easytag 1.99.7 - en to bg translation catalogue (714 entries)

en:   STOP the search...
bg:  СПИРА търсенето...

en:  Categories
bg: Категории

en:  Load
bg:  Зареждане

en:  The selected path for 'Default path to files' isn't valid!
    '%s'
    (%s)
bg:  Избраният път за 'път по подразбиране за файловете' е невалиден!
    '%s'
    (%s)

en: # Albums
bg: Албуми

en: # Files
bg: Файлове

en: # Tracks
bg: Песни

en: %a : artist
bg: %a : изпълнител

en: %b : album
bg: %b : албум

en: %c : comment
bg: %c : коментар

en: %d : disc number
bg: %d : номер на диск

en: %d file(s) selected!
bg: %d файлове са избрани!

en: %d kb/s
bg: %d кб/сек.

en: %e : encoded by
bg: %e : кодирано от

en: %g : genre
bg: %g : жанр

en: %i : ignored
bg: %i : игнорирано

en: %l : number of tracks
bg: %l : номера на песни

en: %n : track
bg: %n : песен

en: %o : orig. artist
bg: %o : ориг. изпълнител

en: %p : composer
bg: %p : композитор

en: %r : copyright
bg: %r : авторски права

en: %s %s by %s (compiled %s, %s)
bg: %s %s от %s (компилирано %s, %s)

en: %t : title
bg: %t : заглавие

en: %u file(s)
bg: %u файла

en: %y : year
bg: %y : година

en: (Brazilian Portuguese translation)
bg: (Превод на португалски)

en: (Czech translation)
bg: (Превод на чешки)

en: (Danish translation)
bg: (Превод на датски)

en: (Dutch translation)
bg: (Превод на холандски)

en: (Example : %.*d_-_Track_name_1.mp3)
bg: (Пример : %.*d_-_Име_на_песен_1.mp3)

en: (German translation)
bg: (Превод на немски)

en: (Greek translation)
bg: (Превод на гръцки)

en: (Hungarian translation)
bg: (Превод на унгарски)

en: (Italian translation)
bg: (Превод на италиански)

en: (Japanese translation)
bg: (Превод на японски)

en: (Polish translation)
bg: (Превод на полски)

en: (Romanian translation)
bg: (Превод на румънски)

en: (Russian translation)
bg: (Превод на руски)

en: (Spanish translation)
bg: (Превод на испански)

en: (Swedish translation)
bg: (Превод на шведски)

en: (Ukrainian translation)
bg: (Превод на украински)

en: (compiled: %s)
bg: Компилиран на: %s)

en: 32x32 pixel PNG file icon
bg: 32 на 32 пиксела PNG файлова икона

en: ?, Layer ?
bg: ?, Слой ?

en: A bright coloured fish
bg: Изсветлен тип

en: A space is inserted before each upper case letter. Example, before: 'TextInAnEntry', after: 'Text In An Entry'.
bg: Поставя интервал преди всяка главна буква. Пример, преди: 'ТекстВЕдинЗапис', след: 'Текст В Един Запис'.

en: APE Tag
bg: APE етикет

en: About
bg: Относно

en: About...
bg: Относно...

en: Activate this option if you want to put the following string into the comment field when using the 'Fill Tag' scanner.
bg: Активирайте тази опция ако желаете да вмъкнете следния низ в полето за коментар използвайки 'Fill Tag' скенера.

en: Activate this option to open automatically the scanner window when EasyTAG starts.
bg: Активирайте тази опция за да се отваря автоматично прозреца на скенера когато EasyTAGсе стартира

en: Add Default Masks
bg: Добавя маски по подразбиране

en: Add pictures
bg: Добавя картинки

en: Add pictures to the tag (drag and drop is also available).
bg: Добавяне на картинки към етикета(провлачване и пускане също е налично).

en: Al
bg: А

en: Album
bg: Албум

en: Album:
bg: Албум:

en: Album: '%s', artist: '%s', length: '%s', year: '%s', genre: '%s', ID: '%s'
bg: Албум: '%s', Изпълнител: '%s', Продължителност: '%s', година: '%s', жанр: '%s', ID: '%s

en: All
bg: Всичко

en: All Categories
bg: Всички категории

en: All Fields
bg: Всички полета

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All downcase
bg: Всичко с малки букви

en: All files have been deleted...
bg: Всички файлове бяха изтрити...

en: All files have been saved...
bg: Всички файлове бяха запазени...

en: All spaces between words are removed. Example, before: 'Text In An Entry', after: 'TextInAnEntry'.
bg: Всички интервали преди буквите се премахват. Пример, преди: 'Текст В Един Запис', след: 'ТекстВЕдинЗапис'.

en: All tags have been removed
bg: Всички етикети бяха премахнати

en: All tags have been scanned
bg: Всички етикети бяха сканирани

en: All uppercase
bg: Всичко с главни букви

en: Apply changes (but don't save) and close this window
bg: Прилага промените (но не ги запазва) и затваря този прозорец

en: Ar
bg: И

en: Arabic (IBM-864)
bg: Арабско (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
bg: Арабско (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
bg: Арабско (Windows-1256)

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Artist & Album
bg: Изпълнител и албум

en: Artist / Album
bg: Изпълнител / Албум

en: Artist/performer
bg: Изпълнител/Реализатор

en: Artist:
bg: Изпълнител

en: Ascending album
bg: Възходящо по албум

en: Ascending artist
bg: Възходящо по изпълнител

en: Ascending by URL
bg: Възходящо по URL

en: Ascending by album
bg: Възходящо по албум

en: Ascending by artist
bg: Възходящо по изпълнител

en: Ascending by comment
bg: Възходящо по коментар

en: Ascending by composer
bg: Възходящо по композитор

en: Ascending by copyright
bg: Възходящо по авторско право

en: Ascending by creation date
bg: Възходящо по дата на създаване

en: Ascending by duration
bg: Възходящо по времетраене

en: Ascending by file size
bg: Възходящо по размер на файла

en: Ascending by file type
bg: Възходящо по тип на файла

en: Ascending by filename
bg: Възходящо по име на файл

en: Ascending by genre
bg: Възходящо по жанр

en: Ascending by original artist
bg: Възходящо по оригинален изпълнител

en: Ascending by title
bg: Възходящо по заглавие

en: Ascending by track number
bg: Възходящо по номер на песен

en: Ascending by year
bg: Възходящо по година

en: Ascending comment
bg: Възходящо по коментар

en: Ascending creation date
bg: Възходящо по дата на създаване

en: Ascending file name
bg: Възходящо по име на файл

en: Ascending genre
bg: Възходящо по жанр

en: Ascending title
bg: Възходящо по заглавие

en: Ascending track number
bg: Възходящо по номер на песен

en: Ascending year
bg: Възходящо по година

en: Attempting to write to a read-only file
bg: Опитва да се запише върху файл само за четене

en: Author: %s
bg: Автор: %s

en: Auto completion of date if not complete
bg: Автоматично завършване на датата, ако не е завършено

en: Automatic Search
bg: Автоматично търсене

en: Automatically convert old ID3v2 tag versions
bg: Автоматично конвертира стари версии на ID3v2 етикети

en: B
bg: Б

en: Baltic (ISO-8859-13)
bg: Балтийско (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
bg: Балтийско (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
bg: Балтийско (Windows-1257)

en: Band/Artist logotype
bg: Лого на бенд/Изпълител

en: Band/Orchestra
bg: Бенд/Оркестър

en: Blues
bg: Блус

en: Browse Directory with ...
bg: Разглежда папка с ...

