku: "%s" jako FLAC (%s).

en: ERROR: Can't create directory '%s' (%s)!
pl: BŁĄD: Nie można utworzyć katalogu "%s" (%s)!

en: ERROR: Can't write config file: %s (%s)
pl: BŁĄD: Nie można zapisać pliku konfiguracji: %s (%s)

en: ERROR: Can't write list to file: %s (%s)
pl: BŁĄD: Nie można zapisać listy do pliku: %s (%s)

en: ERROR: Failed to open file: '%s' as vorbis (%s).
pl: BŁĄD: Nie udało się otworzyć pliku: "%s" jako Vorbis (%s).

en: ERROR: Failed to write comments to file '%s' (%s).
pl: BŁĄD: Nie udało się zapisać komentarzy do pliku "%s" (%s).

en: ERROR: The environment variable HOME is not defined!
pl: BŁĄD: Zmienna środowiskowa HOME nie jest zdefiniowana!

en: EasyTAG %s: Abnormal exit! (PId: %d).
pl: EasyTAG %s: Nienormalne wyjście! (PId: %d).

en: EasyTAG settings dir: '%s'
pl: Katalog ustawień EasyTAG: "%s"

en: EasyTAG: Normal exit.
pl: EasyTAG: Normalne wyjście.

en: Edit Masks
pl: Edytuj maski

en: Encoded by
pl: Koder

en: Encoded by:
pl: Skompresowany przez:

en: Encoder:
pl: Koder:

en: English (US-ASCII)
pl: Angielskie (US-ASCII)

en: Enter a directory to browse.
pl: Podaj katalog do przeglądania.

en: Enter the program to run. It will receive the current directory as parameter.
pl: Podaj nazwę programu do uruchomienia. Otrzyma on aktualny katalog jako parametr.

en: Enter the program to run. It will receive the current file as parameter.
pl: Podaj nazwę programu do uruchomienia. Otrzyma on wybrany plik jako parametr.

en: Enter the program used to play the files. Some arguments can be passed for the program (as 'xmms -p') before to receive files as other arguments.
pl: Podaj komendę używaną do odtwarzania plików. Można podać argumenty, które zostaną przekazane do programu (na przykład "xmms -p").

en: Enter the words to search (separated by a space or '+')
pl: Pole do wprowadzania szukanej frazy (słowa oddzielone spacją lub "+")

en: Enter the words to search in the list below
pl: Wyszukiwanie w liście poniżej

en: Error in compression/uncompression
pl: Błąd podczas kompresji/dekompresji

en: Error reading first page of Ogg bitstream.
pl: Błąd podczas odczytu pierwszej strony strumienia bitowego Ogg.

en: Error reading initial header packet.
pl: Błąd odczytu pakietu początkowego nagłówka.

en: Error when reading cddb response (%s)!
pl: Błąd podczas odczytywania odpowiedzi CDDB: %s!

en: Error while removing ID3v1 tag of '%s' (%s)
pl: Błąd podczas usuwania taga ID3v1 pliku: "%s" (%s)

en: Error while removing ID3v2 tag of '%s' (%s)
pl: Błąd podczas usuwania taga ID3v2 pliku: "%s" (%s)

en: Error while updating ID3v1 tag of '%s' (%s)
pl: Błąd podczas uaktualniania taga ID3v1 pliku: "%s" (%s)

en: Error while updating ID3v2 tag of '%s' (%s)
pl: Błąd podczas uaktualniania taga ID3v2 pliku: "%s" (%s)

en: Error writing stream to output. Output stream may be corrupted or truncated.
pl: Błąd zapisu strumienia na wyjście. Wyjście może być niepoprawne lub obcięte.

en: Error...
pl: Błąd...

en: Error: Searching for %s, could not find node %s in tree.
pl: Błąd: Szukano %s, nie można znaleźć gałęzi %s na drzewie.

en: Executed command : '%s %s'
pl: Wykonano polecenie: "%s %s"

en: F
pl: N

en: FLAC File
pl: Plik FLAC

en: Fields
pl: Pola

en: File
pl: Plik

en: File '%s' deleted
pl: Usunięto plik "%s"

en: File :
pl: Plik :

en: File Audio Player
pl: Odtwarzacz plików audio

en: File Browser
pl: Drzewo katalogów

en: File Link Broken
pl: Uszkodzony odnośnik do pliku

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: File Options
pl: Opcje nazw plików

en: File Settings
pl: Ustawienia plików

en: File(s) moved...
pl: Przeniesiono plik(i)...

en: File(s) not moved...
pl: Plik(i) nie zostały przeniesione...

en: File(s) not renamed...
pl: Plik(i) którym nie zmieniono nazwy...

en: File(s) renamed...
pl: Plik(i) którym zmieniono nazwę...

en: File: '%s'
pl: Plik: "%s"

en: Filename translation
pl: Tłumaczenie nazw plików

en: Files have been partially deleted...
pl: Pliki zostały częściowo skasowane...

en: Files have been partially saved...
pl: Pliki zostały częściowo zapisane...

en: Fill Tag
pl: Wypełnij znacznik

en: Fill Tag Scanner - Character Conversion
pl: Wypełnij tagi - konwersja znaków

en: Fill Tag(s) ...
pl: Wypełnij tagi...

en: Fill tag preview...
pl: Podgląd zmiany taga...

en: First File
pl: P_ierwszy plik

en: First letter uppercase
pl: Duża pierwsza litera

en: First letter uppercase of each word
pl: Duża pierwsza litera każdego słowa

en: For example, the extension will be converted to '.MP3'
pl: Przykład: rozszerzenie pliku zostanie zmienione na ".MP3"

en: For example, the extension will be converted to '.mp3'
pl: Przykład: rozszerzenie pliku zostanie zmienione na ".mp3"

en: Force Saving File(s)
pl: Wymuś zapisanie pliku(ów)

en: Force using the system character encoding and activate the transliteration
pl: Wymuś używanie systemowego kodowania znaków i włącz tłumaczenie znaków

en: Force using the system character encoding and silently discard some characters
pl: Wymuś używanie systemowego kodowania znaków i odrzuć nie pasujące znaki

en: Found %d file(s) in this directory and subdirectories.
pl: Znaleziono %d plik(ów) w tym katalogu i jego podkatalogach.

en: Found %d file(s) in this directory.
pl: Znaleziono %d plik(ów) w tym katalogu.

en: Found %d matching album(s)
pl: Znaleziono %d pasujący(ch) album(ów)

en: Found %d matching album(s) for DiscID '%s'
pl: Znaleziono %d pasujący(ch) album(ów) dla DiscID "%s"

en: Found : %d file(s)
pl: Znaleziono: %d plik(ów)

en: Freq:
pl: Częstotliwość:

en: Function '%s' not found in dll '%s'
pl: Nie znaleziono funkcji "%s" w bibliotece DLL "%s"

en: G
pl: R

en: General:
pl: Ogólne:

en: Generate a playlist
pl: Utworzenie listy odtwarzania

en: Genre
pl: Gatunek

en: Genre:
pl: Gatunek:

en: Go to Default Directory
pl: Idź do katalogu domyślnego

en: Go to Home Directory
pl: Idź do katalogu domowego

en: Go to _Default Directory
pl: Idź do katalogu domyślnego

en: Go to _Home Directory
pl: Idź do katalogu domowego

en: Go to parent directory
pl: Idź do katalogu nadrzędnego

en: Greek (ISO-8859-7)
pl: Greckie (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
pl: Greckie (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
pl: Hebrajskie (IBM-862)

en: Hebrew (Windows-1255)
pl: Hebrajskie (Windows-1255)

en: Host Name :
pl: Nazwa komputera :

en: ID3 Tag Rules
pl: Zasady tagowania ID3

en: ID3 Tag Settings
pl: Ustawienia taga ID3

en: ID3v1 tags
pl: Tagi ID3v1

en: ID3v2 tags
pl: Tagi ID3v2

en: If activated, ID3 tags will be also added in the FLAC file (according the two rules above, plus the FLAC tag). Else ID3 tags will be stripped.
pl: Jeśli ta opcja jest aktywna, tagi ID3 będą dodane do pliku FLAC (brane są pod uwagę także dwie opcje ponad). Inaczej tagi ID3 zostaną odrzucone.

en: If activated, an ID3v1 tag will be added or updated at the end of the MP3 files. Else it will be stripped.
pl: Jeśli aktywne, tag ID3v1 będzie dodany lub uaktualniony na końcu pliku MP3. W przeciwnym wypadku zostanie usunięty.

en: If activated, an ID3v2.4 tag will be added or updated at the beginning of the MP3 files. Else it will be stripped.
pl: Jeśli aktywne, tag ID3v2.4 będzie dodany lub uaktualniony na początku pliku MP3. W przeciwnym wypadku zostanie usunięty.

en: If activated, an old ID3v2 tag version (as ID3v2.2) will be updated to the ID3v2.3 version.
pl: Jeśli aktywne, stara wersja tagu ID3v2 (do ID3v2.2) zostanie uaktualniona do wersji ID3v2.3.

en: If activated, informations about the file as the bitrate, the time, the size, will be displayed under the filename entry.
pl: Informacje o pliku, takie jak ilość kb/s, czas, rozmiar będą wyświetlane pod nazwą pliku.

en: If activated, it will use masks to rename directory.
pl: Jeżeli włączone, użyje maski do zmiany nazwy katalogu.

en: If activated, only the selected files will be written in the playlist file. Else, all the files will be written.
pl: Jeśli aktywowane, tylko zaznaczone pliki będą zapisywanie do playlisty. W przeciwnym przypadku, wszystkie pliki będą zapisane.

en: If activated, opens a dialog box to ask confirmation before exiting the program.
pl: Jeśli aktywne, wyświetla okno dialogowe proszące o potwierdzenie przed wyjściem z programu.

en: If activated, the playlist will be created in the parent directory.
pl: Utworzenie listy odtwarzania w katalogu nadrzędnym (o jeden wyżej).

en: If activated, the scanner will replace existing text in fields by the new one. If deactivated, only blank fields of the tag will be filled.
pl: Skaner zamieni stary tekst nowym w polach, które już zawierają jakiś tekst. Jeśli nieaktywne, tylko puste pola tagu zostaną wypełnione.

en: If activated, the sorting of the list will be dependent on the case.
pl: Porządek sortowania listy będzie zależny od wielkości liter.

en: If activated, the track field is written using the number '0' as padding to obtain a number with 'n' digits (Ex. with two digits : '05', '09', '10',...). Else it keeps the 'raw' track value.
pl: Numer ścieżki zapisywany jest za pomocą dwóch i więcej znaków. W przeciwnym razie pole numeru ścieżki nie jest poprawiane.

en: If activated, the window which contains the masks will stay always over the main window.
pl: Okno zawierające maskę pozostaje zawsze ponad oknem głównym.

en: If activated, this conversion will be used when applying a mask from the scanner for filenames.
pl: Po włączeniu, ta konwersja zostanie użyta podczas stosowania maski ze skanera dla nazw plików.

en: If activated, this conversion will be used when applying a mask from the scanner for tags.
pl: Po włączeniu, ta konwersja zostanie użyta podczas stosowania maski ze skanera dla tagów.

en: If activated, when selecting a line in the list of tracks name, the corresponding audio file in the main list will be also selected.
pl: Jeśli ta opcja jest aktywowana, podczas zaznaczenia linii na liście ścieżek, odpowiedni plik audio zostanie zaznaczony na głównej liście.

en: Illustration
pl: Ilustracja

en: Improperly formatted data
pl: Niepoprawnie sformatowane dane

en: In :
pl: W :

en: Include only the selected files
pl: Dołącz tylko zaznaczone pliki

en: Input is not an Ogg bitstream.
pl: Wejście nie jest strumieniem bitowym typu Ogg.

en: Input truncated or empty.
pl: Wejście obcięte lub puste.

en: Insert a blank line
pl: Wstaw pusty wiersz

en: Insert a space before an uppercase letter
pl: Wstawia spację przed wielka literą

en: Insert space before uppercase letter
pl: Wstawia spacje przed dużą literą

en: Invalid Scanner Mask
pl: Nieprawidłowa maska skanera

en: Invalid UTF-8
pl: Niewłaściwe UTF-8

en: Invalid frame ID
pl: Nieprawidłowy identyfikator ramki

en: Invalid tag version
pl: Nieprawidłowa wersja taga

en: Invert Files Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: Invert Selection
pl: Odwrócenie zaznaczenia

en: Invert lines selection
pl: Odwraca zaznaczenie linii

en: Invert selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: JPEG image
pl: Obraz JPEG

en: Japanese (EUC-JP)
pl: Japońskie (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
pl: Japońskie (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
pl: Japońskie (Shift_JIS)

en: Joint stereo
pl: Połączone stereo

en: Keep focus to the same tag field
pl: Utrzymaj skupienie na tym samym polu

en: Korean (EUC-KR)
pl: Koreańskie (EUC-KR)

en: Last File
pl: _Ostatni plik

en: Lead artist/lead performer/soloist
pl: Prowadzący artysta/wykonawca/solista

en: Leaflet page
pl: Środek okładki

en: Legend
pl: Legenda

en: Let the Window Manager to place the windows.
pl: Pozwól menadżerowi okien na rozmieszczanie okien.

en: Load Filenames from TXT ...
pl: Wczytaj nazwy z pliku TXT...

en: Load on startup the default directory or the directory passed as argument
pl: Ładuj na starcie katalog domyślny lub katalog podany jako argument wywołania

en: Load the filenames from a TXT file
pl: Wczytanie nazw plików z pliku TXT

en: Load the selected lines or all lines (if no line selected).
pl: Wczytuj wybrane linie lub wszystkie linie (jeśli żadnych nie wybrano).

en: Loading Picture File...
pl: Wczytywanie pliku obrazu...

en: Loading album track list ...
pl: Wczytywanie listy ścieżek albumu ...

en: Loading default 'Fill Tag' masks...
pl: Wczytywanie domyślnych masek "Wypełnij tagi"...

en: Loading default 'Rename Directory' masks...
pl: Wczytywanie domyślnych masek "Zmień nazwę katalogu"...

en: Loading default 'Rename File' masks...
pl: Wczytywanie domyślnych masek "Zmień nazwę pliku"...

en: Loading default configuration...
pl: Wczytywanie domyślnej konfiguracji...

en: Local CD Data Base
pl: Lokalna baza danych CD

en: Local CD search...
pl: Gotowy do wyszukiwania...