en: Browse _Sub-directories
bg: Преглежда _поддиректории

en: Browser
bg: Браузър

en: Buffer is too small
bg: Буферът е твърде малък

en: CD
bg: Диск

en: CD Data Base
bg: CD база данни

en: CD Data Base Search
bg: Търсене в база данни на диск

en: CD Data _Base Search ...
bg: Търсене в база данни на диск ...

en: CDDB Search ...
bg: CDDB търсене ...

en: CDDB Search File(s)...
bg: Търсене за файлове в CDDB ...

en: CGI Path :
bg: CGI път :

en: Calculates the CRC-32 value of the file and writes it into the comment field when using the 'Fill Tag' scanner.
bg: Изчислява CRC-32 стойността на файла и го презаписва в полетоза коментар когато използва 'Fill Tag' скенера.

en: Can't connect to host '%s' (%s)!
bg: Неможе да се свърже с хост '%s' (%s)!

en: Can't create or open file '%s' (%s)
bg: Не може да се създаде или отвори файл '%s' (%s)

en: Can't create target directory
    '%s'!
    (%s)
bg: Неможе да се създаде целева папка
    '%s'!
    (%s)

en: Can't execute %s (%s)!
bg: Неможе да се изпълни %s (%s)!

en: Can't fork another process!
bg: Неможе да се повдигне друг процес!

en: Can't open configuration file '%s' (%s)
bg: Не може да отвори конфигурационен файл '%s' (%s)

en: Can't open file '%s' (%s)
bg: Неможе да се зареди файла '%s' (%s)

en: Can't open file :
    '%s'!
    (%s)
bg: Неможе да се отвори файл :
    Can't open file :
    '%s'!
    (%s)

en: Can't read directory :
    '%s'
    (%s)
bg: Неможе да се прочете директория :
    '%s'
    (%s)

en: Can't rename directory 
    '%s'
     to 
    '%s'!
    (%s)
bg: Неможе да се преименува папката 
    '%s'
     to 
    '%s'!
    (%s)

en: Can't rename file 
    '%s'
    because the following file already exists:
    '%s'
bg: Неможе да се преименува файл 
    '%s'
    защото същият вече съществува:
    '%s'

en: Can't rename file '%s'
     to 
    '%s'!
    (%s)
bg: Неможе да се преименува файл '%s'
     на 
    '%s'!
    (%s)

en: Can't send the request (%s)!
bg: Неможе да се изпрати заявка (%s)!

en: Can't write playlist file '%s'!
    (%s)
bg: Неможе да се запише плейлист '%s'!
    (%s)

en: Can't write tag in file '%s'!
    (%s)
bg: Неможе да се запише етикета във файл '%s'!
    (%s)

en: Case sensitive
bg: Чуствителност към регистъра

en: Category
bg: Категория

en: Celtic (ISO-8859-14)
bg: Келтско (ISO-8859-14)

en: Center of the screen
bg: В центъра на екрана

en: Central European (IBM-852)
bg: Централноeвропейско (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
bg: Централноeвропейско (ISO-8859-2)

en: Central European (Windows-1250)
bg: Централноeвропейско (Windows-1250)

en: Changes
bg: Промени

en: Changes applied
bg: Промените са приложени

en: Character set used to read tag data in the file.
bg: Кодова даблица използвана за да се четат данните за етикета във файл

en: Character set used to write the tag data in the file.
bg: Кодова таблица използвана за да се запишат данните на етикет във файл

en: Chinese Simplified (GB18030)
bg: Опростен китайски (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
bg: Опростен китайскки (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
bg: Традиционен китайски (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
bg: Традиционен китайски (Big5-HKSCS)

en: Classical
bg: Класическа музика

en: Close this window
bg: Затваря този прозорец

en: Close this window without saving
bg: Затваря този прозорец без запазване

en: Cm
bg: Коме

en: Comment
bg: Коментар

en: Comment:
bg: Коментар

en: Common
bg: Общи

en: Composer
bg: Композитор

en: Composer:
bg: Композитор:

en: Conductor
bg: Диригент

en: Configuration saved
bg: Конфигурацията е запазена

en: Configuration unchanged
bg: Конфигурацията е непроменена

en: Confirm deleting of file
bg: Потвърджаване за изтриване на файлове

en: Confirm exit from program
bg: Потвърждаване за напускане на програмата

en: Confirm renaming of file
bg: Потвърждаване за преименуване на файлове

en: Confirm writing of file tag
bg: Потвърждаване за запис на етикети

en: Confirm writing of playlist
bg: Потвърждаване за писане на плейлисти

en: Confirm...
bg: Потвърждение...

en: Confirmation
bg: Потвърждаване

en: Connected to host '%s'
bg: Свързан с хост '%s'

en: Connecting to host '%s', port '%d' ...
bg: Свързване към хост '%s' порт '%d' ...

en: Convert ' ' to '_'
bg: Ковертира ' ' до '_'

en: Convert '_' and '%20' to ' '
bg: Конвертира '_' и '%20' до ' '

en: Convert '_' and '%20' to spaces
bg: Конвертира '_' и '%20' до интервали

en: Convert all words in all fields to lower case. Example, before: 'TEXT IN an entry', after: 'text in an entry'.
bg: Конвертира всички букви във всички полета до малки букви. Пример, преди: 'ТЕКСТ В един запис', след: 'текст в един запис'.

en: Convert all words in all fields to upper case. Example, before: 'Text IN AN entry', after: 'TEXT IN AN ENTRY'.
bg: Конвертира всички букви във всички полета до главни букви. Пример, преди: 'Текс В ЕДИН запис', след: 'ТЕКСТ В ЕДИН ЗАПИС'.

en: Convert filename extension to :
bg: Конвертира файловите разширения на :

en: Convert illegal characters for FAT32/16 and ISO9660 + Joliet filesystems ('\', ':', ';', '*', '?', '"', '<', '>', '|') of the filename to avoid problem when renaming the file. This is usefull when renaming the file from the tag with the scanner.
bg: Конвертира невалидни символи за FAT32/16 и ISO9660 + Joilet файлови системи ('\', ':', ';', '*', '?', '"', '<', '>', '|') на името на файла за да се избегне проблем с преименуването на файла. Това е полезно когато се преименува файл от етикетът чрез скенерът.