en: Log
pl: Dziennik

en: Lower Case
pl: Małe litery

en: Lyricist/text writer
pl: Tekściarz/Autor tekstów

en: M3U Playlist Name
pl: Nazwa listy odtwarzania M3U

en: MP2 File
pl: Plik MP2

en: MP3 File
pl: Plik MP3

en: MP4 format invalid
pl: Nieprawidłowy format MP4

en: MP4/AAC File
pl: Plik MP4/AAC

en: Manual Search
pl: Manualne wyszukiwanie

en: Mask Editor
pl: Edytor masek

en: Match lines with the Levenshtein algorithm
pl: Dopasuj linie według algorytmu Levenshteina

en: Media (e.g. label side of CD)
pl: Media (np. strona z nadrukiem na CD)

en: Message Dialog Position
pl: Pozycja okna komunikatów

en: Misc
pl: Różne

en: Mode:
pl: Tryb:

en: Monkey's Audio File
pl: Plik Monkey's Audio

en: More results to load ...
pl: Więcej wyników do załadowania ...

en: More than 99 files selected! Can't send request!
pl: Wybrano więcej niż 99 plików! Nie można wysłać zapytania!

en: Mouse position
pl: Pozycja myszy

en: Move Down this Mask
pl: Przesuń maskę w dół

en: Move Down: No row selected!
pl: Przewijanie w dół: Nie wybrano wiersza!

en: Move Up this Mask
pl: Przesuń maskę do góry

en: Move Up: No row selected!
pl: Przewijanie w górę: Nie wybrano wiersza!

en: Moved file '%s' to '%s'
pl: Przeniesiono plik "%s" do "%s"

en: Movie/video screen capture
pl: Zrzut ekranu z filmu/video

en: MusePack File
pl: Plik MusePack

en: Name :
pl: Nazwa :

en: Name of the proxy server.
pl: Nazwa serwera pośredniczącego.

en: Name of user for the the proxy server.
pl: Nazwa użytkownika dla serwera pośredniczącego.

en: New default path for files selected
pl: Wybrano nową domyślną ścieżkę do plików

en: New file name successfully scanned...
pl: Nowa nazwa pliku pomyślnie zeskanowana...

en: New file name successfully scanned...(%s)
pl: Nowa nazwa pliku pomyślnie zeskanowana...(%s)

en: New_mask
pl: Nowa_maska

en: Next File
pl: _Następny plik

en: No
pl: Nie

en: No Change
pl: Bez zmian

en: No audio player defined!
pl: Brak zdefiniowanego odtwarzacza audio!

en: No available memory
pl: Brak dostępnej pamięci

en: No buffer to write to
pl: Brak bufora do zapisu

en: No data to parse
pl: Brak danych do przetwarzania

en: No error reported
pl: Nie odnotowano błędów

en: No file found in this directory and subdirectories!
pl: Nie znaleziono żadnego pliku w tym katalogu i jego podkatalogach!

en: No file found in this directory!
pl: Nie znaleziono żadnego pliku w tym katalogu!

en: No file selected!
pl: Nie wybrano pliku!

en: No file to parse
pl: Brak plików do przetwarzania

en: No particular position
pl: Brak określonej pozycji

en: Non-standart:
pl: Niestandardowy:

en: Nordic (ISO-8859-10)
pl: Nordyckie (ISO-8859-10)

en: Not a directory
pl: To nie jest katalog

en: Number selected tracks sequentially. Starts at 01 in each subdirectory.
pl: Nadaje wszystkim plikom kolejne numery ścieżek. Zaczyna od 01 w każdym podkatalogu.

en: Ogg Vorbis File
pl: Plik Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Files : Write also the comment to the XMMS format
pl: Pliki Ogg Vorbis: Zapisuj komentarz także w formacie XMMS

en: Ogg Vorbis: Bitstream is not Vorbis data (file: '%s').
pl: Strumień Ogg nie zawiera danych Vorbis (audio): plik "%s".

en: Ogg Vorbis: Internal logic fault, indicates a bug or heap/stack corruption (file: '%s').
pl: Ogg Vorbis: wewnętrzny błąd logiczny, oznacza to błąd lub nieprawidłowy stos (plik: "%s").

en: Ogg Vorbis: Invalid Vorbis bitstream header (file: '%s').
pl: Ogg Vorbis: Nieprawidłowy nagłówek strumienia Vorbis (plik: "%s").

en: Ogg Vorbis: Read from media returned an error (file: '%s').
pl: Ogg Vorbis: Odczyt z pliku spowodował błąd (plik: "%s").

en: Ogg Vorbis: The specified bitstream does not exist or the file has been initialized improperly (file: '%s').
pl: Ogg Vorbis: Podany strumień nie istnieje lub został niepoprawnie zainicjowany (plik: "%s").

en: Ogg Vorbis: Vorbis version mismatch (file: '%s').
pl: Ogg Vorbis: Niezgodność wersji Vorbis (plik: "%s").

en: Ogg bitstream contains neither speex or vorbis data.
pl: Strumień Ogg nie zawiera danych Vorbis(audio) ani Speex.

en: Open File with ...
pl: Otwórz plik za pomocą ...

en: Open File(s) with ...
pl: Otwórz plik(i) za pomocą ...

en: Open scanner window / Scan selected files
pl: Wyświetlenie okna skanera / skanowanie zaznaczonych plików

en: Open the Scanner Window on startup
pl: Otwórz okno skanera podczas uruchamiania

en: Orig. Artist
pl: Artysta

en: Orig. Artist:
pl: Oryginalny artysta:

en: Other
pl: Inne

en: Other file icon
pl: Inna ikona

en: Overwrite fields when scanning tag
pl: Nadpisywanie pól podczas przetwarzania taga

en: PNG and JPEG
pl: PNG i JPEG

en: PNG image
pl: Obraz PNG

en: Password of user for the the proxy server.
pl: Hasło dla serwera pośredniczącego.

en: Path :
pl: Ścieżka :

en: Picture Description:
pl: Opis obrazu:

en: Picture Properties %d/%d
pl: Właściwości obrazu %d/%d

en: Picture Type
pl: Typ obrazu

en: Picture file not loaded...
pl: Plik obrazu nie został załadowany...

en: Pictures
pl: Obrazy

en: Pictures (%d)
pl: Obrazy (%d)

en: Pictures:
pl: Obrazy:

en: Player to run :
pl: Polecenie :

en: Playlist Content
pl: Zawartość listy odtwarzania

en: Playlist Options
pl: Opcje listy odtwarzania

en: Playlist file '%s' already exists!
    Overwrite?
pl: Lista odtwarzania "%s" już istnieje!
    Nadpisać?

en: Port of the proxy server.
pl: Port serwera pośredniczącego.

en: Preferences ...
pl: _Preferencje...

en: Preferences...
pl: Ustawienia...

en: Prefix mask with current path
pl: Dodaj do maski przedrostek aktualnej ścieżki

en: Preserve modification time of the file
pl: Zachowaj oryginalny czas modyfikacji pliku

en: Preserve the modification time (in file properties) when saving the file.
pl: Zachowuje oryginalny czas modyfikacji (we właściwościach pliku) podczas zapisywania.

en: Previous File
pl: Pop_rzedni plik

en: Process Fields
pl: Przetwarzaj pola

en: Process Fields Scanner - Character Conversion
pl: Skaner pól - konwersja znaków

en: Process Fields(s) ...
pl: Przetwarzaj pola ...