en: Convert space ' ' to underscore '_'
bg: Конвертира интервал ' ' до долна черта '_'

en: Convert the initial of each word in all fields to upper case. Example, before: 'Text in an ENTRY', after: 'Text In An Entry'.
bg: Конвертира всяка първа буква до главна във всички полета. Пример, преди: 'Текст в един ЗАПИС', след: 'Текст В Един Запис'.

en: Convert the initial of the first word in all fields to upper case. Example, before: 'text IN An ENTRY', after: 'Text in an entry'.
bg: Конвертира първата буква във всички полета до главна буква. Пример, преди: 'текст В Един ЗАПИС', след: 'Текст в един запис'.

en: Convert underscore character '_' and string '%20' to space ' '
bg: Конвертира долна черта '_' и низове '%20' до интервал ' '

en: Convert:
bg: Конвертира :

en: Copy: No row selected!
bg: Копиране: няма избран ред!

en: Copyright
bg: Права

en: Copyright:
bg: Авторски права:

en: Could not convert '%s' into filename encoding. Please use another name.
bg: Не може да се конвертира '%s' в кодовата таблица на името на файла.Моля, ползвайте друго име

en: Could not convert filename '%s' into system filename encoding.
bg: Неможе да конвертира името на файл '%s' в системната кодова таблица.

en: Could not convert filename : '%s'
    into system filename encoding
    (Try setting the environment variable G_FILENAME_ENCODING).
bg: Неможе да се конвертира името на файла : '%s'
    във системната кодова таблица
    (Опитайте да настроите системната променлива G_FILENAME_ENCODING).

en: Country
bg: Кънтри

en: Cover (back)
bg: Обложка (отзад)

en: Cover (front)
bg: Обложка (отпред)

en: Cp
bg: Комп

en: Cr
bg: Ав

en: Create New Mask
bg: Създава нова маска

en: Create playlist in the parent directory
bg: Създава плейлист в предходната директория

en: Cyrillic (IBM-855)
bg: Кирилица (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
bg: Кирилица (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
bg: Кирилица (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
bg: Кирилица (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
bg: Кирилица (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
bg: Кирилица/Русия (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
bg: Кирилица/Украйна (KOI8-U)

en: Delete File(s)
bg: Изтрива файл(ове)

en: Delete File...
bg: Изтриване на файл

en: Delete all blank lines
bg: Изтрива празните линии

en: Delete this line
bg: Изтриване на тази линия

en: Descending album
bg: Низходящо по албум

en: Descending artist
bg: Низходящо по изпълнител

en: Descending by URL
bg: Низходящо по URL

en: Descending by album
bg: Низходящо по албум

en: Descending by artist
bg: Низходящо по изпълнител

en: Descending by comment
bg: Възходящо по коментар

en: Descending by composer
bg: Низходящо по композитор

en: Descending by copyright
bg: Низходящо по авторско право

en: Descending by creation date
bg: Низходящо по дата на създаване

en: Descending by duration
bg: Низходящо по времетраене

en: Descending by file size
bg: Низходящо по размер на файла

en: Descending by file type
bg: Низходящо по тип на файла

en: Descending by filename
bg: Низходящо по име на файл

en: Descending by genre
bg: Низходящо по жанр

en: Descending by original artist
bg: Низходящо по оригинален изпълнител

en: Descending by title
bg: Низходящо по заглавие

en: Descending by track number
bg: Низходящо по номер на песен

en: Descending by year
bg: Низходящо по година

en: Descending comment
bg: Низходящо по коментар

en: Descending creation date
bg: Низходящо по дата на създаване

en: Descending file name
bg: Низходящо по име на файл

en: Descending genre
bg: Низходящо по жанр

en: Descending title
bg: Низходящо по заглавие

en: Descending track number
bg: Низходящо по номер на песен

en: Descending year
bg: Низходящо по година

en: Description
bg: Описание

en: Description:
bg: Описание:

en: Directory renamed
bg: Папката преименувана

en: Do you really want to delete definitively the file
    '%s' ?
bg: Наистина ли желаете да изтриете файла
    '%s' ?

en: Do you want to rename the directory 
    '%s'
    to 
    '%s' ?
bg: Желаете ли да преименувате директорията 
    '%s'
    на 
    '%s' ?

en: Do you want to rename the file 
    '%s'
    to 
    '%s' ?
bg: Желаете ли да преименувате файла 
    '%s'
    на 
    '%s' ?

en: Duplicate Mask
bg: Дублира маска

en: Duplicated spaces or underscores are removed. Example, before: 'Text__In__An   Entry', after: 'Text_In_An Entry'.
bg: Дублиращите се интервали или долни черти се премахват. Пример, преди: 'Текст__В__Един   Запис', след: 'Текст_В_Един Запис'.

en: During performance
bg: По време на изпълнение

en: During recording
bg: По време на записване

en: E-mail: %s
bg: Електронна поща: %s

en: ERROR while opening file: '%s' (%s).
bg: Появи се грешка по време на отварянето на файл: '%s' (%s).

en: ERROR: Can't create directory '%s' (%s)!
bg: ГРЕШКА: Не може да създаде директория '%s' (%s)!

en: ERROR: Failed to open file: '%s' as vorbis (%s).
bg: ГРЕШКА: Провал при отваряне на файл: '%s' като vorbis (%s).

en: ERROR: Failed to write comments to file '%s' (%s).
bg: ГРЕШКА: Провал при записване на коментар към файл '%s' (%s).

en: EasyTAG %s: Abnormal exit! (PId: %d).
bg: EasyTAG %s: Неправилно излизане! (PId: %d).

en: EasyTAG: Normal exit.
bg: EasyTAG: Нормално напускане.

en: Edit Masks
bg: Редактира маски

en: Encoded by
bg: Деодирано от

en: Encoded by:
bg: Кодирано от:

en: Encoder:
bg: Декодер:

en: English (US-ASCII)
bg: Английско (US-ASCII)

en: Enter a directory to browse.
bg: Задайте папка за търсене

en: Enter the program to run. It will receive the current directory as parameter.
bg: Въведете програма за стартиране.Тя ще получи текущата директория като параметър

en: Enter the program to run. It will receive the current file as parameter.
bg: Въведете програма за стартиране.Тя ще получи текущата директория като параметър

en: Enter the program used to play the files. Some arguments can be passed for the program (as 'xmms -p') before to receive files as other arguments.
bg: Въведете програма, която ще използвате за свирене на файлове.Някои аргументи трябвада са съобразени с програмата(като 'xmms -p') преди да получите файлове с други аргументи.