en: Process URL field
pl: Przetwarzanie pola URL

en: Process album field
pl: Przetwarzanie pola album

en: Process comment field
pl: Przetwarzanie pola komentarz

en: Process composer field
pl: Przetwarzanie pola kompozytor

en: Process copyright field
pl: Przetwarzanie pola prawa autorskie

en: Process encoder name field
pl: Przetwarzanie pola nazwa encodera

en: Process file artist field
pl: Przetwarzanie pola artysta

en: Process file name field
pl: Przetwarzanie pola nazwa pliku

en: Process genre field
pl: Przetwarzanie pola rodzaj

en: Process original artist field
pl: Przetwarzanie pola oryginalny artysta

en: Process title field
pl: Przetwarzanie pola tytuł

en: Profile:
pl: Profil:

en: Program to run :
pl: Program do uruchomienia :

en: Proxy Settings
pl: Ustawienia pośrednika (proxy)

en: Publisher/studio logotype
pl: Logo wydawcy/studia

en: Quit
pl: Zakończ

en: R_edo Last File(s) Changes
pl: Prz_ywróć ostatnie zmiany w pliku

en: Read Only File
pl: Plik tylko do odczytu

en: Ready to search...
pl: Gotowy do wyszukiwania...

en: Ready to start...
pl: Gotowy do pracy...

en: Received signal %s (%d)
pl: Otrzymano sygnał %s (%d)

en: Receiving data (%s) ...
pl: Odbieranie danych (%s) ...

en: Receiving data ...
pl: Odbieranie danych ...

en: Receiving data of page %d (album %d/%d)...
pl: Odbieranie danych ze strony %d (album %d/%d) ...

en: Receiving data of page %d ...
pl: Odbieranie danych ze strony %d ...

en: Recording location
pl: Miejsce nagrywania

en: Red color
pl: Koloru czerwonego

en: Redo Last Changes
pl: Przywróć ostatnie zmiany

en: Redo Last File(s) Changes
pl: Prz_ywróć ostatnie zmiany w pliku

en: Reload
pl: Odśwież

en: Reload Directory
pl: Ponownie wczytaj katalog

en: Remove Mask
pl: Usuń maskę

en: Remove Tag(s)
pl: Usuń Tag(i)

en: Remove duplicate spaces or underscores
pl: Usuwa powtarzające się spacje lub podkreślenia

en: Remove duplicates of space or underscore
pl: Usuwa duplikaty spacji lub podkreśleń

en: Remove selected pictures, else all pictures.
pl: Usuń zaznaczone obrazy, w przypadku braku zaznaczenia usuń wszystkie obrazy.

en: Remove spaces
pl: Usuń spacje

en: Remove: No row selected!
pl: Usuwanie: Nie wybrano wiersza!

en: Removed URL from selected files.
pl: Usunięto URL z zaznaczonych plików.

en: Removed album name from selected files.
pl: Usunięto album z zaznaczonych plików.

en: Removed artist from selected files.
pl: Usunięto artystę z zaznaczonych plików.

en: Removed comment from selected files.
pl: Usunięto komentarz z zaznaczonych plików.

en: Removed composer from selected files.
pl: Usunięto kompozytora z zaznaczonych plików.

en: Removed copyright from selected files.
pl: Usunięto prawa autorskie z zaznaczonych plików.

en: Removed disc number from selected files.
pl: Usunięto numer dysku z zaznaczonych plików.

en: Removed encoder name from selected files.
pl: Usunięto imię kodującego z zaznaczonych plików.

en: Removed genre from selected files.
pl: Usunięto gatunek z zaznaczonych plików.

en: Removed original artist from selected files.
pl: Usunięto artystę z zaznaczonych plików.

en: Removed pictures from selected files.
pl: Usunięto obrazy zaznaczonym plikom.

en: Removed tag of '%s'
pl: Usunięto tag z pliku "%s"

en: Removed title from selected files.
pl: Usunięto tytuły zaznaczonym plikom.

en: Removed track number from selected files.
pl: Usunięto numer ścieżki z zaznaczonych plików.

en: Removed year from selected files.
pl: Usunięto rok z zaznaczonych plików.

en: Rename Directory ...
pl: Zmień nazwę katalogu...

en: Rename Directory...
pl: Zmień nazwę katalogu...

en: Rename File Scanner - Character Conversion
pl: Zmień nazwę pliku - konwersja znaków

en: Rename File and Directory
pl: Zmień nazwę pliku

en: Rename File and Directory...
pl: Zmień nazwę pliku i katalogu...

en: Rename File(s) and Directory ...
pl: Zmień nazwę pliku/katalogu...

en: Rename File...
pl: Zmiana nazwy pliku...

en: Rename directory preview...
pl: Podgląd zmiany nazwy katalogu...

en: Rename file preview...
pl: Podgląd zmiany nazwy pliku...

en: Rename the directory
pl: Zmiana nazwy katalogu

en: Rename the directory '%s' to :
pl: Zmiana nazwy katalogu "%s" na:

en: Renamed file '%s' to '%s'
pl: Zmieniono nazwę pliku "%s" na "%s"

en: Renaming file '%s'
pl: Zmiana nazwy pliku "%s"

en: Repeat action for the rest of the files
pl: Powtórz akcję dla pozostałych plików

en: Replace illegal characters in filename (for Windows and CD-Rom)
pl: Zamień niedozwolone znaki w nazwie pliku (dla Windows i CD-ROM)

en: Request CD database :
pl: Żądana baza danych CD :

en: Request automatically the CDDB database using the selected files (the order is important!) to generate the CddbID.
pl: Żądaj automatycznie danych z CDDB używając zaznaczonych plików (kolejność jest ważna!) aby wygenerować CddbID.

en: Requested field not found
pl: Żądane pole nie zostało znalezione

en: Resolving host '%s' ...
pl: Wyszukiwanie serwera "%s" ...

en: Results :
pl: Wyniki :

en: Return focus to the first tag field (ie 'Title' field)
pl: Zwróć skupienie na pierwsze pole (tzn. na pole "Tytuł")

en: Rules to apply if some characters can't be converted to the system character encoding when writing filename:
pl: Zasady do wprowadzenia jeśli niektóre znaki nie mogą być przekonwertowane na systemowy zestaw znaków podczas zapisywania pliku:

en: Run Audio Player
pl: Uruchom odtwarzacz audio

en: Run the current scanner for each file
pl: Uruchom skaner dla każdego pliku

en: S_can File(s)
pl: Skanuj plik(i)

en: S_canner
pl: _Skaner

en: Save File(s)
pl: Zapi_sz plik

en: Save Masks
pl: Zapisz maski

en: Save changes and close this window
pl: Zapisz zmiany i zamknij to okno

en: Save file...
pl: Zapis pliku...

en: Save picture %d/%d
pl: Zapis obrazu %d/%d

en: Save the selected pictures on the hard disk.
pl: Zapisz zaznaczone obrazy na twardym dysku.

en: Scan Error: can't find separator '%s' within '%s'
pl: Błąd skanowania: Nie można znaleźć separatora "%s" wewnątrz "%s"

en: Scan File(s)
pl: Skanuj plik(i)

en: Scanner
pl: Skaner

en: Scanner Options
pl: Opcje skanera

en: Scanner Window
pl: Okno Skanera

en: Scanner window always on top
pl: Okno skanera zawsze na wierzchu

en: Scanner:
pl: Skaner:

en: Search :
pl: Szukaj :

en: Search File(s)...
pl: Szukaj pliku...

en: Search In :
pl: Wyszukiwanie w :

en: Search Next
pl: Szukaj następny

en: Search Previous
pl: Szukaj poprzedni

en: Search _File(s) ...
pl: Szukaj pliku...

en: Search a file
pl: Wyszukiwanie pliku

en: Search hidden directories
pl: Przeszukuj ukryte katalogi

en: Search hidden directories for files (directories starting by a '.').
pl: Przeszukiwanie ukrytych katalogów (katalogi te zaczynają się kropką ".").

en: Search in progress...
pl: Trwa wyszukiwanie...

en: Search subdirectories
pl: Przeszukanie podkatalogów

en: Search subdirectories for files when reading a directory into the tree.
pl: Przeszukiwanie podkatalogów podczas wczytywania katalogu do drzewa.