en: Enter the words to search (separated by a space or '+')
bg: Въведете думи за търсене (отделени с интервал или плюс)

en: Enter the words to search in the list below
bg: Въведете думите за да търсите в списъка по-долу

en: Error in compression/uncompression
bg: Грешка в компресията/декомпресията

en: Error while removing ID3v1 tag of '%s' (%s)
bg: Грешка при премахването на ID3v1 етикет на '%s' (%s)

en: Error while removing ID3v2 tag of '%s' (%s)
bg: Грешка при премахване на ID3v2 етикет на  '%s' (%s)

en: Error while updating ID3v1 tag of '%s' (%s)
bg: Грешка при обновяване на ID3v1 етикет на '%s' (%s)

en: Error while updating ID3v2 tag of '%s' (%s)
bg: Грешка при обновяване на ID3v2 етикет на '%s' (%s)

en: Error: Searching for %s, could not find node %s in tree.
bg: Грешка: Търсене за %s, неможе се намери възел %s в дървото.

en: Executed command : '%s %s'
bg: Изпълнена команда : %s %s

en: F
bg: Ф

en: FLAC File
bg: FLAC файл

en: FLAC Vorbis Tag
bg: FLAC Vorbis етикет

en: Fields
bg: Полета

en: File
bg: Файл

en: File '%s' deleted
bg: Файлът '%s' бе изтрит

en: File :
bg: Файл :

en: File Audio Player
bg: Програма за музика

en: File Browser
bg: Файлов браузър

en: File Link Broken
bg: Връзката към файла не съществува

en: File Name
bg: Име на файл

en: File Options
bg: Настройки на файлове

en: File(s) not renamed...
bg: Файлът не е преименуван...

en: File(s) renamed...
bg: Файловете са преименувани...

en: File: '%s'
bg: Файл: '%s'

en: Filename translation
bg: Превод на името на файла

en: Files have been partially deleted...
bg: Всички файлове бяха частично изтрити...

en: Fill Tag
bg: Запълва етикет

en: Fill Tag Scanner - Character Conversion
bg: Запълва скенера за етикети - конвертиране на символи

en: Fill Tag(s) ...
bg: Попълва етикет(и) ...

en: Fill tag preview...
bg: Запълва предварителния преглед на етикета...

en: First File
bg: Първи файл

en: First letter uppercase
bg: Първата буква е главна

en: First letter uppercase of each word
bg: Първата буква във всички думи е главна

en: Folk
bg: Фолк

en: For example, the extension will be converted to '.MP3'
bg: На пример, разширенията ще бъдат конвертирани на '.MP3'

en: For example, the extension will be converted to '.mp3'
bg: На пример, разширенията ще бъдат конвертирани на 'mp3'

en: Found %d file(s) in this directory and subdirectories.
bg: Намерени %d файла в тази директория и поддиректориите.

en: Found %d file(s) in this directory.
bg: Намерени %d файла в тази директория

en: Found %d matching album(s)
bg: Намерени %d съответстващи албума

en: Found : %d file(s)
bg: Намерени : %d file(s)

en: Freq:
bg: Честота:

en: G
bg: Ж

en: GB
bg: ГБ

en: General:
bg: Програмисти:

en: Generate a playlist
bg: Възпроизвежда се плейлиста

en: Genre
bg: Жанр

en: Genre:
bg: Жанр

en: Go to Default Directory
bg: Отива в папка по подразбиране

en: Go to Home Directory
bg: Отива в домашната папка

en: Go to _Default Directory
bg: Отива в _папка по подразбиране

en: Go to _Home Directory
bg: Отива в _домашната папка

en: Go to parent directory
bg: Едно ниво по-нагоре

en: Greek (ISO-8859-7)
bg: Гръцко (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
bg: Гръцко (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
bg: Иврит (IBM-862)

en: Hebrew (Windows-1255)
bg: Иврит (Windows-1255)

en: Host Name :
bg: Име на хост :

en: ID3 Tag
bg: ID3 етикет

en: ID3 Tag Rules
bg: Правила за ID3 етикети

en: If activated, ID3 tags will be also added in the FLAC file (according the two rules above, plus the FLAC tag). Else ID3 tags will be stripped.
bg: Ако е активирано, ID3 етикети ще бъдат също добавяни във FLAC файла (съгласно двете правила по-горе, плюс FLAC етикетът)

en: If activated, an ID3v1 tag will be added or updated at the end of the MP3 files. Else it will be stripped.
bg: Ако е активирано ID3v1 етикет ще бъде добавен или обновен в края на MP3файловете.

en: If activated, an old ID3v2 tag version (as ID3v2.2) will be updated to the ID3v2.3 version.
bg: Ако е активирано, старите ID3v2 етикети (като ID3v2.2) ще бъдат подновени до ID3v2.3 версии

en: If activated, informations about the file as the bitrate, the time, the size, will be displayed under the filename entry.
bg: Ако е активирано, инфорамция относно файлът като честотата на битовете, времето, размера ще бъдат показвани под полето с името на файла

en: If activated, opens a dialog box to ask confirmation before exiting the program.
bg: Ако е активирано, отваря диалогов прозорец за да се поиска потвърждение преди напускане на програмата.

en: If activated, the playlist will be created in the parent directory.
bg: Ако е активирано, ще се създаде плейлист в предходната директория

en: If activated, the scanner will replace existing text in fields by the new one. If deactivated, only blank fields of the tag will be filled.
bg: Ако е активирано, скенерът ще замести съществуващият текст в полетата с нов Ако е деактивирано, сам празните полета на етикетите ще бъдат запълвани.

en: If activated, the sorting of the list will be dependent on the case.
bg: Ако е активирано, соритрането ще зависи от случая.

en: If activated, the window which contains the masks will stay always over the main window.
bg: Ако е активирано, прозорецът, който съдържа маските винаги ще стои върхуглавният прозорец

en: If activated, this conversion will be used when applying a mask from the scanner for filenames.
bg: Ако е активирано, това конвертиране ще бъте ползвано когато се прилага маска от скенера за файлове

en: If activated, this conversion will be used when applying a mask from the scanner for tags.
bg: Ако е активирано, това конвертиране ще бъде използвано, когато се прилага маска заскенера за етикети

en: If activated, when selecting a line in the list of tracks name, the corresponding audio file in the main list will be also selected.
bg: Ако е активирано, когато се избира линия в списъка с имена на песни, съответният аудио файл в главния списък също ще бъде избран.

en: Illustration
bg: Илюстрация

en: Improperly formatted data
bg: Неправилно форматирани данни

en: In :
bg: В :

en: Include only the selected files
bg: Влключва само избраните файлове

en: Insert a blank line
bg: Добавяне на празна линия

en: Insert a space before an uppercase letter
bg: Поставя интервал преди главна буква

en: Insert space before uppercase letter
bg: Вмъква интервал преди главна буква

en: Invalid Scanner Mask
bg: Невалидна маска на скенера

en: Invalid frame ID
bg: Невалидна рамка на ID

en: Invalid tag version
bg: Невалидна версия на етикет

en: Invert Selection
bg: Завърта селекцията

en: Invert lines selection
bg: Завърта селекцията

en: Invert selection
bg: Завърта селекцията

en: JPEG image
bg: JPEG изображение

en: Japanese (EUC-JP)
bg: Японско (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
bg: Японско (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
bg: Японско (Shift_JIS)

en: Jazz
bg: Джаз

en: KB
bg: КБ

en: Korean (EUC-KR)
bg: Корейско (EUC-KR)

en: Last File
bg: Последен файл

en: Leaflet page
bg: Брошурка

en: Legend
bg: Легенда

en: Let the Window Manager to place the windows.
bg: Оставя мениджъра на прозорец да позиционира прозорците

en: Load Filenames from TXT ...
bg: Зарежда имена на файлове от текст ...