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

en: Select All Files
pl: Zaznacz wszystkie pliki

en: Select Mode and Mask, and redo the same action
pl: Wybierz tryb i maskę, po czym ponownie wybierz tę komendę

en: Select a directory to browse!
pl: Wybierz katalog do przeglądania!

en: Select all lines
pl: Zaznacz wszystkie linie

en: Select corresponding audio file (according position or DLM if activated below)
pl: Zaznacz odpowiedni plik audio (odnośnie pozycji albo DLM, jeśli aktywowane poniżej)

en: Select directory...
pl: Wybierz katalog...

en: Select fields:
pl: Wybierz pola:

en: Select file...
pl: Wybierz plik...

en: Select lines to 'apply' to your files list. All lines will be processed if no line is selected.
    You can also reorder lines in this list before using 'apply' button.
pl: Zaznacz linie aby "zatwierdzić" je do plików na liście. Wszystkie linie będą przetworzone jeśli żadna nie jest zaznaczona.
    Możesz zmienić kolejność linii na tej liście zanim użyjesz przycisku "Zastosuj".

en: Select or type in a mask using codes (see Legend in Scanner Window) to rename the directory from tag fields.
pl: Wybierz lub wprowadź maskę używając kodów (zobacz Legendę) aby przetworzyć nazwę pliku i ścieżkę. Używane do wypełniania pól tagów.

en: Select or type in a mask using codes (see Legend) to parse file name and path. Used to fill in tag fields.
pl: Wybierz lub wprowadź maskę używając kodów (zobacz Legendę) aby przetworzyć nazwę pliku i ścieżkę. Używane do wypełniania pól tagów.

en: Select or type in a mask using codes (see Legend) to parse tag fields. Used to rename the file.
    Use / to make directories. If the first character is /, it's a absolute path, otherwise is relative to the old path.
pl: Wybierz lub wprowadź maskę używając kodów (zobacz Legendę) aby przetworzyć pola tagów. Używane aby zmienić nazwę pliku.
    Użyj / aby stworzyć katalogi. Jeśli pierwszym znakiem jest /, oznacza on ścieżkę bezwzględną, w innych przypadkach ścieżka traktowana jest jako względna.

en: Select the ID3v2 tag version to write:
     - ID3v2.3 is written using id3lib,
     - ID3v2.4 is written using libid3tag (recommended).
pl: Wybierz wersję tagów ID3v2 do zapisu:
     - ID3v2.3 jest zapisywane z użyciem id3lib,
     - ID3v2.4 jest zapisywane z użyciem libid3tag (zalecane).

en: Select the type of file sorting when loading a directory.
pl: Wybierz rodzaj sortowania plików używany podczas wczytywania katalogu.

en: Select the type of scanner to use
pl: Wybierz rodzaj skanera, który ma zostać użyty

en: Select/Unselect All.
pl: Wybierz/Odznacz wszystko.

en: Selected files tagged with URL '%s'.
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono URL na "%s".

en: Selected files tagged with album '%s'.
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono album na "%s".

en: Selected files tagged with artist '%s'.
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono artysta na "%s".

en: Selected files tagged with comment '%s'.
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono komentarz na "%s".

en: Selected files tagged with composer '%s'.
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono kompozytora na "%s".

en: Selected files tagged with copyright '%s'.
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono prawa autorskie na "%s".

en: Selected files tagged with disc number '%s'.
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono numer dysku na "%s".

en: Selected files tagged with encoder name '%s'.
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono koder na "%s".

en: Selected files tagged with genre '%s'.
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono gatunek na "%s".

en: Selected files tagged with original artist '%s'.
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono artystę na "%s".

en: Selected files tagged with pictures.
pl: Ustawiono obrazy w zaznaczonych plikach.

en: Selected files tagged with title '%s'.
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono tytuł "%s".

en: Selected files tagged with track like 'xx'.
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono numer ścieżki na "xx".

en: Selected files tagged with track like 'xx/%s'.
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono numer ścieżki na "xx/%s".

en: Selected files tagged with year '%s'.
pl: Zaznaczonym plikom ustawiono rok na "%s".

en: Selected tracks numbered sequentially.
pl: Zaznaczone pliki ponumerowano według kolejności.

en: Sending request (CddbId: %s, #tracks: %d, Disc length: %d) ...
pl: Wysyłanie zapytania (CddbId: %s, # ścieżki: %d, długość dysku: %d) ...

en: Sending request ...
pl: Wysyłanie zapytania ...

en: Server Settings for Automatic Search
pl: Ustawienia serwera dla automatycznego wyszukiwania

en: Server Settings for Manual Search
pl: Ustawienia serwera dla ręcznego wyszukiwania

en: Set CRC32 in the ID3v2 tags
pl: Zapisywanie CRC32 w tagach ID3v2

en: Set Compression in the ID3v2 tags
pl: Ustaw kompresję tagów ID3v2

en: Set Current Path as Default
pl: Ustaw bieżącą ścieżkę jako domyślną

en: Set Into :
pl: Ustaw w :

en: Set _Current Path as Default
pl: Ustaw bieżącą ścieżkę jako domyślną

en: Set active the settings of the proxy server.
pl: Uaktywnia ustawienia serwera pośredniczącego.

en: Set properties of the selected pictures.
pl: Zmień właściwości zaznaczonych obrazów.

en: Set the number of files, in the same directory of the displayed file, to the selected tracks.
pl: Ustaw liczbę plików w tym samym katalogu co wyświetlany plik jako liczbę ścieżek.

en: Set this text as default comment :
pl: Ustaw ten tekst jako domyślny komentarz :

en: Setting locale : '%s'
pl: Ustawiam locale : "%s"

en: Show / Hide Legend
pl: Wyświetl / Ukryj legendę

en: Show / Hide Masks Editor
pl: Wyświetl / Ukryj edytor masek

en: Show Hidden Directories
pl: Pokaż ukryte katalogi

en: Show header informations of file
pl: Wyświetlanie informacji o pliku

en: Show only red lines (or show all lines) in the 'Artist / Album' list
pl: Pokazuje czerwone / wszystkie linie na liście "Artysta / Album"

en: Show subdirectories when selecting a directory
pl: Rozwinięcie podkatalogów podczas wybierania katalogu

en: Show tree browser / Display by Artist and Album
pl: Wyświetl widok drzewa / Wyświetl widok artysty i albumu

en: Single channel
pl: Jednokanałowy

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Some files have been modified but not saved...
    Do you want to save them before changing the directory?
pl: Część plików została zmodyfikowana ale zmiany nie zostały zapisane.
    Czy zapisać te zmiany przed zmianą katalogu?

en: Some files have been modified but not saved...
    Do you want to save them before exiting the program?
pl: Niektóre pliki zostały zmodyfikowane, lecz nie są zapisane.
    Czy chcesz je zapisać przed zakończeniem programu?

en: Sorry, the web-based search is currently down!
pl: Przykro mi, przeszukiwanie www nie działa w tym momencie!

en: Sort by Track Name
pl: Sortuj według nazwa ścieżki

en: Sort by Track Number
pl: Sortuj według numeru ścieżki

en: Sort list by property
pl: Sortuj listę po właściwości

en: Sort list by tag
pl: Sortuj listę po tagach

en: Sort the file list by :
pl: Sortuj listę plików :

en: Sorting List Options
pl: Opcje sortowania listy

en: Soundtrack
pl: Ścieżka filmowa

en: South European (ISO-8859-3)
pl: Południowoeuropejskie (ISO-8859-3)

en: Specify the directory where are located the local cd data base. The local cd data base contains the eleven following directories 'blues', 'classical', 'country', 'data', 'folk', 'jazz', 'newage', 'reggae', 'rock', 'soundtrack' and 'misc'.
pl: Określ katalog, w którym znajduje się lokalna baza CDDB. Lokalna baza danych CDDB zawiera 11 następujących katalogów: "blues", "classical", "country", "data", "folk", "jazz", "newage", "reggae", "rock", "soundtrack" oraz "misc".

en: Specify the directory where your files are located. This path will be loaded when EasyTAG starts without parameter.
pl: Określ katalog w którym znajdują się twoje pliki. Ten katalog zostanie wczytany wtedy, gdy EasyTAG zostanie uruchomiony bez parametrów.

en: Speex File
pl: Plik Speex

en: Starting EasyTAG %s (PId: %d) ...
pl: Uruchamianie EasyTAG %s (PId: %d) ...

en: Stop the current action
pl: Zatrzymaj obecną akcję

en: Stop the search ...
pl: Zatrzymaj wyszukiwanie ...

en: Strip tags if all fields are set to blank
pl: Usunięcie tagów jeśli wszystkie pola są puste

en: Tag Options
pl: Opcje tagów

en: Tag Settings
pl: Ustawienia taga

en: Tag and File Name scan
pl: Skanowanie znaczników i nazw plików

en: Tag field focus when switching files in list with shortcuts Page Up/Page Down:
pl: Skupienie pola taga podczas zmiany pliku na liście używając skrótów Page Up/Page Down:

en: Tag is already attached to a file
pl: Plik już posiada dołączony tag

en: Tag scanner: strange..., the extension '%s' was not found into filename '%s'!
pl: Skaner tagów: dziwne..., rozszerzenie "%s" nie zostało znalezione w pliku "%s"!

en: Tag selected files with these pictures
pl: Wstaw dane obrazy do pozostałych zaznaczonych plików

en: Tag selected files with this URL
pl: URL z tego pola zostaną wstawione do pozostałych zaznaczonych plików

en: Tag selected files with this album name
pl: Nazwa albumu z tego pola zostanie wstawiona do pozostałych zaznaczonych plików

en: Tag selected files with this artist
pl: Artysta z tego pola zostanie wstawiony do pozostałych zaznaczonych plików

en: Tag selected files with this comment
pl: Komentarz z tego pola zostanie wstawiony do pozostałych zaznaczonych plików

en: Tag selected files with this composer
pl: Kompozytor z tego pola zostanie wstawiony do pozostałych zaznaczonych plików

en: Tag selected files with this copyright
pl: Prawa autorskie z tego pola zostaną wstawione do pozostałych zaznaczonych plików

en: Tag selected files with this disc number
pl: Numer dysku z tego pola zostanie wstawiony do pozostałych zaznaczonych plików

en: Tag selected files with this encoder name
pl: Imię osoby, przez którą plik został utworzony z tego pola zostanie wstawione do pozostałych zaznaczonych plików

en: Tag selected files with this field
pl: Wartość z tego pola zostanie wstawiona do pozostałych zaznaczonych plików

en: Tag selected files with this genre
pl: Gatunek z tego pola zostanie wstawiony do pozostałych zaznaczonych plików

en: Tag selected files with this number of tracks
pl: Numer ścieżki z tego pola zostanie wstawiony do pozostałych zaznaczonych plików

en: Tag selected files with this original artist
pl: Oryginalny artysta z tego pola zostanie wstawiony do pozostałych zaznaczonych plików

en: Tag selected files with this title
pl: Tytuł z tego pola zostanie wstawiony do pozostałych zaznaczonych plików

en: Tag selected files with this year
pl: Rok z tego pola zostanie wstawiony do pozostałych zaznaczonych plików

en: Tag successfully scanned...
pl: Znacznik pomyślnie zeskanowany...

en: Tag successfully scanned...(%s)
pl: Znacznik pomyślnie zeskanowany (%s)

en: Tag(s) written
pl: Tag(i) zapisane

en: Thai (TIS-620)
pl: Tajskie (TIS-620)

en: Thanks
pl: Podziękowania

en: The UTF-8 string '%s' couldn't be converted into filename encoding (%s)
pl: Wiersz UTF-8 "%s" nie może być przekonwertowany na plik (%s)

en: The audio file player '%s' can't be found!
pl: Nie można znaleźć programu "%s"!

en: The buttons on the right represent the fields which can be processed. Select those who interest you.
pl: Przyciski po prawej stronie reprezentują pola, które mogą zostać przetworzone. Wybierz te, które mają być zmienione.

en: The extension will not be converted
pl: Rozszerzenie nie zostanie zmienione

en: The filename '%s' couldn't be converted into UTF-8 (%s).
pl: Plik "%s" nie może być przekonwertowany na UTF-8 (%s).

en: The filename '%s' exceeds %d characters and will be truncated!
pl: Nazwa pliku "%s" przekracza liczbę znaków %d i będzie obcięta!

en: The following file already exists :
    '%s'
    Do you want to overwrite?
pl: Ten plik już istnieje:
    "%s"
    Czy chcesz go nadpisać?

en: The modification time of the parent directory of the file will be updated when saving tag the file. At the present time it is automatically done only when renaming a file.
    This feature is interesting when using applications like Amarok. For performance reasons, they refresh file informations by detecting changes of the parent directory.
pl: Czas modyfikacji katalogu nadrzędnego pliku będzie zaktualizowany, kiedy tag pliku jest zapisywany. Ta funkcja jest przydatna kiedy używa się programów takich jak np. Amarok. Z powodu optymalizacji wydajności, programy takie odświeżają informacje o pliku rozpoznając zmiany w katalogu nadrzędnym.

en: The path for 'Local CD Data Base' wasn't defined!
    Fill it in the preferences window.
pl: Nie zidentyfikowano ścieżki dla lokalnej bazy CDDB!
    Wprowadź ją w oknie ustawień.

en: The program '%s' can't be found!
pl: Aplikacja "%s" nie została znaleziona!

en: The server returned a wrong answer!
pl: Serwer zwrócił złą odpowiedź!

en: The server returned a wrong answer! (%s)
pl: Serwer zwrócił złą odpowiedź! (%s)

en: The space character is replaced by one underscore character. Example, before: 'Text In An Entry', after: 'Text_In_An_Entry'.
pl: Znak spacji jest zamieniany na jeden znak podkreślenia. Przykład, przed: "Tekst W Jakimś Polu", po: "Tekst_W_Jakimś_Polu".

en: The string '%s' couldn't be converted into UTF-8 (%s).
pl: Wiersz "%s" nie może być przekonwertowany na UTF-8 (%s).

en: The underscore character or the string '%20' are replaced by one space. Example, before: 'Text%20In%20An_Entry', after: 'Text In An Entry'.
pl: Znak podkreślenia oraz ciąg "%20" jest zamieniany przez jedną spację. Przykład, przed: "Tekst%20W%20Jakimś_Polu", po: "Tekst W Jakimś Polu".

en: This character set will be used when reading the tag data, to convert each string found in an ISO-8859-1 field in the tag (for ID3v2 or/and ID3v1 tag).
    