en: Load the filenames from a TXT file
bg: Зареждане на имената на файлове от TXT файл

en: Load the selected lines or all lines (if no line selected).
bg: Зареди избраните линии или всички линии(ако няма избрани такива)

en: Loading album track list ...
bg: Зареждане на списъка с песните от албума ...

en: Loading default 'Fill Tag' masks...
bg: Зарежда настройки по подразбиране 'Запълва маската на етикет'...

en: Loading default 'Rename File' masks...
bg: Зарежда настройки по подразбиране 'Преименува маска на файл'...

en: Loading default configuration...
bg: Зарежда конфигурация по подразбиране...

en: Lower Case
bg: Малки букви

en: Lyricist/text writer
bg: Писател/Текстописец

en: M3U Playlist Name
bg: M3U име на плейлист

en: MB
bg: МБ

en: MP2 File
bg: MP2 файл

en: MP3 File
bg: MP3 файл

en: Manual Search
bg: Ръчно търсене

en: Mask Editor
bg: Редактор на маски

en: Media (e.g. label side of CD)
bg: Медия (т.е. етикет върху диска)

en: Message Dialog Position
bg: Позиция на диалога за съобщения

en: Misc
bg: Друго

en: Mode:
bg: Начин:

en: Monkey's Audio File
bg: Monkey's Audio файл

en: Mouse position
bg: Позиция на мишката

en: Move Down this Mask
bg: Премества надолу тази маска

en: Move Down: No row selected!
bg: Преместване надолу: няма избран ред!

en: Move Up this Mask
bg: Премества нагоре тази маска

en: Move Up: No row selected!
bg: Преместване нагоре: няма избран ред

en: Movie/video screen capture
bg: Снимка от видео клип

en: MusePack File
bg: MousePack файл

en: Name :
bg: Име :

en: Name of the proxy server.
bg: Име на сървъра посредник.

en: Name of user for the the proxy server.
bg: Потребителко име за сървъра посредник.

en: New default path for files selected
bg: Нов път по подразбиране за избраните файлове

en: New file name successfully scanned...
bg: Новото име на файла е успешно сканирано...

en: New file name successfully scanned...(%s)
bg: Новото име на файла е успешно сканирано...(%s)

en: New_mask
bg: Нова_маска

en: Next File
bg: Следващ файл

en: No Change
bg: Без промяна

en: No available memory
bg: Няма налична памет

en: No buffer to write to
bg: Няма наличен буфер за писане

en: No data to parse
bg: Няма налични данни за разбор

en: No error reported
bg: Няма съобщени грешки

en: No file found in this directory and subdirectories!
bg: Не са намерени файлове в тази директория и поддиректориите!

en: No file found in this directory!
bg: Не са намерени файлове в тази директория

en: No file selected!
bg: Няма избрани файлове!

en: No file to parse
bg: Няма наличен файл за разбор

en: No particular position
bg: Без отделно позициониране

en: Not a directory
bg: Това не е директория

en: O
bg: Ор. Изп.

en: Ogg Vorbis File
bg: Ogg Vorbis файл

en: Ogg Vorbis Files : Write also the comment to the XMMS format
bg: Ogg Vorbis файлове: Записва още коментар за XMMS формата

en: Ogg Vorbis Tag
bg: Ogg Vorbis етикет

en: Open File(s) with ...
bg: Отворяне на файл с

en: Open scanner window / Scan selected files
bg: Отваря прозореца на скенера / Сканира избраните файлове

en: Open the Scanner Window on startup
bg: Отваря прозореца на скенера при стартиране

en: Orig. Artist
bg: Ориг. изпълнител

en: Orig. Artist:
bg: Ориг. изпълнител:

en: Other
bg: Друго

en: Other file icon
bg: Друга файлова икона

en: Overwrite fields when scanning tag
bg: Презаписва полетата когато сканира етикет

en: PNG and JPEG
bg: PNG и JPEG

en: PNG image
bg: PNG картинка

en: Password of user for the the proxy server.
bg: Парола за сървъра посредник.

en: Picture Description:
bg: Описание на картинката

en: Picture Properties %d/%d
bg: Аксесоари към картинката %d/%d

en: Picture Type
bg: Вид на картинката

en: Pictures
bg: Картинки

en: Pictures:
bg: Картинки:

en: Player to run :
bg: Програма за изпълнение:

en: Playlist Content
bg: Съдържание на плейлиста

en: Playlist Options
bg: Опции на плейлиста

en: Playlist file '%s' already exists!
    Overwrite?
bg: Плейлист '%s' вече съществува!
    Презаписване?

en: Port :
bg: Порт :

en: Port of the proxy server.
bg: Порт на сървъра посредник.

en: Preferences ...
bg: Предпочитания ...

en: Preferences...
bg: Предпочитания...

en: Prefix mask with current path
bg: Задава текущият път като префикс за маската

en: Preserve modification time of the file
bg: Запазва времето на промяна на файла

en: Preserve the modification time (in file properties) when saving the file.
bg: Запазва времето на промяна(в аксесоарите на файла) когато запазва самият файл.

en: Previous File
bg: Предишен файл

en: Process Fields
bg: Индикатор на процеси

en: Process Fields(s) ...
bg: Полета на процеси

en: Process URL field
bg: Обработа полето за URL

en: Process album field
bg: Обработва полето за албум

en: Process comment field
bg: Обработва полето за коментар

en: Process composer field
bg: Обработва полето за композитор

en: Process copyright field
bg: Обработва полето за авторско право

en: Process file artist field
bg: Обработва полето за изпълнител

en: Process file name field
bg: Обработва полето за име на файл

en: Process genre field
bg: Обработва полето за жанр

en: Process original artist field
bg: Обработва полето за оригинален изпълнител

en: Process title field
bg: Обработва полето за заглавие

en: Profile:
bg: Профил:

en: Program to run :
bg: Програма за стартиране :

en: Proxy Settings
bg: Настройки на сървъра посредник

en: Publisher/studio logotype
bg: Лого на издател/студио

en: Quit
bg: Спиране на програмата

en: Read Only File
bg: Файл само за четене

en: Ready to search...
bg: Готов за търсене...

en: Ready to start...
bg: Готов да започне...

en: Received signal %s (%d)
bg: Получен е сигнал %s (%d)

en: Receiving data (%s) ...
bg: Получаване на информация (%s) ...

en: Receiving data ...
bg: Получаване на информация ...

en: Recording location
bg: Място на записване

en: Redo Last Changes
bg: Възтановява последните промени

en: Reggae
bg: Реге

en: Reload
bg: Презареждане

en: Reload Directory
bg: Презарежда папка

en: Remove Mask
bg: Премахва маска

en: Remove Tag(s)
bg: Премахване на етикет

en: Remove duplicate spaces or underscores
bg: Премахва двоични интервали или подчертани думи

en: Remove duplicates of space or underscore
bg: Премахва дублиращи се интервали или главни букви

en: Remove selected pictures, else all pictures.
bg: Премахва избраните картинки, освен всички.

en: Remove spaces
bg: Премахва интервали

en: Remove: No row selected!
bg: Премахване: няма избран ред!

en: Removed URL from selected files.
bg: Премахва URL от избраните файлове.

en: Removed album name from selected files.
bg: Премахнато името на албума от избраните файлове.

en: Removed artist from selected files.
bg: Премахва изпълнител от избраните файлове.

en: Removed comment from selected files.
bg: Премахва коментар от избраните файлове.

en: Removed composer from selected files.
bg: Премахва композитор от избраните файлове.

en: Removed copyright from selected files.
bg: Премахва авторски права от избраните файлове.

en: Removed disc number from selected files.
bg: Премахва номер на диска от избраните файлове.

en: Removed genre from selected files.
bg: Премахва жанр от избраните файлове

en: Removed original artist from selected files.
bg: Премахва ориг. изпълнител от избраните файлове.

en: Removed pictures from selected files.
bg: Премахва картинките от избраните файлове.

en: Removed tag of '%s'
bg: Премахнат е етикет от '%s'

en: Removed title from selected files.
bg: Премахва име на песен от избраните файлове

en: Removed track number from selected files.
bg: Премахва номер на песен от избраните файлове.

en: Removed year from selected files.
bg: Премахва година от избраните файлове.

en: Rename Directory ...
bg: Преименува папка

en: Rename File Scanner - Character Conversion
bg: Преименува файловия скенер - конвертиране на символи

en: Rename File and Directory
bg: Преименува файл и директория

en: Rename File and Directory...
bg: Преименува файл и папка...

en: Rename File(s) and Directory ...
bg: Преименува файловете и папката

en: Rename File...
bg: Преименува файл...

en: Rename file preview...
bg: Преглед на преименувания файл...

en: Rename the directory
bg: Преименува директория

en: Rename the directory '%s' to :
bg: Преименува папката '%si' на :

en: Renamed file '%s' to '%s'
bg: Файлът '%s' е преименуван на '%s'

en: Renaming file '%s'
bg: Преименуване на файл '%s'

en: Repeat action for the rest of the files
bg: Повтаря действието за останалите файлове

en: Replace illegal characters in filename (for Windows and CD-Rom)
bg: Заменя невалидни символи в името на файла(За Windows и CD-Rom)

en: Requested field not found
bg: Зададените полета не са намерени

en: Results :
bg: Резултати :

en: Rock
bg: Рок

en: Run Audio Player
bg: Отваря програма за музика

en: Run the current scanner for each file
bg: Изпълни текущият скенер за всеки файл

en: S_can File(s)
bg: С_каниране за файлове

en: S_canner
bg: С_кенер

en: Save File(s)
bg: Запазване

en: Save Masks
bg: Запазва маска

en: Save changes and close this window
bg: Запазва промените и затваря прозореца

en: Save picture %d/%d
bg: Запазване на картинката %d/%d

en: Save the selected pictures on the hard disk.
bg: Запазва избраните картинки на хард диска.

en: Scan Error: can't find separator '%s' within '%s'
bg: Грешка при сканиране: неможе да се намери сепаратор '%s'в '%s

en: Scan File(s)
bg: Сканиране за файлове

en: Scanner
bg: Скенер

en: Scanner Options
bg: Опции на скенера

en: Scanner Window
bg: Прозорец на скенера

en: Scanner window always on top
bg: Прозореца на скенера е винаги отгоре

en: Scanner:
bg: Скенер :

en: Search :
bg: Търсене :

en: Search File(s)...
bg: Търсене за файлове ...

en: Search In :
bg: Търсене в:

en: Search Next
bg: Търси следващ

en: Search Previous
bg: Търси предишен

en: Search _File(s) ...
bg: Търсене за _файлове ...

en: Search a file
bg: Търсене за име на файл

en: Search hidden directories
bg: Търси скрити директории

en: Search hidden directories for files (directories starting by a '.').
bg: Търси скрити директории за файлове (директории започващи с '.').

en: Search in progress...
bg: Търсене в прогрес...

en: Search subdirectories
bg: Претърсва поддиректории

en: Search subdirectories for files when reading a directory into the tree.
bg: Претърсва поддиректории за файлове когато се чете директория от дървото

en: Searching...
bg: Търсене...

en: Select All Files
bg: Избира всички файлове

en: Select a directory to browse!
bg: Изберете папка за претърсване!

en: Select all lines
bg: Избира всички линии

en: Select corresponding audio file (according position or DLM if activated below)
bg: Избира съответния аудио файл (съобразно позицията или DLM ако са активирани по-долу)

en: Select directory...
bg: Избира директория...

en: Select fields:
bg: Избира файлове:

en: Select file...
bg: Избира файл...

en: Select the type of file sorting when loading a directory.
bg: Изберете типът на сортирането когато се зареждат директории

en: Select the type of scanner to use
bg: Избира тип на скенер за ползване

en: Select/Unselect All.
bg: Избира/ Не избира всички.

en: Selected files tagged with URL '%s'.
bg: Избраните файлове с етикет с URL '%s'.

en: Selected files tagged with album '%s'.
bg: Избраните файлове с етикет с албум '%s'.

en: Selected files tagged with artist '%s'.
bg: Избраните файлове с етикет с изпълнител '%s'.

en: Selected files tagged with comment '%s'.
bg: Избраните файлове с етикет с коментар '%s'.

en: Selected files tagged with composer '%s'.
bg: Избраните файлове с етикет с композитор '%s'.

en: Selected files tagged with copyright '%s'.
bg: Избраните файлове с етикет с авторски права '%s'.

en: Selected files tagged with disc number '%s'.
bg: Избраните файлове с етикет с диск номер '%s'.

en: Selected files tagged with genre '%s'.
bg: Избраните файлове с етикет с жанр '%s'.

en: Selected files tagged with original artist '%s'.
bg: Избраните файлове с етикет с ориг. изпълнител '%s'

en: Selected files tagged with pictures.
bg: Избраните файлове с етикет с картинки.

en: Selected files tagged with title '%s'.
bg: Избраните файлове с етикет с име на песен '%s'.

en: Selected files tagged with track like 'xx'.
bg: Избраните файлове с етикет със заглавие като 'xx'.

en: Selected files tagged with track like 'xx/%s'.
bg: Избраните файлове с етикет със заглавие като 'xx/%s'.

en: Selected files tagged with year '%s'.
bg: Избраните файлове с етикет с година '%s'.

en: Selected tracks numbered sequentially.
bg: Избраните файлове номерирани последователно

en: Sending request (CddbId: %s, #tracks: %d, Disc length: %d) ...
bg: Изпращане на  заявка (Cddbld: %s #песни: %d, дължина на диска: %d) ...

en: Sending request ...
bg: Изпращане на  заявка...

en: Set Current Path as Default
bg: Запазва текущият път по подразбиране

en: Set Into :
bg: Постави посока :

en: Set _Current Path as Default
bg: Запазва текущия път по подразбиране

en: Set active the settings of the proxy server.
bg: Активира настройките на сървъра посредник.

en: Set properties of the selected pictures.
bg: Поставя аксесоари на избраните картинки.

en: Set this text as default comment :
bg: Запазва този текст като коментар по подразбиране :

en: Show / Hide Legend
bg: Показва / скрива легенда

en: Show / Hide Masks Editor
bg: Показва / скрива редактора на маски

en: Show header informations of file
bg: Показва информацията в заглавната част на файла

en: Show tree browser / Display by Artist and Album
bg: Показва като списък / Показва по ипълнител и албум

en: Size:
bg: Размер:

en: Sorry, the web-based search is currently down!
bg: Съжалявам, уеб базираното търсене в момента не работи!

en: Sort by Track Name
bg: Сортиране по име на песен

en: Sort by Track Number
bg: Сортиране по номер на песен

en: Sort list by property
bg: Сортиране по изпълнител

en: Sort list by tag
bg: Сортиране по етикет

en: Sort the file list by :
bg: Сортиране на списъка по :

en: Sorting List Options
bg: Сортиране на настройките на списъка

en: Soundtrack
bg: Песен от филм

en: South European (ISO-8859-3)
bg: Южна Европа (ISO-8859-3)

en: Specify the directory where your files are located. This path will be loaded when EasyTAG starts without parameter.
bg: Определя директорията, където са вашите файлове. Този път ще бъде зареждан когато EasyTAG стартира без параметър

en: Stop the current action
bg: Спира текущата операция

en: T
bg: З

en: TB
bg: ТБ

en: Tag
bg: Етикет

en: Tag Options
bg: Настройки на етикетите

en: Tag Settings
bg: Настройки на етикетите

en: Tag and File Name scan
bg: Сканиране за файл и етикет

en: Tag is already attached to a file
bg: Етикетът вече е прикрепен към файл

en: Tag selected files with these pictures
bg: Поставя етикет на избраните файлове с тези картинки

en: Tag selected files with this URL
bg: Поставя етикет на избраните файлове с този URL

en: Tag selected files with this album name
bg: Поставя етикет на избраните файлове с името на този албум

en: Tag selected files with this artist
bg: Поставя етикет на избраните файлове с този изпълнител

en: Tag selected files with this comment
bg: Поставя етикет на избраните файлове с този коментар

en: Tag selected files with this composer
bg: Поставя етикет на избраните файлове с този композитор

en: Tag selected files with this copyright
bg: Поставя етикет на избраните файлове с тези авторски права

en: Tag selected files with this disc number
bg: Поставя етикет на избраните файлове с този номер на диск

en: Tag selected files with this field
bg: Поставя етикет на избраните файлове с това поле

en: Tag selected files with this genre
bg: Поставя етикет на избраните файлове с този жанр

en: Tag selected files with this number of tracks
bg: Поставя етикет на избраните файлове с тези номера на песните

en: Tag selected files with this original artist
bg: Поставя етикет на избраните файлове с този ориг. изпълнител

en: Tag selected files with this title
bg: Поставя етикет на избраните файлове с това заглавие

en: Tag selected files with this year
bg: Поставя етикет на избраните файлове с тази година

en: Tag successfully scanned...
bg: Етикетът е успешно сканиран

en: Tag(s) written
bg: Етикет(ите) са записани

en: Thanks
bg: Благодарности

en: The buttons on the right represent the fields which can be processed. Select those who interest you.
bg: Бутоните в дясно отговарят на полетата, които могат да бъдат обработени. Изберете тези, които ви интересуват.

en: The extension will not be converted
bg: Разширението няма да се конвертира

en: The filename '%s' exceeds %d characters and will be truncated!
bg: Името на файл '%s' превишава %d символа и ще бъде смалено!

en: The server returned a wrong answer! (%s)
bg: Сървърът върна грешен отговор! (%s)

en: The space character is replaced by one underscore character. Example, before: 'Text In An Entry', after: 'Text_In_An_Entry'.
bg: Знакът интервал е заменен от долна черта. Пример, преди: 'Текст В Един Запис', след: 'Текст_В_Един_Запис'.

en: The underscore character or the string '%20' are replaced by one space. Example, before: 'Text%20In%20An_Entry', after: 'Text In An Entry'.
bg: Знакът долна черта или низът '%20' са заменени от един интервал. Пример, преди: 'Текст%20В%20Един_Запис', след: 'Текст В Един Запис'.

en: This expands the selected node into the file browser to display the sub-directories.
bg: Разширява избраният възел във файлов браузър за да се покажат под-директории.

en: This option replaces the UNIX directory separator '/' into DOS separator '\'.
bg: Тази опция заменя UNIX разделителя на директории '/' с DOS разделител'\'.

en: Time
bg: Продължителност

en: Time:
bg: Време:

en: Title
bg: Заглавие

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Track
bg: Песен

en: Track #
bg: Песен No.

en: Track #:
bg: Песен #:

en: Track Name
bg: Име на песен

en: Track Name List
bg: Списък с имена на песни

en: Translations:
bg: Преводачи:

en: Tree
bg: Изглет като списък

en: Tree View | Artist-Album View
bg: Преглед като списък | Преглед като изпълнител-албум

en: Try to complete the year field if you enter only the last numerals of the date (for instance, if the current year is 2005: 5 => 2005, 4 => 2004, 6 => 1996, 95 => 1995, ...).
bg: Опитва да завърпи датата ако Вие сте въвели само последните цифри от датата (на пример, ако текущата година е 2005: 5 => 2005, 4 => 2004, 6 => 1996,95 => 1995, ...).

en: Turkish (IBM-857)
bg: Турско (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
bg: Турско (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
bg: Турско (Windows-1254)

en: Type
bg: Тип

en: Type the word to search into files. Or type nothing to display all files.
bg: Въведете дума за търсене във файловете, или нищо, за да се покажат всички.

en: Undo Last Changes
bg: Отменя последните промени

en: Undo Last File(s) Changes
bg: Отменя последната промяна

en: Unicode (UTF-8)
bg: Уникод  (UTF-8)

en: Unknown error message!
bg:  Непознато съобщение за грешка!

en: Unknown field type
bg: Непознат тип на полето

en: Unknown image
bg: Непознат тип картинка

en: Unknown picture type
bg: Непознат тип изображение

en: Unknown signal
bg: Неразпознат сигнал

en: Updated tag of '%s'
bg: Обновен е етикет на '%s'

en: Upper Case
bg: Главни букви

en: Use CRC32 as the default comment (for files with ID3 tags only).
bg: Използва CRC32 като коментар по подразбиране (за файлове само с ID3 етикети).

en: Use DOS directory separator
bg: Използва DOS разделител за директории

en: Use a proxy
bg: Използва сървър посредник

en: Use directory name
bg: Използва име на директория

en: Use mask :
bg: Използва маска :

en: Use relative path for files in playlist
bg: Използва относителен път към файловете в плейлиста

en: Use the Levenshtein algorithm (DLM) to match lines (using title) with audio files (using filename)
bg: Използва алгоритъмът на Ливенщайн (DLM) за да съответстват линиите (използвайки заглавие) с аудио файлове (използвайки името на файла)

en: User Interface
bg: Потребителски интерфейс

en: User Name :
bg: Потребителско име :

en: User Password :
bg: Парола :

en: Vietnamese (VISCII)
bg: Виетнамско (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
bg: Виетнамско (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
bg: Иврит, визуално (ISO-8859-8)

en: Warning : The Ogg Vorbis file '%s' contains an ID3v2 tag.
bg: Внимание : Този Ogg Vorbis file '%s' съдържа ID3v2 етикет.

en: Web Page:
bg: Интернет страница:

en: Web Page: %s
bg: Интернет страница: %s

en: Western (IBM-850)
bg: Западноевропейско (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
bg: Западноевропейско (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
bg: Ново западноевропейско (ISO-8859-15)

en: Western (Windows-1252)
bg: Западноевропейско (Windows-1252)

en: When activating this option, after loading the fields, the current selected scanner will be ran (the scanner window must be opened).
bg: След като активирате тази опция, след зареждането на полетата, текущият избранскенер ще бъде активиран(прозорецът на скернера трябва да бъде отворен).

en: When activating this option, after loading the filenames, the current selected scanner will be ran (the scanner window must be opened).
bg: Когато опцията е активирана, след зареждането на имената на файловете, текущият избран скенер ще бъде задействан (прозорецът на скенера трябва да е отворен).

en: When activating this option, the Levenshtein algorithm (DLM : Damerau-Levenshtein Metric) will be used to match the CDDB title against every file name in the current folder, and to select the best match. This will be used when selecting the corresponding audio file, or applying cddb results, instead of using directly the position order.
bg: Когато активирате тази опция, алгоритъмът на Ливенщайн (DLM: Demarau-Libenshtein Matric) ще бъде използван за да сравнява CDDB заглавията със всеки фаайл във текущата папка, и да избира най-подходящите. Това ще бъде ползвано когато избирате съответния аудо файл, или прилагате cddb резултатите, вместо да използвате directly the position order." ##########################

en: Windows should be placed at the current mouse position.
bg: Прозорците трябва да бъдат наместени в текущата позиция на мишката

en: Windows should be placed in the center of the screen.
bg: Прозорците трябва да се поставят в центъра на екрана

en: Words :
bg: Думи :

en: Write ID3v1.x tag
bg: Записва ID3v1.x етикет

en: Write ID3v2 tag
bg: Записва ID3v2 етикет

en: Write Playlist ...
bg: Записва playlist ...

en: Write Playlist...
bg: Записване на плейлист...

en: Write Tag from CDDB...
bg: Запис на етикет от CDDB

en: Write info using :
bg: Записва инфрормация използвайки:

en: Write info using filename
bg: Записва информация използвайки име на файл

en: Write only list of files
bg: Записва само списък с файлове

en: Writing tag of '%s'
bg: Записване на етикета на '%s'

en: Written playlist file '%s'
bg: Записан е плейлист '%s'

en: Written tag of '%s'
bg: Записан е етикет на '%s'

en: XMMS doesn't make use of the right way to identify a comment in Ogg Vorbis files as other apps do. In fact, this field is usually labeled with 'comment=', whereas XMMS uses only `='. Please, uncheck this option if you don't want other apps to complain about an unknown field. Comments won't be shown in XMMS, though.
bg: XMMS не използва правилният начин за преглед на коментара в Ogg Vorbisфайловете също като други програми.Всъщност, това поле обикновено е озаглавено с коментар=', докато XMMS използва само `='.Моля демаркирайте тази опция, ако не искате други програми да имат проблеми с непознато поле.Коментарите няма да бъдат показвани и в XMMS

en: Year
bg: Година

en: Year:
bg: Година

en: You can use drag and drop to add picture.
bg: Можете да използвате с провлачване и пускане за добавяне на картинка

en: You have probably found a bug in EasyTAG. Please, send a bug report with a gdb backtrace ('gdb easytag core' then 'bt' and 'l') and informations to reproduce it to easytag@gmail.com
bg: Навярно сте открили грешка в EasyTAG. Моля, изпратете информация за грешката с gdb backtrace ('gdb easytag core' then 'bt' and 'l') и информация за възпроизвеждането й до <easytag@gmail.com>

en: You must type a directory name!
bg: Трябва да въведете име на папката!

en: You must type a program name!
bg: Трябва да въведете име на програма!

en: _About
bg: _Относно

en: _Browser
bg: _Браузър

en: _Collapse Tree
bg: _Сгъване на дървото

en: _File
bg: _Файл

en: _File Operations
bg: _Файлови операции

en: _Fill Tag(s) ...
bg: _Попълва етикет(и) ...

en: _First File
bg: _Първи файл

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Last File
bg: _Последен файл

en: _Misc
bg: _Разни

en: _Next File
bg: Следващ файл

en: _Preferences ...
bg: _Предпочитания ...

en: _Previous File
bg: Предишен файл

en: _Process Field(s) ...
bg: _Полета на процеси

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: _Refresh Tree
bg: _Презареждане на дървото

en: _Remove Tag(s)
bg: _Премахване етикет

en: _Rename File(s) and Directory ...
bg: _Преименува файловете и папката

en: _Save File(s)
bg: _Запазване

en: _Settings
bg: _Настройки

en: _Undo Last File(s) Changes
bg: _Отменя последната промяна

en: included : funk, soul, rap, pop, industrial, metal, etc.
bg: Включени са: фънк, соул джаз, рап, поп,  индустриялна музика, метъл и т.н.

en: movies, shows
bg: Филми, Шоута

en: others that do not fit in the above categories
bg: Други, които не се вписват в горните категории

en: pixels
bg: пиксела

en: the File Name
bg: Името на файла

en: the Tag
bg: Тагът

en: to:
bg: до :