    For example :
      - in previous versions of EasyTAG, you can save UTF-8 strings in an ISO-8859-1 field. This is not correct! To convert these tags to Unicode: activate this option and select UTF-8. You must also activate above the option 'Try to save tags to ISO-8859-1. If it isn't possible then use UNICODE (recommended)' or 'Always save tags to UNICODE character set'.
      - If unicode was not used, Russian people can select the character set 'Windows-1251' to load tags written under Windows. And 'KOI8-R' to load tags written under Unix systems.
pl: Ten zestaw znaków będzie użyty podczas odczytywania znaczników z pliku do konwersji każdego wiersza w polach ISO-8859-1 (ID3v2 i/lub ID3v1).
    
    Przykład:
      - w poprzednich wersjach EasyTAG, mogłeś zapisać wiersze UTF-8 w polach ISO-8859-1. To nie jest prawidłowe! Aby przekonwertować te tagi do Unicode musisz: Włączyć tą opcję i wybrać UTF-8. Musisz także zaznaczyć opcję powyżej "Spróbuj zapisać tagi jako ISO-8859-1. Jeśli nie jest to możliwe, użyj UNICODE (zalecane)" lub "Zawsze zapisuj tagi jako UNICODE".
       - jeśli Unicode nie jest używane, rosyjscy użytkownicy mogą wybrać Windows-1251 aby odczytać tagi wpisane pod systemem Windows. Jeśli tagi zostały zapisane pod Uniksem, należy wybrać "KOI8-R".

en: This expands the selected node into the file browser to display the sub-directories.
pl: Automatyczne rozwiniecie podkatalogów w drzewie po wybraniu katalogu.

en: This option replaces the UNIX directory separator '/' into DOS separator '\'.
pl: opcja zastępuje separator katalogu UNIKSA "/" na znak separatora DOSa "\".

en: This version of '%s' contains '%s'
pl: Ta wersja "%s" zawiera "%s"

en: Time
pl: Czas

en: Time:
pl: Czas:

en: Title
pl: Tytuł

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Track
pl: Ścieżka

en: Track #
pl: # Ścieżki

en: Track #:
pl: Ścieżka #:

en: Track Name
pl: Nazwa ścieżki

en: Track Name List
pl: Lista ścieżek

en: Translations:
pl: Tłumaczenia:

en: Tree
pl: Drzewo

en: Tree View | Artist-Album View
pl: Widok drzewa | Widok artysta-album

en: Try an other character encoding
pl: Spróbuj innego kodowania znaków

en: Try to complete the year field if you enter only the last numerals of the date (for instance, if the current year is 2005: 5 => 2005, 4 => 2004, 6 => 1996, 95 => 1995, ...).
pl: Stara się uzupełnić pole "rok" jeśli podasz tylko ostatnie cyfry daty (na przykład, jeśli obecny rok to 2005: 5 => 2005, 4 => 2004, 6 => 1996, 95 => 1995, ...).

en: Turkish (IBM-857)
pl: Tureckie (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
pl: Tureckie (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
pl: Tureckie (Windows-1254)

en: Type
pl: Typ

en: Type the word to search into files. Or type nothing to display all files.
pl: Wpisz słowo kluczowe do wyszukiwania, lub pozostaw to pole puste aby wyświetlić wszystkie pliki.

en: Undo Last Changes
pl: Cofnij ostatnie zmiany

en: Undo Last File(s) Changes
pl: Cofnij ostatnie zmiany w pliku

en: Unicode
pl: Unicode (UTF-8)

en: Unicode type to use
pl: Metoda kodowania Unikodu

en: Unknown error message!
pl: Nieznany komunikat o błędzie!

en: Unknown field type
pl: Nieznany typ pola

en: Unknown image
pl: Nieznany obraz

en: Unknown parameter or path '%s'
pl: Nieznany parametr lub ścieżka "%s"

en: Unknown picture type
pl: Nieznany typ obrazu

en: Unknown signal
pl: Nieznany sygnał

en: Unselect All Files
pl: Odznacz wszystkie pliki

en: Unselect all lines
pl: Odznacza wszystkie linie

en: Update modification time of the parent directory of the file (recommended when using Amarok)
pl: Aktualizuj czas modyfikacji katalogu nadrzędnego pliku (polecane kiedy używasz np. odtwarzacza Amarok)

en: Updated tag of '%s'
pl: Uaktualniono tag w pliku "%s"

en: Upper Case
pl: Duże litery

en: Use CRC32
pl: Używaj CRC32

en: Use CRC32 as the default comment (for files with ID3 tags only).
pl: Ustaw sumę CRC32 pliku jako domyślny komentarz (tylko ID3).

en: Use Compression
pl: Używaj kompresji

en: Use DOS directory separator
pl: Użycie separatora katalogu DOS

en: Use a proxy
pl: Korzystanie z pośrednika

en: Use directory name
pl: Nazwa katalogu

en: Use full path for files in playlist
pl: Użycie bezwzględnych ścieżek do plików

en: Use local Cddb
pl: Użyj lokalnej Cddb

en: Use mask :
pl: Maska :

en: Use relative path for files in playlist
pl: Użycie względnych ścieżek do plików

en: Use the Levenshtein algorithm (DLM) to match lines (using title) with audio files (using filename)
pl: Użyj algorytmu Levenshteina (DLM) do dopasowywania linii (używając tytułu) do plików audio (używając nazw plików)

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: User Name :
pl: Nazwa użytkownika :

en: User Password :
pl: Hasło użytkownika :

en: Variable EASYTAGLANG defined. Setting locale : '%s'
pl: Zmienna EASYTAGLANG zdefiniowana. Ustawiam locale : "%s"

en: Version:
pl: Wersja:

en: Vietnamese (VISCII)
pl: Wietnamskie (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
pl: Wietnamskie (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
pl: Hebrajskie (ISO-8859-8)

en: Warning : The Ogg Vorbis file '%s' contains an ID3v2 tag.
pl: Ostrzeżenie: Plik Ogg Vorbis "%s" zawiera tag ID3v2.

en: Warning...
pl: Ostrzeżenie...

en: Wavpack File
pl: Plik Wavpack

en: Wavpack Tag
pl: Tag Wavpack

en: Web Page:
pl: Strona WWW:

en: Web Page: %s
pl: Strona WWW: %s

en: Western (IBM-850)
pl: Zachodnie (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
pl: Zachodnie (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
pl: Zachodnie (ISO-8859-15)

en: Western (Windows-1252)
pl: Zachodnie (Windows-1252)

en: When activating this option, after loading the fields, the current selected scanner will be ran (the scanner window must be opened).
pl: Po aktywowaniu tej opcji, po załadowaniu pól, bieżący skaner zostanie uruchomiony (okno skanera musi być otwarte).

en: When activating this option, after loading the filenames, the current selected scanner will be ran (the scanner window must be opened).
pl: Po wczytaniu nazw plików zostanie uruchomiony aktualnie wybrany skaner (okno skanera musi być otwarte).

en: When activating this option, the Levenshtein algorithm (DLM : Damerau-Levenshtein Metric) will be used to match the CDDB title against every file name in the current folder, and to select the best match. This will be used when selecting the corresponding audio file, or applying cddb results, instead of using directly the position order.
pl: Po aktywowaniu tej opcji, algorytm Levenshteina (DLM : Damerau-Levenshtein Metric) będzie użyty do dopasowania tytułu w CDDB do każdego pliku w bieżącym folderze i do wybrania najlepszego dopasowania. To będzie użyte przy zaznaczaniu odpowiedniego pliku audio lub zatwierdzaniu wyników cddb, zamiast używania kolejności pozycji.

en: Windows should be placed at the current mouse position.
pl: Okna powinny być umieszczone pod aktualną pozycją myszy.

en: Windows should be placed in the center of the main window.
pl: Okna powinny być umieszczone na środku okna głównego.

en: Windows should be placed in the center of the screen.
pl: Okna powinny być umieszczone na środku ekranu.

en: With this option, it will try the conversion to the encoding associated to your locale (for example : ISO-8859-1 for 'fr', KOI8-R for 'ru', ISO-8859-2 for 'ro'). If it fails, it will try the character encoding ISO-8859-1.
pl: Z tą opcją, EasyTAG spróbuje konwersji na kodowanie znaków przydzielone dla Twojego języka (np ISO-8859-1 dla "fr", KOI8-R dla "ru", ISO-8859-2 dla "ro"). Jeśli to się nie powiedzie, ustawione zostanie kodowanie ISO-8859-1.

en: With this option, when a character cannot be represented in the target character set, it can be approximated through one or several similarly looking characters.
pl: Gdy ta opcja jest włączona i określony znak nie może być przedstawiony w docelowym kodowaniu, zostanie on zastąpiony podobnie wyglądającym znakiem (np. "ł" zostanie zastąpione przez "l").

en: With this option, when a characters cannot be represented in the target character set, it will be silently discarded.
pl: Ta opcja powoduje, że znaki które nie mogą zostać wyświetlone używając systemowego kodowania zostaną odrzucone i wycięte z nazwy pliku.

en: Words :
pl: Słowa :

en: Write ID3 tags in FLAC files (in addition to FLAC tag)
pl: Zapisuj tagi ID3 w plikach FLAC (oprócz tagów FLAC)

en: Write ID3v1.x tag
pl: Zapisywanie tagów ID3v1.x

en: Write ID3v2 tag
pl: Zapisywanie tagów ID3v2

en: Write Playlist ...
pl: Zapis listy odtwarzania...

en: Write Playlist...
pl: Zapis listy odtwarzania...

en: Write Tag from CDDB...
pl: Zapisz tagi z CDDB...

en: Write Tag...
pl: Zapisywanie taga...

en: Write info using :
pl: Dodatkowa informacja z maski:

en: Write info using filename
pl: Nazwy pliku jako dodatkowa informacja

en: Write only list of files
pl: Tylko listy plików

en: Write the track field with the following number of digits :
pl: Liczba cyfr w polu numer ścieżki :

en: Writing tag of '%s'
pl: Zapisano tag "%s"

en: Written playlist file '%s'
pl: Zapisano listę odtwarzania "%s"

en: Written tag of '%s'
pl: Zapisano tag pliku "%s"

en: XMMS doesn't make use of the right way to identify a comment in Ogg Vorbis files as other apps do. In fact, this field is usually labeled with 'comment=', whereas XMMS uses only `='. Please, uncheck this option if you don't want other apps to complain about an unknown field. Comments won't be shown in XMMS, though.
pl: XMMS nie wykorzystuje poprawnej metody do identyfikacji komentarzy w plikach Ogg Vorbis. Pole to jest zazwyczaj oznaczonej jako "comment=", podczas gdy XMMS wykorzystuje tylko "=". Proszę odznaczyć tę opcję jeśli nie chcesz aby inne programy narzekały na temat nieznanego pola. Wtedy jednak komentarze nie będą wyświetlane w XMMS. Nieaktualne dla nowszych wersji XMMS.

en: Year
pl: Rok

en: Year:
pl: Rok:

en: You can use drag and drop to add picture.
pl: Możesz przeciągnąć i upuścić obrazy tutaj.

en: You have probably found a bug in EasyTAG. Please, send a bug report with a gdb backtrace ('gdb easytag core' then 'bt' and 'l') and informations to reproduce it to easytag@gmail.com
pl: Prawdopodobnie znalazłeś błąd w programie EasyTAG. Proszę, wyślij raport o błędzie z stosem wywołań funkcji z gdb ("gdb easytag core" potem "bt") z informacją do easytag@gmail.com (w języku angielskim)

en: You have tried to save this tag to Unicode but it was detected that your version of id3lib is bugged.
    If you reload this file, some characters in the tag may be not displayed correctly...
    Please, apply to id3lib the patch src/id3lib/patch_id3lib_3.8.3_UTF16_writing_bug.diff
    available in EasyTAG package sources.
    Note that this message will appear only one time.
    
    File : %s
pl: Próbowałeś zapisać ten tag jako Unicode, jednak wykryto, że twoja wersja id3lib posiada błędy.
    Jeśli przeładujesz ten plik, niektóre znaki w tagu mogą nie zostać wyświetlone poprawnie...
    Proszę spatchować id3lib znajdujący się w katalogu
    src/id3lib/patch_id3lib_3.8.3_UTF16_writing_bug.diff
    w paczce ze źródłami EasyTAG.
    Proszę pamiętać, że ten komunikat pojawi się tylko raz.
    
    Plik: %s

en: You must type a directory name!
pl: Musisz wprowadzić nazwę katalogu!

en: You must type a program name!
pl: Musisz podać nazwę programu!

en: _About
pl: Informacje o

en: _Browser
pl: _Przeglądarka

en: _Collapse Tree
pl: Zwiń drzewo

en: _File
pl: _Plik

en: _File Operations
pl: Opcje na plikach

en: _Fill Tag(s) ...
pl: Wypełnij tagi...

en: _First File
pl: P_ierwszy plik

en: _Force Saving File(s)
pl: Wymuś zapisanie pliku(ów)

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Last File
pl: _Ostatni plik

en: _Misc
pl: _Różne

en: _Next File
pl: _Następny plik

en: _Preferences ...
pl: _Preferencje...

en: _Previous File
pl: Pop_rzedni plik

en: _Process Field(s) ...
pl: Przetwarzaj pola ...

en: _Quit
pl: _Zakończ

en: _Refresh Tree
pl: Odśwież drzewo

en: _Remove Tag(s)
pl: Usuń Tag(i)

en: _Rename File(s) and Directory ...
pl: Zmień nazwę pliku/katalogu ...

en: _Save File(s)
pl: Zapi_sz plik(i)

en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: _Undo Last File(s) Changes
pl: Cofnij ostatnie zmiany w pliku

en: included : funk, soul, rap, pop, industrial, metal, etc.
pl: kategoria zawiera: funk, soul, rap, pop, industrial, metal, etc.

en: movies, shows
pl: filmy, przedstawienia

en: others that do not fit in the above categories
pl: Wszystkie pozostałe nie wyszczególnione w powyższych kategoriach

en: pixels
pl: pikseli

en: the File Name
pl: nazwie pliku

en: the Tag
pl: znaczniku

en: to:
pl: na:
